UCL Barcelona - Milan 2-2/ Vezi toate rezultatele serii

de A. S.     HotNews.ro
Marţi, 13 septembrie 2011, 21:42 Sport | Fotbal

FOTOGALERIE Imaginile primei seri in Champions League
Semi-surpriza in debutul grupelor UCL: FC Barcelona a scapat sansa victoriei in prelungirile meciului cu Milan - catalanii au fost egalati la ultima faza (un corner executat cu maiestrie de Seedorf, finalizat de Silva). Intr-o alta grupa, Sahtior Donetk a pierdut cu 2-1 pe terenul lui Porto. Otelul Galati debuteaza miercuri seara, pe terenul lui FC Basel.

Grupa E

Chelsea - Bayer Leverkusen 2-0 (Luiz 67, Mata 90)

Genk - Valencia 0-0

Grupa F
Olympiakos - Marseille 0-1 (L. Gonzalez 51)

Borussia Dortmund - Arsenal 1-1 (Perisic 88 - Van Persie 42)

Grupa G
FC Porto - Sahtior 2-1 (Hulk 28, Kleber 51 - Adriano 12) 

APOEL  -  Zenit St. Petersburg 2-1 (Manduca 73, Almeida 75 - Zirianov 63)

Grupa H
Barcelona - AC Milan 2-2 (Pedro 36, Villa 50 - Pato 1, T. Silva 90+2)

Viktoria Plzen - BATE Borisov 1-1 (Bakos 45 - Bressan 69)























8157 vizualizari

  • -4 (16 voturi)    
    Broscarii de italieni (Marţi, 13 septembrie 2011, 23:45)

    marius [anonim]

    Broscarii de italieni n-au jucat nimic tot meciul, dar au avut sansa. Mie sila de ei. Cum sa ai atata <bulan> incat sa marchezi in primul si ultimul minut de joc?! Meci frumos din partea Barcelonei, insa italienii sunt niste fetitze iesite la produs, ce asteapta sa ciupeasca cate ceva.
    Rezultat nedrept pt. Barcelona! Dar vine ea razbunarea pe terenul lor... o sa vedeti.
    • +2 (16 voturi)    
      bwahaha (Miercuri, 14 septembrie 2011, 0:01)

      ampersand [utilizator] i-a raspuns lui marius

      Am uitat: barcelona n-a fost lăsată să-ţi facă jocul; adversarii au practicat un antifotbal; drumul pînă la stadion şi-a pus amprenta asupra jucătorilor barcelonei; barcelona vine deja după 30 de meciuri jucate; a fost un arbitraj clar ostil barcelonei; barcelona nu e dorită la masa bogaţilor. şamd.
      • +4 (4 voturi)    
        nuuu, tizul n-are nimic cu barcelona (Miercuri, 14 septembrie 2011, 8:32)

        alt marius [anonim] i-a raspuns lui ampersand

        ci doar cu "broscarii de italieni" care nu meritau egalul!

        PS: imi place intrebarea retorica referitoare la bulan... denota o intelegere clara a fenomenului fotbalistic!
      • +3 (3 voturi)    
        despre cine vorbesti? (Miercuri, 14 septembrie 2011, 8:37)

        bogdanicus [utilizator] i-a raspuns lui ampersand

        Pare ca vorbesti despre echipe romanesti, parca la Steaua si Dinamo auzeam d'astea... Le-ati auzit atat de des, ca acum le recitati ca pe o poezie...
      • +1 (3 voturi)    
        O, nu (Miercuri, 14 septembrie 2011, 9:45)

        OzzyO [utilizator] i-a raspuns lui ampersand

        Blasfemie, ai indraznit sa te iei de Barcelona, minusurile fie cu tine :)))
    • 0 (2 voturi)    
      forza milan! (Miercuri, 14 septembrie 2011, 9:32)

      geo26 [anonim] i-a raspuns lui marius

      nu inteleg cum te de poti comenta in halul asta un meci de fotbal. este adevarat ca nu au jucat aproape nimic tot meciul...dar nu ai inteles inca un lucru, fotbalul se joaca pe goluri...nu te intrebi si de ce picau ca spicele cei de la barcelona in fata careului...iti spun eu..ca nu prea reuseau sa intre, sa ajunga la poarta....si preferau sa bata lovituri libere...poate , poate pica ceva....si le-a picat....a, ca au dat gol din careu...o intamplare...concluzie: degeaba joci frumos paralel cu poarta, cand ai un adversar de calibru, care stie sa se apere si sa joace pe contra atac....te frigi...jos palaria in fata milanului, mare lucru sa stii si sa poti sa te aperi tot meciul! si sa mai dai si goluri!
      • 0 (0 voturi)    
        ai dreptate (Miercuri, 14 septembrie 2011, 16:27)

        dan [anonim] i-a raspuns lui geo26

        Barcelona a jucat si dominat 90 de minute, un meci intreg... pacata ca nu au jucat baschet, hochei, box, cind meciul se termina exact la secunda... deh, daca jucau si minutul 1 si 92 (2 minute in plus) era altu scoru :))... dar e clar, 90 de minute din 92 au dominat :)))..... acuma am ajuns sa ii plangem pe Barcelona... nici macar ei nu isi plang de mila si nici suporterii lor.... bine ca apar echipe ca milan, inter, real, etc.... care dovedesc ca se poate stopa acet joc extraordinar al barcelonei
    • +1 (3 voturi)    
      aha... (Miercuri, 14 septembrie 2011, 10:01)

      me [anonim] i-a raspuns lui marius

      totusi cand barca e ajutata de arbitrii si simuleaza ca niste balerine nu vezi sa inteleg?!
  • +8 (8 voturi)    
    @marius Mai bine lasa... (Miercuri, 14 septembrie 2011, 4:14)

    Jimbo [anonim]

    Tu oricum nu intelegi nimic din sportu' asta... Pai daca iesea Milanul la joc se termina 8-1 pt Barcelona... Era clar ca singura solutie era sa se apere in zona si sa incerce contraatacuri... Da' bineinteles... broscarii au facut anti-joc, catenaccio. Las' c-a incercat Realul sa joace si au luat 5, o echipa, la fel, superioara Milanului...
  • -1 (5 voturi)    
    La masa bogatilor (Miercuri, 14 septembrie 2011, 8:03)

    John [anonim]

    .....si barca la ce masa se afla acum?
  • +1 (3 voturi)    
    Italieni Spaghetari (Miercuri, 14 septembrie 2011, 10:25)

    Axel [anonim]

    Au jucat ca o cizma italienii,dar o sa le dea tiki taka Barcelona 3-0 la ei acasa.
  • +1 (1 vot)    
    Lalaiala! (Miercuri, 14 septembrie 2011, 13:04)

    Raz [anonim]

    Toata repriza a doua Barca a pasat paralel cu poarta, deja ma saturasem de atatea pase si de nici o ocazie de gol. Nu au atacat deloc poarta si Milan i-a pedepsit chiar daca nu au jucat mare lucru.
    De asta nu o sa ajunga Messi niciodata la nivelul unui Zidan, Hagi si asa mai departe, pentru ca nu stie sa dea lovitura in momentele grele si echilibrate ale meciului, sa dea o pasa senzationala sau ceva de genul asta.
    • 0 (0 voturi)    
      1/2 (Miercuri, 14 septembrie 2011, 13:39)

      Jimbo [utilizator] i-a raspuns lui Raz