VIDEO Steaua vs Schalke 0-0/ Misiune indeplinita

de Adrian Ilincescu     HotNews.ro
Joi, 15 septembrie 2011, 20:57 Sport | Fotbal

Steaua vrea primul succes in Europa League
Foto: Reuters
Steaua a vrut o remiza impotriva lui Schalke 04 si a obtinut-o (0-0). Germanii au aratat in "Gruia" ca sunt departe de forma de anul trecut (au ajuns pana in semifinala Champions League), cu toate ca au avut in teren jucatori importanti precum Raul, Farfan sau Huntelaar. Ros-albastrii nu au avut nicio faza importanta impotriva formatiei din Bundesliga, norocul ocrotindu-i pe elevii lui Roni Levy la transversala lui Huntelaar (65').

Intimidata de numele adversarului, Steaua a jucat impotriva lui Schalke doar cu gandul la o remiza. Ros-albastrii au bifat punctul mult dorit la capatul unei partide in care nu au avut nicio ocazie de gol (nu au trimis niciun sut pe poarta germanilor).

Cel mai important moment al disputei s-a petrecut in minutul 65, atunci cand Huntelaar a trimis in transversala, dupa o faza realizata de Farfan.

Fluierul final a adus eliberarea si multumirea in tabara echipei lui Roni Levy, Steaua reusind o remiza impotriva marii favorite a grupei (cel putin pe hartie).

Grupa J, rezultate:

Maccabi Haifa - AEK Larnaca 1-0 (Ghadir 54')
Steaua - Schalke 0-0

Echipe:

Steaua: Tatarusanu - Geraldo, Gardos, Galamaz, Latovlevici - Bourceanu - Tatu, Prepelita, Brandan, Tanase - M. Costea

Rezerve: Stanca, Iliev, Fl. Costea, Martinovici, Rusescu, Bicfalvi, Nikolici

Schalke:
Fahrmann - Uchida, Howedes, Matip, Fuchs - Papadopoulos, Holtby - Farfan, Raul, Marica - Huntelaar

Rezerve: Unnerstall, Kluge, Baumjohann, Jurado, Metzelder, Hoger, Draxler.




Citeste mai multe despre   























10628 vizualizari

  • +5 (5 voturi)    
    o repriza de reclame (Joi, 15 septembrie 2011, 22:20)

    etre [anonim]

    E de ras ........ sau poate ca e de plans. Nici eu nu stiu.
  • +4 (4 voturi)    
    ce dracu... (Joi, 15 septembrie 2011, 22:22)

    gogu [anonim]

    protv-ule...asta e meci de fotbal, nu film !!!
  • +4 (4 voturi)    
    aaalllloooo (Joi, 15 septembrie 2011, 22:26)

    nicksone [utilizator]

    protv-ule!!!! unde-i meciuuuu????
    unbephuckinlievable!!!
    chiar vreti sa imi stricati seara...
  • +9 (11 voturi)    
    Pe dracu' probleme tehnice... (Joi, 15 septembrie 2011, 22:29)

    George [anonim]

    ... fiindca la nemti s-a vazut! Probabil au ramas in urma cu difuzarea reclamelor fiindca meciul Rapidului a durat cu 10 minute mai mult, si erau mai importanti banii de la cei ce au ales sa-si plaseze reclamele in timpul acestui eveniment...
    • +3 (3 voturi)    
      corect (Joi, 15 septembrie 2011, 22:32)

      nicksone [utilizator] i-a raspuns lui George

      nu ma mir la "mercenarii" astia! ii doare undeva de fenomenul in sine, cat de numarul banilor. "hahalerelor"
      • +1 (1 vot)    
        subscriu ! (Vineri, 16 septembrie 2011, 11:04)

        vlahul [utilizator] i-a raspuns lui nicksone

        ...am rude in Germ si m-au sunat disperate sa ma intrebe daca s-a oprit curentul in orasul Cluj.
        Tv din Germ au preluat meciul de la PROTV !!

        Sunt JALNICI PROTVul....le mai lipsea o reclama cu Rosia Montana Gold Corporation !...si era TOT tacamul...
    • +2 (2 voturi)    
      nein... (Joi, 15 septembrie 2011, 22:36)

      ich [anonim] i-a raspuns lui George

      nici la nemti nu s-a vazut. sau cel putin eu nu. iar comentatorul a zis ca au ramas ai nostrii in pana de curent......
      Hai Steaua!
    • 0 (4 voturi)    
      daca se mai intampla... (Joi, 15 septembrie 2011, 22:39)

      George [anonim] i-a raspuns lui George

      ... vedeti aici canalul german:
      http://www.sportlemon.tv/v-2/10/40/v-304089.html
  • -1 (3 voturi)    
    bv george!!!! (Joi, 15 septembrie 2011, 22:45)

    menandy [utilizator]

    ai punctat!!!!
  • -1 (5 voturi)    
    ce pronostic pentru (Joi, 15 septembrie 2011, 22:58)

    Luk [utilizator]

    Steaua - Schalke 0-4?

    Se arunca cineva?

