VIDEO Gaz Metan - Steaua 3-0/ La pamant

de Adrian Ilincescu     HotNews.ro
Sâmbătă, 10 septembrie 2011, 20:51 Sport | Fotbal

Cristi Pustai, victorie mare contra Stelei
Foto: AGERPRES
Steaua s-a prezentat jalnic la Medias, ros-albastrii fiind invinsi cu un categoric 3-0, intr-o partida contand pentru etapa a-VI-a a Ligii 1. Jocul bucurestenilor a fost previzibil si lent, realizarile elevilor lui Roni Levy fiind departe de asteptari si investitii. Au marcat Bawab (14') si Bud (61', 69') pentru o victorie mare a Gazului.

Click aici pentru rezultate si clasament.

Steaua era, cel putin pe hartie, marea favorita a partidei de sambata, gratie valorii superioare a lotului de jucatori. Lucrurile au stat insa cu totul altfel pe teren, acolo unde matematicianul Pustai a castigat lupta cu Roni Levy.



Mediasul a fost echipa exacta, gazdele gasind destul de usor raspunsuri pentru atacurile previzibile ale Stelei. Bawab (14' penalti) a deschis scorul, iar dupa primele 45 de minute a fost 1-0 pentru gazde.

Jocul mai mult la intamplare al ros-albastrilor a continuat si in a doua repriza, Steaua incasand golul doi de la Bud, in minutul 61 (bucurestenii au acuzat vehement un hent al lui Ciprian Petre la faza premergatoare reusitei).

Acelasi Bud a modificat tabela doar opt minute mai tarziu, dupa o faza in care apararea Stelei a lipsit cu desavarsire. Introdus pe teren in minutul 82, Dan Roman a fost aproape de golul patru in prelungiri. S-a terminat 3-0 pentru Gaz Metan, iar la Steaua se simte nevoia unei schimbari de atitudine.

Echipe:

Gaz Metan Medias:
Plesca - Vukadinovici (Buzean '80), Lazar, Markovici, Trtovac - Hoban, Todea, Nicandro (Zaharia '87), C. Petre - Bawab, Bud (Roman '82). Antrenor: Cristian Pustai.

Steaua:
Tatarusanu - Martinovici (Emeghara '74), Iliev, Geraldo, Latovlevici - Rusescu (Nikolici '77), Bourceanu, Brandan (Fl. Costea '63), Tanase - M. Costea, Tatu. Antrenor: Roni Levi.

Cartonase galbene:
Trtovac '90, Petre '90+1 - Geraldo '36, Bourceanu '48, Latovlevici '62, Fl. Costea '63,

Arbitri: Alexandru Tudor - Cristian Nica, Daniel Hulubei - Florin Ghimbasan.


Citeste mai multe despre   






















9034 vizualizari

  • +11 (11 voturi)    
    Seminte (Sâmbătă, 10 septembrie 2011, 21:30)

    dorin_aem [utilizator]

    Frumos inceput de meci.Toti rumega seminte. Inclusiv cei mici.
  • +12 (14 voturi)    
    Final (Sâmbătă, 10 septembrie 2011, 23:03)

    dorin_aem [utilizator]

    Si frumos final de meci. Poate crapa Becali.
    • +3 (7 voturi)    
      ... (Duminică, 11 septembrie 2011, 10:27)

      ToBeOrNotToBe [utilizator] i-a raspuns lui dorin_aem

      Becali nu va crapa, va gasi solutia la probleme foarte simplu: il va lua pe Bud la Steaua ! :)
  • +14 (16 voturi)    
    Dorinta implinita! (Sâmbătă, 10 septembrie 2011, 23:07)

    Nicu [anonim]

