Steaua a inregistrat a doua infrangere consecutiva in campionat, echipa pregatita de Roni Levy fiind invinsa, pe teren propriu (s-a jucat la Ploiesti) scor 2-1, de catre Pandurii. Rusescu (3') a deschis scorul, dar reusitele lui Voiculet (8') si Pintilii (19') au intors soarta disputei.

Roni Levy nu mai este antrenorul Stelei Foto: AGERPRES

Click aici pentru rezultate si clasament.

Ros-albastrii au inceput bine partida de pe stadionul "Astra", Rusescu deschizand scorul inca din minutul 3. Oaspetii au trecut rapid peste socul golului primit, Voiculet reusind sa egaleze in minutul 8. Doar 11 minute mai tarziu, Latovlevici comite un hent in careu si primeste cartonasul rosu. Penaltiul este transformat de Pintili, iar gorjenii intra in avantaj la pauza.

Steaua a incheiat partida cu doi eliminati (Gardos a vazut si el cartonasul rosu), fundasul ros-albastrilor provocandu-i fractura de tibie si peroneu lui Bacila. In prelungiri, Pintili (Pandurii) a fost si el eliminat, meciul de la Ploiesti incheindu-se cu trei cartonase rosii.

Echipe:

Steaua: Tatarusanu (Stanca '44) - Emeghara, Galamaz, Gardos, Latovlevici - Tatu, Bourceanu, Prepelita, Tanase (Nikolici '69) - Rusescu (Brandan '22), M. Costea. Antrenor: Roni Levi.

Pandurii Targu Jiu: Mingote - Pleasca (Rusu '73), Viera, Chiriches, Cardoso - Bacila, Pintilii, Voiculet (Vranjes '61), Nistor (Batin '65) - Lemnaru, Stomajer. Antrenor: Petre Grigoras.

Cartonase galbene: Tanase '21, Prepelita '40, M. Costea '69, Bourceanu '77 - Bacila '37, Pintilii '38, Vranjes '62, Cardoso '66.

Cartonase rosii: Latovlevici '18, Gardos '87 - Pintilii '90+13.