Mircea Sandu: Romania a fost in finala EURO, am vazut steaguri romanesti in tribune

de Adrian Ilincescu     HotNews.ro
Luni, 30 iunie 2008, 15:14 Sport - Stiri Euro 2008

Mircea Sandu, un roman multumit
Foto: Rompres
Mircea Sandu, presedintele FRF, precizeaza ca nationala Romaniei a lasat o impresie buna la EURO si ca cel putin prin intermediul suporterilor am fost prezenti in ultimul act al turneului final gazduit de Austria si Elvetia.

"Cu cine am vorbit, echipa Romaniei a facut o imagine buna a fotbalului romanesc la Euro. Am fost prezenti si in spectacolul dinaintea finalei, in tribune am vazut steaguri romanesti, deci Romania a fost prezenta in finala", a declarat Sandu.

Referindu-se la banii pe care se vor transfera fotbalistii din Liga 1 in strainatate, Nasul este de parere ca 3 milioane de euro reprezinta suma maxima pentru care jucatorii vor parasi plaiurile mioritice: "Jucatorii din Romania nu pot pleca la ora actuala pe sume mai mari de trei milioane. Nu avem jucatori peste trei milioane, poate vor creste in viitor", a concluzionat numarul unu din fotbalul romanesc.
























663 vizualizari

  • +2 (2 voturi)    
    romanii au fost... (Luni, 30 iunie 2008, 15:51)

    egroeg [anonim]

    prin suporteri in finala....pai,atunci,Nasicule,ar trebui sa le dai banii lor ca,pana la urma,au fost constanti si ne-au creat o imagine frumoasa nu ca Piturca si jucatorii lui.
    • 0 (0 voturi)    
      la cat alcool avea in el a vazut in tricolor (Luni, 30 iunie 2008, 20:31)

      Manel Autogol [anonim] i-a raspuns lui egroeg

      echipa a lasat o impresie de nesters: un joc exceptional ,posesia mingiei 90 de minute, faze caligrafice de fotbal brazilian , daruire , ambitie , efort intrun cuvant o nationala demna de acest nume ! saracu Sandu ,rau e sa fi prost,el a vazut steaguri in tribune la finala si a dedus totul !cand il desfiintezi DNA, cand ??
  • 0 (0 voturi)    
    Penibil (Luni, 30 iunie 2008, 16:32)

    Adrian [anonim]

    Omul asta ne crede atat de prosti ? Justitia ar trebui sa se sesizerze il legatura cu participarea noastra la EURO. Cred ca se pot investiga cateva cazuri de trafic de influenta, sabotaj, si chiar tradare ! Delegatia Romaniei sa nu uite ca aveau o datorie fata de tara si nu noi fata de ei!
  • +1 (1 vot)    
    comunist............ (Luni, 30 iunie 2008, 16:55)

    liviu [anonim]

    asta e replica pur comunista...
    am jucat penibil... cu cine a vb. el de am jucat bine????? toate ziarele din lume zic ca ne-am facut de kko dar el vb. numai cu cei care zic ca am jucat bine... mai dao dracu.............

    romania la turneul asta a avut un singur lucru: suporteri...
    • 0 (0 voturi)    
      Egregoru (Luni, 30 iunie 2008, 17:38)

      Andrian Minune [anonim] i-a raspuns lui liviu

      Adica pana la euro toate ziarele ziceau ca suntem "tzigani" si alcoolicii britanici faceau clipuri despre Romania cu tzigani burtosi si cu lantzuri de aur, iar la Euro s-a constatat ca totul era o manipulare grosolana a unor intamplari din "faptul divers"?
      Si cum, acum nu-si cere nimeni scuze, dupa ce UEFA ne-a premiat alaturi de suedezi si croati pt. felul ultra-civilizat in care ne-am sustinut echipa?

      Numai chestia asta si e un imens succes de imagine, Romania a aratat ca asta e fata ei adevarata, cu milioane de romani onesti, muncitori, educati, nu cateva cazuri de tigani exagerate cu marlanie si ura de presa italiana, britanica sau franceza!
      Presa franceza n-a scos un articol despre arestarile de huligani francezi de la Berna! Nu e ca presa romaneasca, sinucigasa si complexata:))

      Bravo Romania! Le vom da clasa la toti in 2010 :))
      • 0 (0 voturi)    
        Sa nu confundam (Luni, 30 iunie 2008, 21:56)

        Mugur C. [anonim] i-a raspuns lui Andrian Minune

        Succesul de imagine de care vorbesti este al suporterilor romani, nicidecum al jucatorilor. Ori aici se vorbeste de prestatia echipei nationale, care a fost jalnica, nu a suporterilor, care a fost superba.
  • +3 (3 voturi)    
    Mircea Sandu (Luni, 30 iunie 2008, 17:16)

    ictin [anonim]

    "Nevasta, ce parere ai de echipa Romaniei la Euro?", "Au fost foarte buni Mircea, acum culcate ca sa pot dormi si eu!". "Fata mea ce zici, a jucat bine Romania?", "Da tata, dar inchide usa la baie ca se face curent si zboara praful". "Mutule, ce zici ma, ati jucat bine la Euro?", "Da sefu', mai bine nici nu se putea".
    "Cu cine am vorbit, echipa Romaniei a facut o imagine buna a fotbalului romanesc la Euro"
  • 0 (0 voturi)    
    Da? (Luni, 30 iunie 2008, 17:18)

    tetra [anonim]

    Pai:
    Radu la Lazio pe 5.4 milioane euro
    Maziul la Dnepr pe 5 milioane euro...
    • +1 (1 vot)    
      Da! (Luni, 30 iunie 2008, 20:41)

      Pack [anonim] i-a raspuns lui tetra

      Si:
      Dica la Catania pe 2 milioane de €
      Mutu se pare ca pleaca la AS Roma pe 15-25 milioane €
      Rat pleaca in Anglia sau Italia, pe 3-5 milioane €

      Interes pt:
      Goian, dar nu vrea Becali sa-l lase
      Sapunaru dar nu vrea Copos
      etc.
  • 0 (0 voturi)    
    ce tampenie (Luni, 30 iunie 2008, 21:49)

    nicoresa [anonim]

    Am fost acolo, in tribune, la primele doua meciuri ... am avut extraordinar noroc cu Franta, daca era Trezeguet pe teren, eu cred ca ne bateau rau francezii, si in meciul cu Italia nici nu mai vorbesc, nu am avut fundasi laterali, noroc cu Goian si Chivu, care scoteau non stop mingi, ca Tamas era pe nicaieri ... Mircea Sandu e u n politician, spune si el ce trebuie sa spuna, problema e ca noi intre timp nu facem nimic ...
  • 0 (0 voturi)    
    Asta e un tembel ! (Marţi, 1 iulie 2008, 14:01)

    Miki [anonim]

    Domnu' Mircea Sandu, esti un mare stupid ! Din doua una - sau ne crezi pe noi niste maimutze handicapate sau tu esti cu mult mai cretin in realitate decit pari la televizor !

    Si nu mai scapam de astia ca de riie !