Europenele lui Dragos Stoica

Audio Show/ Finala Spania - Germania 1-0. "Sinteza finalei" cu Adrian Paunescu, Valentin Stan si Ion Cristoiu... si file audio surpriza:)

de A.S.     HotNews.ro
Luni, 30 iunie 2008, 3:16 Sport - Stiri Euro 2008

Dragos Stoica (Mondenii)
Foto: HotNews.ro
Episodul 10 din aventura actorului Dragos Stoica (Mondenii) printre personajele care comenteaza campionatul european de fotbal: Adrian Paunescu sta de vorba la "Sinteza finalei" cu Valentin Stan si Ion Cristoiu. Stan scoate iarasi un file audio surpriza cu Adrian Copilu Nastase, Cornel Procuroru Dinu, Ion Iliescu, Gigi Becali, Paul Pacuraru, Corneliu Vadim Tudor, Emeric Ienei, Cristian Tantareanu si chiar... Nicolae Ceausescu:)


Europenele lui Dragos Stoica reprezinta o productie HotNews.ro. Textele si interpretarea ii apartin actorului Dragos Stoica.



Asculta aici varianta audio:



Sau asculta aici:


Acest material constituie un pamflet si se va trata ca atare.

Asculta aici ce s-a intamplat in episoarele anterioare!

Episodul 1: poetul Adrian Paunescu il invita pe antrenorul Cornel Dinu sa prefateze turneul final. "Dragii mei, tremur de emotie ca se apropie Euro 2008... Te rog, Cornel, calmeaza spiritele si-asa incinse de emotie!..."

Episodul 2: imediat dupa deschiderea EURO 2008, Corneliu Vadim Tudor ii solicita lui Gheorghe Stefan (Ceahlaul) primele opinii. "Te-o fi chemand, dobitocule, Stefan, dar la fotbal esti Pinalti..."

Episodul 3: primele meciuri in grupa Romaniei. "Domnule, am fost la Zurich sa vad meciul cu Franta. Domnule, au niste borduri de-ti vine sa pui capul pe ele", ii povesteste Basescu lui Cristoiu.

Episodul 4: Dupa 1-1 cu Italia, Ion Iliescu il intalneste pe Gigi Becali: "Comunistule, comunistule... Pai Banel alearga 12 kilometri? Banel alearga sute de hectare si imi face si cadastru!", spune Becali... "Tovarase Becali, te informez ca esti un mascarici, un bufon..."

Episodul 5: ratarea calificarii este comentata de nea Imi si Valentin Stan la gadea in emisiune. Stan scoate la iveala un file audio surpiza cu mesajul lui Ceausescu pentru echipa nationala!

Episodul 6: Turcia bate Croatia, dupa un final incredibil. Aproape firesc, avand in vedere dramatismul jocului, analiza meciului se produce in emisiunea lui Sorin Ovidiu Balan. Cu doi invitati-surpriza, Adrian Nastase si Cristian Tantareanu. Primul ii trage cu istoria, al doilea cu "fetele care i-au incalzit pe turcaleti la pauza... Hai, ba, sa bem un sprit!"

Episodul 7: Rusia elimina Olanda, spre bucuria lui Iliescu care marturiseste, intr-o emisiune cu Cristoiu, Cornel Dinu si Vadim: "Am dat indicatii Rusiei sa joace la firul ierbii..."

Episodul 8: Germania intra in finala, dupa ce a batut Turcia, insa Ballack si ai lui nu aflasera ca vor fi premiati de Gigi Becali cu un milion de euro. Gigi este insa in pericol, fiindca in preajma sa apare ministrul cadourilor impozitate, Paul Pacuraru. In aceasta vreme, Adrian Paunescu vorbeste in versuri: "Un 3-2 si un pac, pac!// Turcii au picat la bac!"

Episodul 9:  Rusia-Spania 0-3, intalnire de taina: Basescu si Nastase :) Traian Basescu il tachineaza pe Adrian Nastase dupa infrangerea Rusiei. "M-a sunat Putin, Adriane..." "Te-a sunat din greseala"...
























