Champions League Otelul - Benfica 0-1/ Fara istoric

de A.S.     HotNews.ro
Marţi, 27 septembrie 2011, 21:24 Sport | Fotbal

Witsel vs Ibeh
Foto: Reuters
Otelul a suferit a doua infrangere in grupele Champions League: trupa pregatita de Dorinel Munteanu a cedat in fata Benficai Lisabona (0-1, pe National Arena), la capatul unui meci dominat categoric de lusitani. Otelul a avut o singura sansa de a marca, in minutul 90, cand sutul lui Frunza a dat emotii portughezilor.

Grupa A
Bayern Munchen - Manchester City 2-0 (Mario Gomez 38, 45)
Napoli - Villareal 2-0 (Hamsik 14, Cavani 17 pen)

Grupa B
TSKA Moscova - Inter Milano 2-3 (Dzagoev 45, Love 77 - Lucio 6, Pazzini 23, Zarate 79)
Trabzonspor - Lille 1-1 (Colman 75 pen - Sow 31)

Grupa C
Manchester United - Basel 3-3 (Wellbeck 16, 17, Young 90 - F. Frei 58, A. Frei 60, 76 pen)
Otelul - Benfica 0-1 (Bruno Cesar 41)

Grupa D
Lyon - Dinamo Zagreb 2-0 (Gomis 23, Kone 42)
Real Madrid - Ajax 3-0 (CR. Ronaldo 25, Kaka 41, Benzema 49)























9976 vizualizari

  • +9 (11 voturi)    
    Nu stiu ... (Marţi, 27 septembrie 2011, 23:46)

    rororo [anonim]

    Cum au castigat cei de la Galati campionatul , dar daca ii compar cu cei de la Unirea si Cfr in UCL imi vine greu sa i asociez cu niste campioni .Banii din UCL nu se vad in echipa si mi se pare cea mai proasta reprezentanta in champions din ultimul deceniu .
    • +2 (6 voturi)    
      subscriu (Miercuri, 28 septembrie 2011, 1:15)

      etre [anonim] i-a raspuns lui rororo

      asta ma intreb si eu de la meciul cu Basel. Pana la urma nu iese fum fara foc in povestea asta cu arbitrii.
    • +5 (5 voturi)    
      eu stiu de ce ... (Miercuri, 28 septembrie 2011, 8:44)

      raspunsaru [anonim] i-a raspuns lui rororo

      Adversarii Otelului din campionat au jucat mai prost decat ei.
      Asta arata nivelul fotbalului nostru, niste ciumpalaci de discoteca.
      Si ma bucur ca nu e steau, dinamo sau alta echipa de fitza in locul Otelului, pur si simplu nu meritau ...
      • +1 (3 voturi)    
        sigur... (Miercuri, 28 septembrie 2011, 9:11)

        me [anonim] i-a raspuns lui raspunsaru

        de parca otelu merita...
        • +2 (2 voturi)    
          Asa e. (Miercuri, 28 septembrie 2011, 10:12)

          sorin [anonim] i-a raspuns lui me

          Nici otelul nu merita sa castige, dar asa se intampla la noi de mai multe sezoane: Nu castiga cel mai bun, ci doar cel mai putin prost.
          Si otelarii chiar aveau fite in cap: pai benfica avea jucatori mai valorosi si care alergau de rupeau pamantul. Ai nostri erau niste nulitati, dar toti se credeau prea mari vedete ca sa mai si munceasca pe teren.
    • +2 (4 voturi)    
      Nu e chiar asa... (Miercuri, 28 septembrie 2011, 10:22)

      Adrian [anonim] i-a raspuns lui rororo

      Steaua cred ca a fost cea mai proasta reprezentanta in CL din ultimii ani.
      Otelul macar nu ne-a facut de ras. A pierdut, dar a jucat bine si nu a pierdut la scoruri mari.
      In ceea ce priveste campionatul, e atat de varza Liga 1 ca nu te mai poti mira cine castiga campionatul.
      • 0 (0 voturi)    
        Ei, nu e nici asa cum zici ... (Miercuri, 28 septembrie 2011, 17:21)

        mass [anonim] i-a raspuns lui Adrian

        Ai rabdare ca Otelul mai are de jucat meciuri, mai e timp sa piarda la scor de set de tenis de camp. Spui ca a jucat bine. Tie chiar iti place jocul Otelului? Crezi sincer asta sau o spui doar ca esti un pic anti-stelist?
  • +1 (1 vot)    
    ... (Miercuri, 28 septembrie 2011, 8:49)

    anca [anonim]

