Liga 1

VIDEO Sportul vs Steaua 0-0/ Criza continua

de Adrian Ilincescu     HotNews.ro
Duminică, 25 septembrie 2011, 16:32 Sport | Fotbal

Roni Levy nu mai este antrenorul Stelei
Foto: AGERPRES
Steaua ramane fara victorie de trei etape, echipa pregatita de Roni Levy bifand doar o remiza (scor 0-0) pe terenul Sportului, ultima clasata din Liga 1. Ros-albastrii au dominat evident prima repriza, au avut ocaziile importante ale disputei, dar dupa pauza ofensiva stelista s-a stins odata cu trecerea minutelor. Bucurestenii au platit tribut ineficacitatii atacului, Mihai Costea, Tatu, Rusescu si Nikolic nereusind sa inscrie din pozitii favorabile.

Click aici pentru rezultate si clasament.


Dupa infrangerile cu Gaz Metan si Pandurii, Steaua avea mari sperante de la partida cu ultima clasata. Ros-albastrii au avut ocazii importante in prima repriza, Sportul multumindu-se sa se apere si sa-si incerce norocul pe contraatac.



Mihai Costea (20'), Rusescu (bara 31'), Tanase (33') si Nikolic (77') au ratat ocazii imense, spre disperarea lui Roni Levy. Tabela a ramas insa incremenita la 0-0, rezultat care ii lasa pe ros-albastri pe locul sase in clasament, departe de pretentiile suporterilor si ale conducerii.  

Ajunsa la capatul rabdarii, galeria stelista a gasit puterea de a-i ironiza pe favoriti: "Joaca Steaua zici ca-i Barcelona, Roni Levy parca-i Guardiola", au scandat suporterii ros-albastri in Regie.

Echipe:

Sportul Studentesc: Popescu - Beta, Patriche, Ghinga, Maxim - Lungu - Nistor (Ferfelea '46), Tarnacop, Chetan (Farmache '71) - Lazar (Truta '79), Curelea. Antrenor: Gheorghe Multescu.

Steaua: Stanca - Emeghara, Iliev, Galamaz (Geraldo '40), Latovlevici - Tatu, Brandan, Prepelita, Tanase - Mihai Costea, Rusescu (Nikolici '57). Antrenor: Roni Levy.

Cartonase galbene: Lungu '17, Chetan '53, Tarnacop '90+3, Ferfelea '90+4 -  Prepelita '90+4

Arbitri: Radu Petrescu (central) - Miclos Istvan Nagy, Andrei Constantinescu (asistenti) - Adrian Comanescu (rezerva).


Citeste mai multe despre   



















4639 vizualizari

  • -2 (2 voturi)    
    Meciurile live pe freeflashfootball . c o m (Duminică, 25 septembrie 2011, 17:36)

    Meciurile live pe freeflashfootball . c o m [anonim]

    Meciurile live pe freeflashfootball . c o m
  • +7 (7 voturi)    
    comentatorii... (Duminică, 25 septembrie 2011, 18:57)

    nicksone [utilizator]

    ...lovesc din nou,de data asta sub centura: "gigi becali si ionutz lutzu privesc "TUMEFIATI" finalul jocului".
    unde esti tu, Pruteanule?
    • +3 (5 voturi)    
      O fi un sambure de adevar... (Duminică, 25 septembrie 2011, 19:08)

      Damocles [anonim] i-a raspuns lui nicksone

      ...in afirmatia comentatorilor! La cat pumni si-au dat singuri in cap si la cat si-au muscat mainile la ratarile Stelei nu e de mirare ca erau..."tumefiati" !
    • +2 (4 voturi)    
      Tumefiat e putin spus (Duminică, 25 septembrie 2011, 19:43)

      ciNicu [anonim] i-a raspuns lui nicksone

      Daca fecali si-ar respecta promisiunile, ar trebui sa fie mai mult decit "tumefiat":
      http://www.evz.ro/detalii/stiri/gigi-becali-promite-ca-se-spanzura-946454.html

      Asteptam....
  • -1 (5 voturi)    
    Steaua ... (Duminică, 25 septembrie 2011, 19:33)

    uber alles [anonim]

    Latifundiarului din pipera ...jalnica ... e nevoie de o noua STEA in fotbalul romanesc .
  • -1 (7 voturi)    
    Cine e pe primul loc ? (Duminică, 25 septembrie 2011, 19:40)

    dinamovistu' [anonim]

    Dinamo eeeeeeeee ! Dinamo eeeeeeee !
    • 0 (4 voturi)    
      hai ma (Duminică, 25 septembrie 2011, 23:56)

      Ghita [anonim] i-a raspuns lui dinamovistu'

      un om cu un pic de bun simt ar tacea din gura. este ca si cum tipi in gura mare ca dacia ta din 75 e masina, asa si cu dinamo lider dar ia bataie de la echipe facute pe vapor ... au ajuns 4 echipe in CL si nu dinamo, probabil ca daca sezonul viitor nu vom avea direct echipa calificata , dinamo ia campionatul ... pentru ca sunteti facuti sa jucati acolo pana cand dinu nu o sa plateasca magariile din timpul revolutiei.
  • +2 (6 voturi)    
    Multescu e mai bun ca Levi ! (Duminică, 25 septembrie 2011, 19:47)

    cornel [anonim]

    Era de asteptat.
  • +3 (5 voturi)    
    Stelisti Becalizati ! (Duminică, 25 septembrie 2011, 20:00)

    berbecaliga [anonim]

    Mare minune daca nu-i bate si aek .
  • -1 (3 voturi)    
    Vai de Steaua noastra... (Duminică, 25 septembrie 2011, 22:15)

    Panthera Roz [anonim]

    Nu stiu cit de mult a iubit-o Becali pe Steaua.Eu cred ca el s-a vazut ca un fel de Berlusconi care pe linga televiziuni a avut si AC Milan si apoi pe valul popularitatii boss in politica.Basescu a urmat exemplul ftancez cu trecerea prealabila prin Primaria capitalei.Normal,vechii stelisti au tinut in continuare cu echipa fanion a Armatei dar simpatia nu s-a extins si asupra personajului cu banii.Pe de alta parte,trebuie sa-i recunoastem lui Jiji larghetea cu care cheltuie pentru echipa .Se pare ca vorba lui:Dumnezeu nu este Stelist!.Intrebarea e:pentru ce sa mai tii cu Steaua astazi?
  • 0 (2 voturi)    
    Probabil ca Steaua ... (Luni, 26 septembrie 2011, 8:14)

    egroeg [anonim]

    are un lot de vreo 25-27 de jucatori.Becali ar trebui sa vanda 10 dintre acestia si sa aduca in locul lor trei jucatori de adevarata valoare,care sa faca diferenta pe teren,altfel nu va mai conta in campionat.
  • 0 (0 voturi)    
    cine e rony levy asta? (Luni, 26 septembrie 2011, 16:37)

    gigel de luxembourg [utilizator]

    ca pana sa vina in Romania n-am auzit de el. steaua e cea mai titrata echipa antrenata de el.