Mutu pune conditii: vrea sa fie capitanul Fiorentinei

de Vlad Epurescu     HotNews.ro
Sâmbătă, 21 iunie 2008, 20:55 Sport - Stiri Euro 2008

Mutu vrea sa fie liderul Fiorentinei
Foto: Rompres
Adrian Mutu se va duce marti la Florenta pentru a semna prelungirea contractului cu Fiorentina. Atacantul nationalei va primi o marire salariala doar de 10 procente, noteaza Corierre dello Sport, desi jucatorul visa la un salariu de 4 milioane de euro.

Mutu ar vrea sa fie capitanul Fiorentinei, desi banderola a fost in sezonul trecut pe bratul lui Ujfalusi sau Frey. "Prandelli se va gandi mult inainte sa accepte acest lucru", au notat jurnalistii din Peninsula. Pantaleo Corvino se felicita: i-a iesit si "afacerea" aceasta si il tine pe Mutu la Fiorentina.






















2083 vizualizari

  • +3 (5 voturi)    
    conditie contractuala (Sâmbătă, 21 iunie 2008, 21:26)

    profesprul [anonim]

    nu s-ar putea sa-i puna lui mutu in noul contract si conditia sa nu mai vina la nationala? astfel ar avea toata lumea de cistigat.
    • -1 (1 vot)    
      esti putin la minte!! (Duminică, 22 iunie 2008, 10:32)

      constantin [anonim] i-a raspuns lui profesprul

      Trecand peste faptul ca te-ai semnat "profesprul" si ca probabil ascultai manele cand ai postat mesajul, ai debitat o si mai mare prostie.Este nedrept sa glumesti pe seama unui jucator care a facut multe pentru nationala. Cum s-ar spune rade ciob de oala sparta. Mai bine cumpara-ti 200 de grame de parizer si incearca sa murderesti pe altcineva... Din gama ironii proaspat alfabetizate de la clubul monosilabicilor pentru dvs.... "profesprul"
  • +2 (4 voturi)    
    Mutu capitan? (Sâmbătă, 21 iunie 2008, 21:29)

    aquaviva [utilizator]

    Avand in vedere ca prin jocul lor au inlesnit calificarea italiei (mutu si chivu complici), la salariu l-au cam ars, ar fi chiar nostim sa nu fie capitan.
    • 0 (0 voturi)    
      Cred ca a vrut sa zica REZERVA (Duminică, 22 iunie 2008, 11:38)

      geo [anonim] i-a raspuns lui aquaviva

      Pai mai mult de rezerva nici nu merita la fiorentina.. Noroc ca e prieten cu antrenorul .
  • +1 (3 voturi)    
    Mutu capitan? (Sâmbătă, 21 iunie 2008, 22:07)

    xxxx [anonim]

    da...mutu capita.s-a vazut ce lider adevarat a fost in meciul cu olanda.merita cu prisosinta banderola.
  • +2 (2 voturi)    
    mamaliga este gata! (Sâmbătă, 21 iunie 2008, 22:18)

    Daniel L [anonim]

    Serios? Da voi de ce ati fost la europene? Ca sa culegeti floricele? Ne suparam ca suntem considerati un popor de mamaligari....Oare nu suntem?
    • +1 (3 voturi)    
      Daniel mamaliga (Duminică, 22 iunie 2008, 0:25)

      Cap de turc [anonim] i-a raspuns lui Daniel L

      Tu mai Daniel in mod sigur esti mamaliga, probabil esti unul din milioanele de complexati estici, eu am scapat de asta dupa ani prin "Vest", m-am lamurit de cine ne "temem" noi, astia de pe aici sunt mediocri si inculti in majoritate, insa au o organizare superioara romanilor, fara discutie, asa reusesc, nu e nimic "magic"!
      Si aici se stie ca daca incerci de 100 de ori tot trebuie sa intre odata si odata, in timp ce romanii abandoneaza dupa cateva incercari desi merita mai mult.
      E ca si cu premiile Nobel, ai idee ca sunt 3 romani ce au pierdut premiul pt. ca nu au insistat si nu s-au auto-promovat suficient? Pt. 2 dintre ei comisia Nobel si-a cerut si scuze pt. "eroare" (Paulescu si Benga) dar e prea tarziu.
      Noi i-am batut si pe turci, si pe rusi si pe olandezi, insa cand a fost mai important, Mutu si alti jucatori au "amutit" in mod ciudat.
      Mutu a facut un super-sezon in Italia, a dus Fiorentina in top, e in topul marcatorilor, Italia il admira si se teme de el si apoi, in 2-3 meciuri ne arata fata lui de pe cand juca la Chelsea!
      E ciudat!
  • 0 (0 voturi)    
    fraier (Duminică, 22 iunie 2008, 9:21)

    liviu [anonim]

    De ce nu merge la Schalke in germania care -i ofera bani mai multi.
  • +1 (1 vot)    
    SUPER OFERTA!!! (Duminică, 22 iunie 2008, 11:12)

    surdu [anonim]

    ! FREE !
    Cautam natiune dornica sa-l naturalizeze pe Mutu.
    Asteptam (mai ales) Africa sau Oceania.
    Asa sa ne ajute Dumnezeu!