5529 vizualizari

  • 0 (2 voturi)    
    superb (Luni, 30 iunie 2008, 4:51)

    Vasile Alexandrescu [anonim]

    Genial. Extraordinar. Super-show de incheiere. Bravo. Sper din toata inima sa te mai auzim!
  • 0 (2 voturi)    
    genial (Luni, 30 iunie 2008, 11:13)

    maurice [anonim]

    Intr-adevar genial. O capacitate de transpunere si de percepere subtila a ticurilor inimaginabila, o gama de voci imitate si de discursuri uriase pentru un sigur om. Bravo! genial in adevaratul sens.
  • 0 (2 voturi)    
    genial (Luni, 30 iunie 2008, 13:11)

    STEFAN [anonim]

    GENIAL .BESTIAL .ESTI BUN DOMNULE
  • +1 (1 vot)    
    10 cu multe felicitari (Luni, 30 iunie 2008, 13:32)

    teaca [anonim]

    Un adevarat show de final de campionat. Frumusetea interpretarii dlui. Stoica si calitatea textelor, ce arata respect pentru cel care asculta, umorul fin, inteles doar de cei care au ceva in "tartacutza", totul a fost pe masura finalei euro. O finala la finala cum, sincer, asteptam din partea dumnealui. Bravo, domne'! Tot respectul meu pentru talentul dumitale!
  • 0 (0 voturi)    
    greseala (Luni, 30 iunie 2008, 18:42)

    mog [anonim]

    nu villa a dat capul in gura ...ci silva :P
    in rest..esti genial omule :)
  • -1 (1 vot)    
    ...care copiaza la BAC texte prefabricate (Luni, 30 iunie 2008, 23:44)

    MIHAI 2 [anonim]

    5 comentatori si toti il califica pe simpaticul artist drept GENIAL...Bun venit noului Eminescu , desi capaciatea lui de a imita nu atinge totusi genialitatea tatelor Nicoletei Luciu.
    • 0 (0 voturi)    
      genial (Marţi, 1 iulie 2008, 0:28)

      mihai 3 [anonim] i-a raspuns lui MIHAI 2

      Al 6-lea comentariu genial pentru un actor genial. Oftica-te, ai motive. Probabil talentul tau nu va atinge vreodata nici capacitatea lui Dragos de a imita si nici genialitatea ţâţelor Nicoletei Luciu. Daca iti propui sa te faci actor poate ne faci o demonstratie de imitatie geniala, iar daca faci schimbare de sex, concureaza cu Luciu te sustinem. Hai ca ai fost glumet, chiar m-am amuzat. Despre mondenul Dragos, numai vorbe de lauda.
    • 0 (0 voturi)    
      papagalule (Miercuri, 2 iulie 2008, 0:16)

      relaxatu' pt ofticatu' [anonim] i-a raspuns lui MIHAI 2

      nu e Eminescu, ca ala era cu poezia, dar GENIAL este.De la Amza si Caragiu nu s-a mai nascut unul ca el. Capacitatea lui de a imita nici nu trebuie sa atinga genialitatea tatelor Nicoletei Luciu. Tate misto au multe gagici care nu sunt pe ecran, dar probabil ca tu esti... care numai la aia te gandesti. Lasa-ne sa ne bucuram de niste momente relaxante si amuzante. Oricum faci parte din categoria celor ofticati. de ce oare?...
      • 0 (0 voturi)    
        DA BAIETI AVETI DREPTATE !!! (Miercuri, 2 iulie 2008, 16:56)

        MIHAI 2 [anonim] i-a raspuns lui relaxatu' pt ofticatu'

        Dragos Stoica este GENIAL. Am mai ascultat odata comentariul si trebuie sa admit ca Nicolae Iorga ar muri de invidie . Nu e de mirare ca l-au impuscat legionarii...omul nu era in stare sa o imite ca lumea nici macar pe Andreea Marin. ...Am rasfoit si cele 150 de reviste cu Nicoleta Luciu pe care le tin sub pat (sunt un neimplinit , m-ati prins) ...draguta fata ....dar tatele ei nu le egalează nici macar pe ale lui Eminescu...pe ale lui Dragos Stoica cu ata mai putin...
        In urma acestei triste experiente am decis sa renunt si la cariera de actor ratat mancat de invidie ....si aici m-ati dibuit....semn ca si voi sunteti geniali , ba chiar FOARTE MEGAGENIALI.
  • 0 (0 voturi)    
    TARE , TARE (Marţi, 1 iulie 2008, 12:28)

    Adi [anonim]

    E fantastic Dragos Stoica. Abia astept o serie noua din "Mondenii"