Luxemburg - Albania, scor 2-1

de Catalina Ciociltan     HotNews.ro
Marţi, 6 septembrie 2011, 23:21 Sport | Fotbal

Echipa nationala a Albaniei a fost invinsa, marti, in deplasare, cu scorul de 2-1 de reprezentativa Luxemburgului, intr-un meci din grupa D a preliminariilor Campionatului European din 2012, din care face parte si Romania, informeaza site-ul oficial al UEFA, transmite Mediafax.

Golurile invingatorilor au fost marcate de Bettmer '27 si Joachim '78, in timp ce pentru oaspeti a inscris Bogdani, in minutul 64.

Luxemburg: Joubert - Schnell, Blaise, Bukvici, Mutsch - Janisch, Gerson, Payal (Pedro '88), Bettmer, Leweck (Joachim '68) - Da Mota (Bensi '70). Selectioner: Luc Holtz.

Albania: Ujkani - Veliu (Bullku '62), Lala, Teli, Vangjeli - Salihi, K. Duro (Bakaj '46), Skela, Agolli - Kapllani (Muzaka '46), Bogdani. Selectioner: Josip Kuze.

Cartonase galbene: Schnell '41 / Teli '35, Lala '50 Bogdani '84, '85.

Cartonase rosii: Agolli '54, Bogdani '85.

960 vizualizari

Mda... (Marţi, 6 septembrie 2011, 23:33)

_Motanu_ [utilizator]

In ziua de azi nu mai exista echipe mici.
    Mai buni decat romania (Miercuri, 7 septembrie 2011, 0:14)

bebe [anonim]

foarte tare. Luxemburg a putut sa bata albania, dar romania nu. Multumim MSandu si Razvan lucescu.
    O. M. F. G. ! (Miercuri, 7 septembrie 2011, 0:14)

sting [anonim]

Egal cu Belarus! Hai ca puteti! :)
      nu meritam (Miercuri, 7 septembrie 2011, 11:02)

bogdanicus [utilizator] i-a raspuns lui sting

Hai ca nu meritam locul 2. Nu-l vrem, nu mai conteaza daca putem sau nu. Piti trage de timp 45 de minute... e ce sa mergem la baraj sau la Euro? Pentru anti fotbal?!?