Steaua - Pandurii 1-2/ In cadere libera

de A.I.     HotNews.ro
Duminică, 18 septembrie 2011, 21:14 Sport | Fotbal

Roni Levy nu mai este antrenorul Stelei
Foto: AGERPRES
Steaua a inregistrat a doua infrangere consecutiva in campionat, echipa pregatita de Roni Levy fiind invinsa, pe teren propriu (s-a jucat la Ploiesti) scor 2-1, de catre Pandurii. Rusescu (3') a deschis scorul, dar reusitele lui Voiculet (8') si Pintilii (19') au intors soarta disputei.

Click aici pentru rezultate si clasament.


Ros-albastrii au inceput bine partida de pe stadionul "Astra", Rusescu deschizand scorul inca din minutul 3. Oaspetii au trecut rapid peste socul golului primit, Voiculet reusind sa egaleze in minutul 8. Doar 11 minute mai tarziu, Latovlevici comite un hent in careu si primeste cartonasul rosu. Penaltiul este transformat de Pintili, iar gorjenii intra in avantaj la pauza.

Steaua a incheiat partida cu doi eliminati (Gardos a vazut si el cartonasul rosu), fundasul ros-albastrilor provocandu-i fractura de tibie si peroneu lui Bacila. In prelungiri, Pintili (Pandurii) a fost si el eliminat, meciul de la Ploiesti incheindu-se cu trei cartonase rosii.

Echipe:

Steaua: Tatarusanu (Stanca '44) - Emeghara, Galamaz, Gardos, Latovlevici - Tatu, Bourceanu, Prepelita, Tanase (Nikolici '69) - Rusescu (Brandan '22), M. Costea. Antrenor: Roni Levi.

Pandurii Targu Jiu: Mingote - Pleasca (Rusu '73), Viera, Chiriches, Cardoso - Bacila, Pintilii, Voiculet (Vranjes '61), Nistor (Batin '65) - Lemnaru, Stomajer. Antrenor: Petre Grigoras.

Cartonase galbene: Tanase '21, Prepelita '40, M. Costea '69, Bourceanu '77 - Bacila '37, Pintilii '38, Vranjes '62, Cardoso '66.

Cartonase rosii: Latovlevici '18, Gardos '87 - Pintilii '90+13.


Citeste mai multe despre   



















6195 vizualizari

  • -1 (15 voturi)    
    Roni, valorifica -ti pasaportul! taieo (Duminică, 18 septembrie 2011, 21:27)

    Eneas [anonim]

    locul tau e la Hapoel Tel Aviv! esti prea slab pentru Steaua!
    pentru Becali un sfat =scapa de manager zis Stoica ,scapa de Argaseala si alti paraziti si da foc actualului lot de papagali!
    • +6 (8 voturi)    
      Eu zic ca... (Duminică, 18 septembrie 2011, 22:06)

      AntonH [utilizator] i-a raspuns lui Eneas

      Gigi este marele profesionist. Dixit
    • +4 (8 voturi)    
      Un sfat pentru tine (Duminică, 18 septembrie 2011, 23:09)

      George [anonim] i-a raspuns lui Eneas

      Sfatuieste-l pe amicul tau Becali s-o "taie" el!
    • -1 (5 voturi)    
      Haifa (echipa provinciala) nu Tel Aviv (capitala) (Duminică, 18 septembrie 2011, 23:26)

      Premier League [anonim] i-a raspuns lui Eneas

      Dupa mai bine de 50 de ani de dominatie cu metode specifice a acestor cluburi foste departamentale dar in continuare simboluri ale epocii comunisto-securiste ar fi si cazul sa se joace cinstit intr-o Romanie Euro Atlantica .Acestea-s rezultate adevarate .
  • +6 (10 voturi)    
    Steaua=o RUȘINE (Duminică, 18 septembrie 2011, 21:46)

    Un stelist, din păcate [anonim]