    "Steaua vrea trei puncte de la Medias".
    Iaca, deja le-a luat!
    In propria poarta!
  • +19 (19 voturi)    
    Pacat ... (Sâmbătă, 10 septembrie 2011, 23:10)

    nicu [anonim]

    ca Gaz Metan nu a reusit sa ajunga in grupele Europa League.
    • +3 (3 voturi)    
      chiar asa... (Duminică, 11 septembrie 2011, 2:24)

      stefan [anonim] i-a raspuns lui nicu

      mare pacat. Daca la Viena aveau mai multa grija si dupa 1-1 nu se retrageau...sau daca la Medias nu rata Bawab in ultimul minut. Asta e viata,oricum se vede ca au antrenor care-i aseaza in teren!
    • -4 (6 voturi)    
      Si ce-ar fi facut acolo? (Duminică, 11 septembrie 2011, 8:58)

      Damocles [anonim] i-a raspuns lui nicu

      Avem memoria scurta? Rusinosul blat cu Dinamo, s-a uitat asa usor? Dar rezultatul de la Mioveni? Meciul de-aseara a fost un meci in care rezultatul a fost stabilit si prin sansa, nu numai prin cine stie ce valoare a mediesenilor si cu siguranta prin ziua foarte proasta a Stelei. Orice echipa poate prinde o astfel de zi, dar ne-am obisnuit sa carcotim si sa-i injuram pe cei pe care i-am laudat cu o zi inainte. Oameni sunt si ei si probabil ca le e greu sa lupte cu atatea lucruri care le stau impotriva, de la trufia conducatorilor pana la comportamentul propriilor suporteri. E greu sa fii pribeag si sa faci si performanta....
      • +2 (2 voturi)    
        Blat ... (Duminică, 11 septembrie 2011, 14:24)

        nicu [anonim] i-a raspuns lui Damocles

        hai sa o luam si cum zici tu ... daca a avut Gazul in meciul cu Dinamo o zi naspa ...
        Eu ma uit la vedetele stelei (jucatorii care ar trebui sa faca diferenta singuri) ca nu erau in stare sa faca un dribling, sa dea o pasa corecta sau sa faca un stop calumea.
        Nu zic ca Gazul ar fi castigat cupa uefa dar sigur ar fi luptat pana in ultimul minut.
  • -3 (3 voturi)    
    arbitraj curvesc (Duminică, 11 septembrie 2011, 0:01)

    tepes [anonim]

    zmei acasa,se lupta pina la sacrificiu cu echipe din tara iar cu echipe de afara joaca ca rahatii.Primul gol di penalti este incorect,trebuia sa fluiere in timp ce a fost impiedecat sa joace mingea dar a lasat avantaj putea sa inscrie dar na facut-o,nu mai trebuia sa revina la prima infractiune.Al doilea gol sa dat pe fondul unei greseli clare eu as spune intentionate din partea arbitrului care nu a sanctionat un hent clar premergator golului.Apoi tragerile de timp nu au fost sanctionate in timpul meciului exceptie facind in prelungiri cind deja era tardiv.Apermis fractionarile de meci ca la ragby fara a le sanctiona.Sint convins ca daca ar juca inca 10 partide una dupaalta gazul nu arface nici macar un meci nul. Consider ca arbitri sint principali vinovati in acest meci,numai cine nu a jucat fotbal nu-si da seama.
  • +2 (2 voturi)    
    Ca la Urziceni (Duminică, 11 septembrie 2011, 1:24)

    Radu [anonim]

    Cu Ron Levy se repeta tragedia Unirii Urziceni. Acolo a facut totul praf si acum vrea sa-si dovedeasca talentele la Steaua. Pacat ca Becali se lasa prostit in asa hal.
    • +3 (3 voturi)    
      Becali nu se lasa prostit ... (Duminică, 11 septembrie 2011, 16:57)

      Real Sociedad [anonim] i-a raspuns lui Radu

      Asa e el :))
  • 0 (0 voturi)    
    S-a simtit (Duminică, 11 septembrie 2011, 2:02)

    AlisCuPar [utilizator]

    lipsa lui Banel :)
  • +2 (2 voturi)    
    Behehecali (Duminică, 11 septembrie 2011, 6:55)

    Vizitiul [utilizator]

    Varza a facut Steaua!!! Da' VARZA!
  • +4 (4 voturi)    
    mai exista Steaua? (Duminică, 11 septembrie 2011, 8:17)

