Dinamo vs Rapid 0-0/ Remiza in inferioritate numerica

de Adrian Ilincescu     HotNews.ro
Duminică, 18 septembrie 2011, 21:04 Sport | Fotbal

Rapid - Dinamo, pe 1 aprilie
Dinamo si Rapid au terminat la egalitate, scor 0-0, partida disputata in "Stefan cel Mare", giulestenii reusind sa obtina un punct cu toate ca au evoluat in inferioritate numerica inca din minutul 44 (a fost eliminat Herea). "Cainii" puteau da lovitura in prelungiri, dar sutul deviat al lui Tucudean (90+3') a trecut putin pe langa poarta.

Click aici pentru rezultate si clasament.

Partida dintre Dinamo si Rapid a fost derbi doar pe hartie, cele doua echipe oferind un meci cu putine reusite tehnico-tactice. Cea mai periculoasa faza a primei reprize s-a petrecut in minutul 20, atunci cand Dani Coman si Glauber au reusit sa respinga miraculos suturile lui Kone si Rus.

In minutul 44, Herea este eliminat pentru un fault la Dragos Grigore (l-a calcat pe fundasul dinamovist), iar Dinamo intra la cabine in superioritate numerica.

Omul in plus al "cainilor" nu s-a vazut pe teren, Dinamo fiind incapabila sa puna in pericol poarta unui Dani Coman accidentat (a incheiat partida intr-un picior). Liderul putea sa dea lovitura de gratie in minutul 93, dar sutul deviat al lui Tucudean a trecut putin pe langa poarta giulestenilor.

Echipe:

Dinamo:
Balgradean - Luchin, D. Grigore, Moti, Diabate - L. Rus (L. Ganea '60), D. Kone, D. Stoica, C. Munteanu - Danciulescu (Bakaj '74), M. Niculae (Tucudean '80). Antrenor: Liviu Ciobotariu.

Rapid:
Coman - Rui Duarte, M. Antonio, Glauber, Ezequias - N. Grigore, Alexa, Herea - Deac, Pancu (Teixeira '87), Surdu (M. Roman '55). Antrenor: Razvan Lucescu.

Cartonase galbene:
D. Kone '32, D. Grigore '58, L. Rus '59, M. Niculae '76, Bakaj '90+4 - Rui Duarte '17, Alexa '40, Surdu '45, N. Grigore '45, Pancu '54.

Cartonas rosu: Herea '44.

5291 vizualizari

• -6 (8 voturi)
    tot noi (Duminică, 18 septembrie 2011, 23:32)

dinamomaniacu [anonim]

Faceti loc, faceti loc, Dinamo pe primul loc!!! Degeaba facu Rapidu egal ca tot cainii sunt in frunte! Egal tactic pt Dinamo...
    • +4 (4 voturi)
      Mda (Luni, 19 septembrie 2011, 1:37)

Luk [utilizator] i-a raspuns lui dinamomaniacu

e tactic sa-i aduci la tine acasa si sa nu le dai gol.

Cu tactica asta a ajuns Dinamo unde este: nicaieri!
  • -1 (7 voturi)
    multumesc (Duminică, 18 septembrie 2011, 23:35)

ws [anonim]

lui D-zeu pentru ca baiatul lui tata nu mai e selectioner.

cei care au vazut ultimele zeci de meciuri ale lui lucescu inteleg, echipa nu joaca nimic, nu are vreun reper, nu construieste nimic, nu are vreun viitor.

fotbalul romanesc e oricum varza, propun sa acordam titlul de campioana lui copos, pentru ca ne-a scapat de razvanel de la nationala. alt merit nu are, dar asta e suficient.