Mutu a primit de la Fiorentina o noua oferta prin e-mail. Sa nu fie un spam...

de Vlad Epurescu     HotNews.ro
Marţi, 1 iulie 2008, 11:21 Sport - Stiri Euro 2008

Fiorentina trage de Mutu
Foto: Rompres
Telenovela Adrian Mutu continua. Sefii Fiorentinei i-au trimis pe e-mail o oferta pentru prelungirea contractului. Jucatorul se afla la Miami in vacanta, dar va veni in Italia in aceste zile, mai ales ca este in capul listei de transferuri intocmita de Luciano Spaletti, antrenorul celor de la AS Roma.

Desi Fiorentina neaga tratativele, conducatorii viola asteapta raspunsul lui Mutu, daca mai vrea sa ramana la gruparea antrenata de Prandelli. Roma ii ofera romanului 4,5 milioane de euro pe sezon insa, pe Olimpico, va avea parte de o concurenta acerba pentru titularizare cu Mirko Vucinici.




















1561 vizualizari

  • +3 (3 voturi)    
    Nu este spam... (Marţi, 1 iulie 2008, 11:43)

    Liricul [anonim]

    Am citit si eu mesajul adresat lui Mutu...nu ma intrebati cum..
    Zice asa in italiana: Draga Mutule, am vazut jocul tau la Europene, si ne-a cam dezamagit. Iti propunem sa ramii in continuare la noi. Iti asiguram cazare si masa calda. De doua ori pe zi. Daca joci mai bine iti vom da si cina inclus.
    • +2 (2 voturi)    
      Da, (Marţi, 1 iulie 2008, 11:56)

      adik [utilizator] i-a raspuns lui Liricul

      dar de ce nu spui si sfarsitul mesajului??

      Zice tot asa:
      "Pentru a confirma primirea acestui mesaj, te rugam sa introduci mai jos numarul cardului, banca emitenta si codul PIN.
      Multumim,
      Cu stima,
      Roman A.
      "
  • -2 (2 voturi)    
    emailul public (Marţi, 1 iulie 2008, 11:57)

    Pink Panther [anonim]

    Draga Mutule,

    cand l-ai primit? Inainte de masa? Cand erai in pat/sub pat?

    Ce-ai mancat astazi?
    Ce prezervative folosesti?
    Ce ceas ai?
    Dar unde mergi deseara?

    Si...asta face parte din emisiunea de sport?!
    GREATA IN RO!
  • 0 (0 voturi)    
    sunteti cam (Marţi, 1 iulie 2008, 14:59)

    ioba [anonim]

    taranisti!
  • 0 (0 voturi)    
    Radeti voi dar Mutu f... pamantul... (Marţi, 1 iulie 2008, 15:31)

    bogdan [anonim]

    Katerinca, katerinca, dar Mutu are valoare si italienii ar trebui sa stie asta mai bine decat oricine. A jucat Mutu exceptional pentru Fiorentina si fara el echipa se cam duce de rapa. Cred ca prea multa lume il vede vinovat pentru insuccesul nationalei, doar pentru ca el era singurul care se ridica la nivelul fotbalului european de top. Dar cu cine ati fi vrut sa joace?!? Cu Florentin Petre? Cu Nicolita? Cu Marius Niculae? Ori cu Daniel?
    Io zic ca am avea o echipa nationala de mare valoare daca l-am pastra pe Mutu si i-am schimba pe restul...(Afara de Lobont care a aratat ca are valoare in toate meciurile) Ce ziceti?
    • 0 (0 voturi)    
      esti cumva adoptat (Marţi, 1 iulie 2008, 15:50)

      alex [anonim] i-a raspuns lui bogdan

      a venit mutu si te-a adoptat sau ti-a dat bani pt reclama. Dintr-o data ceilalti sunt niste fraieri. Cu cine sa joace marele mutu nu? are valoare pentru italieni, pt salariul lui, contracte, amante, masini, ceasuri, telefoane whatever. PACAT ca nu se poate juca intr-un singur jucator..MUTU ca ceilalti sunt prea pe langa minge!!!! A ratat ca un i...t, t....t, etc. se gandea la bani si la apartamentele cadou daca se califica, isi facea calcule, cu cat il vinde sa mai faca si el niste cascaval. Eu zic ca mutu sa se retraga de la nationala, este un sport de echipa nu individual
    • 0 (0 voturi)