    Sibian [anonim]

    echipele militiei, securitatii si armatei comuniste nu s-or desfiintat la Revolutie ??? maree pacat. Steaua nu are ce cauta in Ardeal ca nu-i binevenita ...
    • +1 (1 vot)    
      Nu cred ca esti.... (Duminică, 11 septembrie 2011, 17:21)

      Damocles [anonim] i-a raspuns lui Sibian

      ....sibian. Ai retorica unui suporter rapidist mai degraba! Pana cand Vointa Sibiu va reusi sa faca ceva care sa uimeasca Europa (nu numai sa incurce Steaua! ) va trece probabil tot atata timp cat a trecut de la inceputurile fotbalului si pana in prezent! Echipa aia, "a armatei comuniste" (era armata Romaniei si comunista era doar conducerea ei), a castigat singurul mare trofeu european cu care se poate lauda fotbalul romanesc. In rest, frumos oras Sibiul, trebuie sa recunosc!
  • +2 (2 voturi)    
    Steaua jos dispare... (Duminică, 11 septembrie 2011, 8:53)

    V.I.Brator [anonim]

    Echipa asta cu tot prestigiul ei se duce mereu in jos.Parca e un barbat umflat cu steroizi dar total impotent.Nenorocirea e ca in curtea lui Becali s-au adunat pe bani multi o suma de talente care individual au valoare (teoretic cel putin) dar ca echipa...Si nu mai e mult pina cind vor dispare si suporterii adevarati (cei tacuti) pentru ca prestigiul gruparii era prestigiul Armatei romane al carei reprezentant a fost.Cum sa iubesti o echipa ce-l reprezinta pe Becali ?Ce sa mai vorbim de "ultrasii"total idioti ce-i cer si acestuia plecarea de parca ei ar sustine financiar clubul pe linga care paraziteaza.Nebunie curata.
  • +4 (4 voturi)    
    supraevaluarea.. (Duminică, 11 septembrie 2011, 10:22)

    danarad [anonim]

    unei echipe de duzina, si embargoul impus valizelor.
    incepe ,,hegemonia'' behaitorilor.
  • +2 (6 voturi)    
    Sper sa nu fie blat,cum spun unii. (Duminică, 11 septembrie 2011, 11:00)

    mircea [anonim]

    Daca nu este din categoria blaturilor din fotbal,mana-n mana cu cei de la pariuri,felicitari celor de la Gaz Metan,ca i-au mai dat peste nas lui Jiji Becali.
    • -1 (1 vot)    
      lucratura lui becali (Duminică, 11 septembrie 2011, 13:32)

      drop [utilizator] i-a raspuns lui mircea

      cred ca a gastigat din nou o mica avere la pariuri
  • +3 (3 voturi)    
    mircea...nu fi naiv (Duminică, 11 septembrie 2011, 11:20)

    menandy [utilizator]

    ce blat sa faca jiji cand el vrea sa castige tot, chiar si cupa uefa???
    • -1 (1 vot)    
      Jiji vrea sa castige bani,nu meciuri. (Duminică, 11 septembrie 2011, 13:33)

      mircea [anonim] i-a raspuns lui menandy

      Ce-i in mana nu-i minciuna.Jiji nu-i prea scolit ,dar are simtul banului.Decat sa dea vrabia din mana pentru cioara de pe gard,prefera sa castige atunci cand este sigur de castig.Nu stiu cand vom avea ocazia sa auzim un antrenor din divizia lui Mitica sa spuna adevarul.Daca ne luam dupa proverbul ca ulciorul nu merge de multe ori la apa,posibil curand.Daca mafia in fotbal este atat de puternica ,cum se spune(vezi si participari la mitinguri de protest prin vara),nu cred ca vom afla prea curand.Pacat de unii oameni sufletisti si care-si cheltuie banii crezand ca fatbalul-i cu miza sportiva.
  • +2 (2 voturi)    
    Chemati genistii! (Duminică, 11 septembrie 2011, 14:30)

    mihai [anonim]

    A explodat gazul din stea.
    Obsedatii de oieri nu vad decat ca altii fac blaturi,asa cred ei , si nu vad ca au o echipa de cacao care nu trage un sut pe poarta tot meciul