Nationala la Cluj: Romania - Lituania se va juca in Ardeal

de Adrian Ilincescu     HotNews.ro
Joi, 3 iulie 2008, 13:02 Sport - Stiri Euro 2008

Romania la Cluj
Foto: Rompres
Partida dintre Romania si Lituania, contand pentru preliminariile Campionatului Mondial din anul 2010, se va desfasura in data de 6 septembrie pe stadionul "Constantin Radulescu" din Cluj, informeaza Federatia Romana de Fotbal.

Ora de start nu a fost inca stabilita, dar se stie cu siguranta ca de la Cluj prima reprezentativa va decola spre Insulele Feroe, acolo unde tricolorii vor sustine, pe 10 septembrie, cel de-al doilea meci din preliminarii.

Romania face parte din grupa a saptea de calificare pentru Mondialul din 2010, alaturi de Franta, Serbia, Austria, Lituania si Insulele Feroe.




















1250 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    era cazu` (Joi, 3 iulie 2008, 13:25)

    Brusc_Li [anonim]

    era cazu sa se mai joace si la noi cate ceva, mai ales ca avem si stadion nou acuma.
  • 0 (0 voturi)    
    aoleu (Joi, 3 iulie 2008, 14:13)

    me [anonim]

    Aoleu, daca iar joaca cu fundu-n poarta ca la europene, eu nici nu ma mai uit. O sa ne dam seama imediat cum se va juca dupa cum se va face selectia. Daca sunt aceiasi vesnici jucatori-cizma, e clar ca nu s-a schimbat nimic ... Acum ar trebui scoasa toata echipa mare afara, cu cateva exceptii, si promovata jumatate din nationala de tineret, asta e singura solutie sa se mai miste ceva pe termen lung ... De schimbarea lui Piti nici nu mai indraznesc sa sper, se pare ca "e acolo sa ramana".
  • 0 (0 voturi)    
    hehe (Joi, 3 iulie 2008, 14:15)

    johny [anonim]

    cred ca Piti nu mai vine la Bucuresti curand, ca-l mananca astia dupa ce ne-a facut de rusine la euro :))
  • 0 (0 voturi)    
    Al 3-lea stadion in Cluj (Joi, 3 iulie 2008, 14:42)

    Clujeanul [anonim]

    Fiind din Cluj imi pare bine sa aud de un nou stadion in Cluj dupa stadionul municipal (U) si stadionul CFRistilor... Cand si unde se va construi acest stadion "Constantin Radulescu"? chiar se va termina pana in septembrie?
    • +1 (1 vot)    
      Esti "vinitura"? (Joi, 3 iulie 2008, 15:07)

      johnny [anonim] i-a raspuns lui Clujeanul

      Cred ca esti din Cluj doar de cateva zile, altfel nu se explica faptul ca nu stii ca stadionul CFR-ului se numeste Constantin Radulescu!
      • 0 (0 voturi)    
        Denumiri importante (Joi, 3 iulie 2008, 19:48)

        Clujeanul [anonim] i-a raspuns lui johnny

        Da ma, dreptate mare ai. Sunt in Cluj doar in trecere... Aici am "vinit" pe lume prin anii '70 si stau doar pana o sa invat toate denumirile noi din Cluj. Cateva exemple: Petru Groza -> Eroilor; Gh. Doja -> Regele Ferdinand; Primaverii -> Antonescu (oare si Primaverii a fost un nume rus de l-au redenumit in Antonescu?)
        Iar in ritmul actual a (re)denumirilor n-am ajuns inca la Constantin Radulescu. Mi-e rusine ca n-am stiut pana acum ca proprietarii unguri au redenumit stadionul CFR dupa marele om C. Radulescu. Apropo cine era Radulescu asta?
    • +1 (1 vot)    
      hahahaha (Joi, 3 iulie 2008, 15:14)

      Haha [anonim] i-a raspuns lui Clujeanul

      tare asta, clujean anonim....
      stadionul "Constantin Radulescu" ESTE stadionul cfr-istilor....:))))) Ar fi misto sa se construiasca un stadion nou la Cluj in doar 2 luni....WTF, man! THINK!
  • 0 (0 voturi)    
    buna schimbare (Joi, 3 iulie 2008, 16:06)

    john [anonim]

    nu prea vad de ce se insista sa se joace in bucuresti chiar daca aproape de fiecare data se joaca cu stadionul aproape gol. eu n-am nimic impotriva sa se joace meciuri si in bucuresti dar atata timp cat stadionul nu e plin nu are sens ... nimeni nu are de castigat.
  • 0 (0 voturi)    
    aha... (Joi, 3 iulie 2008, 16:14)

    liviu [anonim]

    era de asteptat...
    ca in bucuresti il linseaza...

    acum sa vedem daca ardelenii vor fi suficient de destepti incat sa ii reproseze lui pitzi jocu de la euro...
    eu sper sa fie desi cred ca vor fi prea incantati ca se joaca si la ei un meci si vor uita.... si cand isi vor aminti se va juca in timisoara, apoi la brasov, apoi la constanta si tot asa
  • 0 (0 voturi)    
    masura buna? (Vineri, 4 iulie 2008, 18:46)

    egroeg [anonim]

    cred ca intrebarea este neinspirata.Romania nu se reduce doar la Bucuresti.Romanii sunt si la Cluj-Brasov-Timisoara sau Neamt si nationala ii reprezinta si joaca si pentru ei,asa incat este normal sa se programeze partidele pe orice teren corespunzator din tara.