    Dau o oaie cu copil!
  • +5 (5 voturi)    
    Meci de slaba calitate (Joi, 15 septembrie 2011, 22:58)

    Clerus [anonim]

    Primele 45 de minute mi-au confirmat temerile. E un meci slabut, nu are capacitatea sa trezeasca curiozitatea vizionarii si reprizei secunde. O sa ma uit la serialul cu doctorul genial,schiop si cinic.
    Ah, sa nu uit, mi se pare mie sau marele Tanase e terminat fizic dupa prima repriza? Halal jucatori, ei cred ca talentul inlocuieste munca dar realitatea e ca au plumb in picioare dupa o juma' de ora de joc anost.
  • +4 (4 voturi)    
    Tocmai de aceea... (Joi, 15 septembrie 2011, 23:06)

    Cadillac [utilizator]

    ...fotbalul pe care il iubim, nu va "prinde" niciodata in mare proportie in America !!! Magarii care detin reclamele, fac spume de nebuni !!!

    Poti vedea ORICE meci, chiar si de o calitate indoielnica, cu reclame NUMAI in pauza cea de 15 minute, ceea ce ii face pe "negustorii" de reclame sa turbeze.

    Canalele care transmit meciuri, fac totusi o afacere buna, pentru ca timpul de 15 minute se vinde la licitatie !!! In primul rind, "portia" e de 1 minut - fara exceptie. Iar cel care plateste mai mult, "primeste" minutul cu pricina !!

    Aceste meciuri fiind urmarite in mare majoritate de barbati, batalia intre "reclamantii" de produse masculine este INGROZITOARE; spre marea bucurie a canalelor care transmit aceste meciuri.

    Din pacate pentru noi, cei de aici, pina si cele citeva canale rominesti care le avem, transmit numai gunoaie!!! Ca sa nu mai vorbim de CALITATE !!

    Se vede mai rau decit acum 30 de ani, cind "prindeam" bulgarii cu ajutorul unui lighean de aluminiu, instalat de "meseriasi", pe bloc.
  • +4 (4 voturi)    
    Sa vedeti voi (Joi, 15 septembrie 2011, 23:52)

    Luk [utilizator]

    ca Steaua ia un punct pe teren propriu!

    Aleluia!!!
  • +4 (4 voturi)    
    Slab foarte slab (Vineri, 16 septembrie 2011, 0:17)

    evoque [utilizator]

    Cum naiba a dat becali bani pe tanase?!!
    Un joc sterp si insipid.
    Costea si tanase dorm pe teren. Asta nu este fotbal.
  • +3 (3 voturi)    
    poftim ? (Vineri, 16 septembrie 2011, 3:26)

    adi [anonim]

    Misiune ceee ... ? Pai daca "la noi acasa" avem misiunea sa facem 0-0, la nemti care va mai fi scopul? Sa nu luam mai mult de 4 goluri ?? Si cica vrem sa facem performante, si euroii sa curga peste jucatori si berbekali?
  • +3 (3 voturi)    
    0-0 (Vineri, 16 septembrie 2011, 9:38)

    Mario Popa [anonim]

    Steaua - Schalke = nimic - nimic.
    Prima repriza a durat cam 90 minute si la a doua nu m-am mai uitat. Riscam sa adorm de tot.
    Daca juca Vaslui cu nemtii, acum erau aia in lacrimi!
    Ce m-as rade sa se califice in primavara Rapid, Vaslui si Otelul si Steaua sa mearga la Stana de Vale!
  • 0 (2 voturi)    
    Scopul va fi acelasi si la nemti acasa... (Vineri, 16 septembrie 2011, 9:41)

    Damocles [anonim]

    ...adica sa obtinem un meci nul. Prea usor se uita ca au fost semifinalistii UCL in sezonul trecut! In loc sa va tot exhibati nemultumirea ca nu au facut un meci prea bun ar trebui sa ne recunoastem limitele si posibilitatile cant te confrunti cu un lot de peste 100 milioane de euro! Asa ca pe voi carcotasii de serviciu nici nu trebuie sa va bage lumea in seama...
    • +2 (2 voturi)    
      semifinalistii tai au terminat pe 14 (Vineri, 16 septembrie 2011, 11:45)

      mioriticul [anonim] i-a raspuns lui Damocles

      sezonul trecut.... medias de pe 7 in ro i-a scos pe mainz care au terminat pe 5... si astea se uita prea usor... bine ca nu se uita mentalitatea nostra de mioritici... au venit vezi doamne schalke de parca erau bayern münchen si noua ne dardaiau chilotii.... pai si daca venea msv duisburg (finalista cupei germaniei sezonul trecut, echipa de liga 2) noua tot ne tremurau chilotii....
  • +2 (2 voturi)    
    finala!!! (Vineri, 16 septembrie 2011, 9:45)

    laurentiu [anonim]

    cu astfel de "reusite" de genul 0-0 acasa fara nicio ocazie de poarta starnesc satisfactii celor care-si propun finala.... :)) steaua e ca o balerina..trece foarte usor de la o echipa care se pregateste de finala la una care si-a indeplinit misiunea facand un 0-0 acasa fara sa ajunga la poarta adversa cu un schalke usor nemotivat si impleticit..
    dar nu fotbalul e scopul unora ci circul..
  • +2 (2 voturi)    
    echipa fara ambitzii (Vineri, 16 septembrie 2011, 10:09)

    paard [utilizator]

    E clar.. se joaca fotbal doar pt bani, prea putin le pasa de sport in sine sau de spectatori.
    Alte paraname de sefi, patroni, antrenori :))
    Cuma naiba doar astia ajung acolo sus.... habar n-am??