    Din fericire, fotbalul nu inseamna maraton ......
    • 0 (2 voturi)    
      Ci mai mult decit atit (Miercuri, 28 septembrie 2011, 9:32)

      ogi [anonim] i-a raspuns lui anca

      .... fotbalul se joaca cu cap , cu conditie fizica, tactica.
      "Cei cu muschi ca Otelul vor sa culeaga musetelul "
      s-au facut de cacao .Nu am vazut decit o echipa de divizia C ,Otelul si alta care joaca fotbal Benfica.
      Pai Unirea Urziceni a jucat fotbal chiar de la egal la egal in UCL si culmea a si facut puncte .Astia-s jalnici .
      Si urmeaza Mancester....Auuuuu
      Am serioase semne de intrebare cum au cistigat campionatul
      • +1 (3 voturi)    
        ca sa fim realisti (Miercuri, 28 septembrie 2011, 9:53)

        florin [anonim] i-a raspuns lui ogi

        trebuie sa recunoastem ca Urziceni a avut o grupa muuult mai usoara. Sevilla nu e Manchester si nici Vfb nu e Benfica. Punct.
        Meritorie e doar comportarea CFR-ului din primul an (grupa cu Chelsea, Roma si Bordeaux).

        Pe de alta parte, chiar daca sunt stelist, nu pot sa nu uit acele scoruri de 0-3 sau 1-4 la Bucuresti.
  • +1 (3 voturi)    
    Raspunsi pentru papagalii de mai sus (Miercuri, 28 septembrie 2011, 9:07)

    FaKa [anonim]

    asta e valoarea fotbalului romanesc, diferenta de valoare si-a spusc cuvantul, Otelul este campiona cu cei mai multi romanai in echipa nu tot fel de babanieri sezoneiri importati la container, Otelul n-a castigat nici un campionat cu arbitri platiti de ei, au fost greseli omenesti.... cel mai mult ii doare pe dobitocii aia de la cluburile "cu pretentii" ca "greselile" n-au fost pentru ei si sa nu uitam cum stoaia si dinam au castigat zeci de campionate cu arbitri si aranjamente... dar acum ca nu mai sunt ei la butoane tipa in gura mare ca sunt furati....
    • +1 (1 vot)    
      "raspunsi ptr." ...agramat (Miercuri, 28 septembrie 2011, 16:08)

      neo name [anonim] i-a raspuns lui FaKa

      De obicei cine zice ala e ... iar vis a vis de jocul otelului de aseara ce ar mai fi de comentat,cand au fost facuti magarusi de benfica ... si au alergat de nebuni.
  • +3 (3 voturi)    
    Nu meritam acolo (Miercuri, 28 septembrie 2011, 9:19)

    Allexander [anonim]

    Serios. Adica decat sa nu luam nici macar un punct mai bine lipsa. Iar Otelul nu pare ca va scoate macar un egal in ritmul asta.
  • -1 (3 voturi)    
    lollllllllllllllllllllllll (Miercuri, 28 septembrie 2011, 9:31)

    militica [anonim]

    S-au trezit galateni lu Mriusica :))))))))
  • 0 (2 voturi)    
    Asta e Hotzelul (Miercuri, 28 septembrie 2011, 10:18)

    SKB [anonim]

    Asta le e valoarea fara arbitraje favorabile.

    Chiar ati crezut ca au luat campionatul pe bune? Sau ca Stan a fost dat afara din cauza neintelegerilor? Nu, a fost sacrificat, se stia ca se strange latul.

    Vaslui, Rapid, Medias au ajuns in cupele europene pe merit. Restul sunt acolo prin jocuri de culise.