Mutu, in forma inainte de startul sezonului din Serie A - A bifat o tripla la ultima partida a Cesenei

Joi, 8 septembrie 2011, 14:49 Sport | Fotbal

Adrian Mutu, la un gol distanta de recordul lui Hagi
Adrian Mutu a reusit sa inscrie trei goluri in ultima partida disputata la Cesena, atacantul roman contribuind din plin la succesul cu 6-0 obtinut in fata celor de la Savignanese (partida amicala). Adrian a marcat in minutele 1, 21 si 30. In prima etapa din Serie A, Cesena va juca, acasa, cu Napoli.

Marco Giampaolo l-a folosit la Cesena si pe Stefan Popescu, fundas de nationalitate romana.

Mutu a mai marcat doua goluri pentru Cesena si in partida cu Novara, duminica trecuta, fotbalistul aratand o forma de invidiat, conform presei din Italia.

Prima etapa din Serie A, program:
*Conform calendarului, este etapa cu numarul doi, insa este prima din actuala stagiune - debutul sezonului a fost amanat din cauza grevei jucatorilor

• -2 (6 voturi)
    mai lasati-ne... (Joi, 8 septembrie 2011, 15:39)

surdu [anonim]

...cu drogatul asta. se vrea o noua intoarcere a lui la nationala? asta este scopul re-re-reprintarii evenimentului cu pricina?
  • -1 (5 voturi)
    SI ce-i cu asta? (Joi, 8 septembrie 2011, 15:47)

ploiesteanu [anonim]

Imi povestiti despre un jucator fara caracter si fara valoare, care a dat gol cu niste amatori ca intr-un meci in curtea scolii. Nu stiu pe cine mai intereseaza acest individ care si-a batut joc de nationala si ne-a facut de ras peste tot. Am avut incredere in astfel de oameni si uita-te unde suntem. Avem nevoie de jucatori sa-si dea sufletul pe teren pentru nationala, in nici un caz de Mutu , Marica si altii ca ei.
  • +3 (5 voturi)
    Deja ador articolele despre lui Mutu (Joi, 8 septembrie 2011, 16:14)

OzzyO [utilizator]

Ma apuca rasul numai cand vad titlul si ma gandesc la cati oameni isi vor pierde cateva minute din viata ca sa-l faca iar drogat si sa spuna ca nu-i intereseaza stirea pe care tocmai au citit-o, ba o mai si comenteaza. E senzational :))
    • 0 (4 voturi)
      Cine rade... (Joi, 8 septembrie 2011, 18:09)

Observator roman [utilizator] i-a raspuns lui OzzyO

...pai chiar tu, OzzyO, faci parte dintre cei care "iti pierzi cateva minute din viata ca sa comentezi stirea pe care tocmai ai citit-o"...
      • +2 (4 voturi)
        alo, domnu... (Joi, 8 septembrie 2011, 20:33)

ToBeOrNotToBe [utilizator] i-a raspuns lui Observator roman

domnule cu nick de infantil, nu mai cita aiurea bucati din context, sau poate n-ai rezistat sa citesti toata fraza lui OzzyO din cauza superficialitatii tale.
        OzzyO nu se incadreaza in categoria pe care a descris-o.
        Revenind la Mutu, el este cel mai bun fotbalist roman al momentului. Dar voi, astia care-l criticati, prindeti orice moment ca sa va aratati invidia. Vedeti-va de barna din ochii vostri mai oameni!
        Repet, Mutu este cel mai bun fotbalist al momentului si pentru asta merita sa joace in echipa Romaniei. Punct
        • 0 (2 voturi)
          e adevarat (Vineri, 9 septembrie 2011, 9:19)

ploiesteanu [utilizator] i-a raspuns lui ToBeOrNotToBe

" Mutu e cel mai bun fotbalist al momentului" dar ai uitat un mic amanunt, nu la fotbal, ci la betii, la scandaluri cu chelnerii, la droguri, la dopaj, la gagici, lucruri la care se pricepe foarte bine si are mare experienta. Cat despre exprimarea in teren ca fotbalist, e jalnica. O sa vezi in meciuri oficiale ca nu face nici cat o ceapa degerata. Si asta de mult timp. Dupa 2 sprinturi e "mort" o jumatate de ora. Fuge de minge si daca intamplator mai ajunge pe la el, o da repede sa scape de ea.