    De mulți ani de zile nu am mai vazut o Steaua care sa joace un asemenea anti-fotbal total! Oameni buni, gigi, suntem în moarte clinică! Steaua de acum nu e altceva decat o echipa de pluton, o sub-mediocritate absolută. Nu știu cine e de vină, dar trebuie să se întample ceva până nu ajungem la RETROGRADARE, domnilor! Rușine celor care ne-au facut sa regretam până și Steaua de acum 2-3 ani, adica aia care prindea locul 6, dar care mai juca totuși ceva. RESPECT Piți!
    • -1 (3 voturi)    
      Stelist? (Luni, 19 septembrie 2011, 9:08)

      Damocles [anonim] i-a raspuns lui Un stelist, din păcate

      M-ar mira sa fii stelist, desi dupa numarul de prostii debitate pe cm patrat s-ar putea sa fii. Steaua nu face anti-fotbal, in ciuda accidentului nefericit provocat de Gardos. Ceea ce s-a intamplat ieri este rezultatul modului de arbitraj al unui smecher care ar trebui eliminat din arbitraj pentru felul in care a indus jucatorilor nervozitate, furie, frustrare, toate foarte periculoase si care iata s-au soldat cu o accidentare grava, involuntara insa a unui jucator. Roni Levi este cel care nu e in stare sa impuna in jocul Stelei forta si atitudine asa cum a reusit Grigoras de exemplu, cu un lot mult mai putin valoros. Trebuie clar un alt antrenor la Steaua pentrui ca toti, absolut toti cu exceptia lui Piturca au fost o apa si-un pamant!
      • +2 (2 voturi)    
        ai zis bine (Luni, 19 septembrie 2011, 14:23)

        Filip [anonim] i-a raspuns lui Damocles

        stelistii sunt niste frustrati. dar de la a fi frustrat la a fi o bestie e o miiiica diferenta.
  • +5 (5 voturi)    
    faliment (Duminică, 18 septembrie 2011, 22:46)

    Mihai [anonim]

    Nu stiu cati bani a bagat Gigi anul asta la Steaua, dar cred inca 2-3 ani ca asta si il paste falimentul.
  • +1 (3 voturi)    
    Pacat de banii pierduti (Duminică, 18 septembrie 2011, 23:57)

    tepes [utilizator]

    M-am dumirit,Becali este sfatuit prost,de cine ?ghiciti de toti lingaii de pe linga el in frunte cu MM acest iago din ghencea,care habar nu are de transferuri,a jucat el fotbal?un sut in fund sa zboare pina la galati.Ce cauta mihai costea la steaua? dar latovlevici,si chiar acest talent numit tanase care dupa citeva sprinturi casca gura ca nu mai are aer,se accidenteaza des.Dar acest tatu cine la adus sa platesca este un pacalici care nu poate aduce performanta,dar pe martinovici cine la recomandat?el a pirdut stelei 2 meciuri ,dar emeghara?un fotbalist terminat din pacate.Pe Goga de ce nu la adus? a,,costa prea mult dar aveau virf de rasa.Dorel stoica nu trebuia lasat sa plece si aveai mijloc.Steaua are aparare f.buna nu are mijloc si atacanti de clasa.Surdu nu trebuia lasat sa plece,cine la inlocuit?La steaua ar trebui un manager tip Dinu vama careare ochi la fotbalisti.,insa Becali da bani pe nulitati care se cred vedete dar nu in teren.
  • +3 (5 voturi)    
    CE SFATUIT????!!!!!!!!! (Luni, 19 septembrie 2011, 0:23)

    tornado [anonim]

    PE DL. BECALI NU -L SFATUIESTE NIMENI !!PE BANI LUI EL ESTE SEF .....CITESC DIN MEMORIE !! CIT CIOBANELU ESTE LA STEAUA STEUA NU VA FI ECHIPA ESTE UN PRONOSTIC!! MULTUMESC SI AVETI GRIJA DE VOI !!!!
  • +2 (4 voturi)    
    CE SFATUIT????!!!!!!!!! (Luni, 19 septembrie 2011, 0:23)

    tornado [anonim]

    PE DL. BECALI NU -L SFATUIESTE NIMENI !!PE BANI LUI EL ESTE SEF .....CITESC DIN MEMORIE !! CIT CIOBANELU ESTE LA STEAUA STEUA NU VA FI ECHIPA ESTE UN PRONOSTIC!! MULTUMESC SI AVETI GRIJA DE VOI !!!!
  • +1 (1 vot)    
    FOTBAL ADEVARAT ... (Luni, 19 septembrie 2011, 1:02)

    New Castle [anonim]

    Nu scenetele din liga lu Mitica ...Ptr . campionate adevarate si competitive unde si cel mai pricajit club joaca fara nici o retinere impotriva celor mai faimoase grupari sportive (nu artistice) exista Anglia,Franta,Italia,Spania ... Romania din nefericire mai are mult pana departe .
    • +2 (2 voturi)    
      Curat campionate disputate, coane Fănică! ... (Luni, 19 septembrie 2011, 9:17)

      Fotbaliatoru [anonim] i-a raspuns lui New Castle

      ... cum ar fi de exemplu Spania, unde Osasuna pricăjită le-a dat-o granzilor de la Barcelona de nu s-au văzut ...

      Aaaa, stai că de fapt fusă invers, Barcelona - Osasuna 8-0
      :D :D :D
      • +2 (2 voturi)    
        Foarte bine footbaliatorule ... (Luni, 19 septembrie 2011, 13:12)

        Real Sociedad [anonim] i-a raspuns lui Fotbaliatoru

        Dar la exemplu tau ar venii o gramada de contraexemple : REAL MADRID,LIVERPOOL,CITY,MILAN,ARSENAL ...
  • +4 (4 voturi)    
    Steaua Bucuresti (Luni, 19 septembrie 2011, 8:47)

    SUPORTER [anonim]

    Felicitari intregii echipe si conducatorilor acesteia pentru marea performanta realizata cu Pandurii Targu-Jiu!Va doresc, cat o sa mai aveti actualii conducatori sa o tineti tot asa-din infrangere in infrangere, pana ajungeti unde va e locul- in Beeee!, Beeee!Iubitului conducator, dupa declaratia referitoare la nenorocitul de Gardos, care , chipurile nici nu l-a atins pe Bacila- ala a simulat si si-a rupt SINGUR piciorul-nu ii doresc altceva decat sa i se intample si lui ceva asemanator! DUMNEZEU NU BATE CU PARUL! Asa sa ne ajute Dumnezeu si sa scape Steaua odata de el!
  • +1 (3 voturi)    
    hai, mai baieti (Luni, 19 septembrie 2011, 9:56)

    vera [anonim]

    nu va mai necajiti, ca dupa infringerea asta gici s-a umplut de bani - din pariuri.
  • +1 (1 vot)    
    Apusul Stelei (Luni, 19 septembrie 2011, 10:21)

    Radu [anonim]

    Cu asemenea patron Steaua se indreapta repede spre apus! Nu mai am nimic de spus despre impostorul de Ron care se crede antrenaor dar a fost dat afara de peste tot. Becali si Ron au devenit groparii Stelei.
  • +3 (3 voturi)    
    ce fata de antrenor la (Luni, 19 septembrie 2011, 11:54)

    sir [anonim]

    steaua are asta .nu-l asociez nici cu dinamo,rapid etc,fata asta nu putea antrena decat steaua.ca si mm de altfel.ca si jiji.nu puteau fii decat la steaua.,oricat as incerca nu mi-i pot imagina decat acolo,la steaua.
  • 0 (0 voturi)    
    alt antrenor (Luni, 19 septembrie 2011, 14:08)

    sorinef [anonim]

    este clar ca trebuie sa plece Levi pana nu e prea tarziu nu stiu de ce il mai baga pe Costea in teren
  • 0 (0 voturi)    
    Stelistii ... (Luni, 19 septembrie 2011, 17:48)

    Valiza Magica [anonim]

    Daca nu castiga rup picioarele la micuti ... faza cu Gardos m-a facut sa-mi amintesc de Lacatus cu o faza asemanatoare .
  • 0 (0 voturi)    
    E posibil orice rezultat . (Luni, 19 septembrie 2011, 19:46)

    FRFIA [anonim]

    Daca fotbalul se joaca fair,liber si pe teren .