Europenele lui Dragos Stoica

VIDEO Romania-Olanda, comentat de Valentin Stan, nea Imi, Mihai Gadea si... Ceausescu :)

de A.S.     HotNews.ro
Miercuri, 18 iunie 2008, 2:38 Sport - Stiri Euro 2008

Olanda-Romania, comentat de Valentin Stan, Gidea si nea Imi
Foto: Hotnews
Ce vrea sa zica acest EURO 2008 si cum il comenteaza romanul priceput la fotbal si politica? HotNews.ro va ofera o varianta artistica, in interpretarea actorului Dragos Stoica, pe care il cunoasteti din serialul de televiziune Mondenii (Prima TV): teoretizeaza ca nea Imi si se enerveaza ca Gigi; analizeaza precum Cristoiu si combate ca Lazarus, etc.

Pentru luna fierbinte a Europenelor, Dragos Stoica va face pentru cititorii HotNews inventarul figurilor din fotbalul romanesc.

Episodul 5: nea Imi Jenei este invitat in studio la Mihai Gadea pentru a comenta infrangerea cu Olanda. Iar Valentin Stan scoate un "file audio" surpriza cu vocea lui Ceausescu...

Vezi un clip animat cu invitatii-surpriza:



Asculta varianta audio:



Urmatoarea intalnire cu actorul Dragos Stoica va avea loc duminica seara, dupa primele sferturi...

Acest material constituie un pamflet si se va trata ca atare.

Puteti asculta si aici:























7202 vizualizari

  • +1 (3 voturi)    
    super (Miercuri, 18 iunie 2008, 5:42)

    curiosu [anonim]

    excelent. un adevarat recital, ne mai inveselim dupa infrangere. excelent. bravo dragos.
  • -1 (3 voturi)    
    penibil (Miercuri, 18 iunie 2008, 10:55)

    ionut [anonim]

    Valentin Stan este din ce in ce mai penibil. N-are nici un pic de umor, si are apucaturi de om nebun. Nu stiu ce a vazut Voiculescu la el.
    • +2 (2 voturi)    
      ? (Miercuri, 18 iunie 2008, 14:44)

      marc [anonim] i-a raspuns lui ionut

      ionut, tu oare stii ca in inregistrarea audio e dragos stoica imitandu-l pe stan, si nu stan in original?

      ca daca stii, atunci iti functioneaza sinapsele aiurea. iar daca nu stii, inseamna ca nu stii sa citesti, deci nu stiu cum de ai reusit sa scrii.

      foarte misto bucatile audio, sper sa continue desi romania a plecat de la europene.
      • -1 (1 vot)    
        Re (Joi, 19 iunie 2008, 16:51)

        ionut [anonim] i-a raspuns lui marc

        N-am zis ca cel din secventele audio este Stan.
        Am zis doar ca Stan nu are ce cauta intr-o emisiune de televiziune sau radio.
        • +1 (1 vot)    
          pai atunci (Joi, 19 iunie 2008, 19:18)

          marc [anonim] i-a raspuns lui ionut

          inseamna ca-ti functioneaza sinapsele aiurea, dupa cum am scris si ieri.

          daca vrei sa faci aprecieri la adresa lui stan, du-te pe forumurile emisiunilor in care apare. asa ar fi logic.
        • +1 (1 vot)    
          raspuns lui ionut (Joi, 19 iunie 2008, 19:20)

          uratu [anonim] i-a raspuns lui ionut

          tocmai! racoreste-te si tu, daca tot nu-l placi pe stan, cand vezi ca cineva il satirizeaza. baiatul asta, dragos, face cam ce facea c-tin tanase pe vremuri, doar ca el ii si imita. prin actori si hazul lor de necaz ne mai racorim si noi sufleteste, ca destul suntem muritori de foame si ne uitam ca prostii cum isi disputa ciolanul politichia noastra. daca nici sa radem nu mai putem, atunci e mai rau ca-n comunism.
  • 0 (2 voturi)    
    tare. pentru marc (Miercuri, 18 iunie 2008, 17:03)

    jianu [anonim]

    bai, Marc, e tare nene. n.am stiut ca-l poate imita si pe ceausescu. mama, e d-acolo, juri ca e ceasca. de ceilalti , Stan, Imi, chiar si Gadea, ce sa mai zic. Dragos e cel mai tare actor de comedie tanar de la noi. parerea mea. bravo lui. vorba ta, o mai continua dupa eliminarea romaniei?
  • +1 (1 vot)    
    Bravo Dragos! (Miercuri, 18 iunie 2008, 17:40)

    microbista [anonim]

    Felicitari! Ne mai descretim si noi fruntile :)
  • +1 (1 vot)    
    fascinant (Joi, 19 iunie 2008, 13:11)

    teaca [anonim]

    n-a facut nationala mare branza la euro,dar voi ati facut ceva bestial. cu cine am stat de vorba i-am recomandat site-ul vostru si minunea facuta de dragos. e bun tipul asta. a facut aici mondenii europenelor. la cate personaje face super bine, poate sa faca singur o emisiune de divertisment gen mondenii. bravo lui. pacat ca nu e folosit mai mult. hotnews sunteti profi, tata.
  • 0 (0 voturi)    
    fotbal (Sâmbătă, 21 iunie 2008, 18:31)

    base [anonim]

    Argentina incearca sa recapete Malvinele si trimit in insula un contingent care dupa o serie de atacuri ale armatei britanice sustinuta indeaproape de Statele Unite. In timpul asta pressa si in general opinia publica argentiniana si-au continuat dolce farniente-ul mergand pana la nesimtirea de a-si ataca eroiii intorsi acasa. Evident soldatii argentinieni n-au fost asteptati de nimeni iar incercarea lor de a face ceva pentru natiune a fost taxata de presa aservita intereselor straine intr-o maniera similara celei cu care incearca sa taxeze jigodiile presei romanesti echipa de fotbal, da, aceeasi echipa de fotbal care dupa ce s-a calificat dintr-o grupa dificila, in care a ridiculizase OLanda, era pe cale de a fi zeificata de aceeasi lingai.. Cu ce a gresit echipa de fotbal a Romaniei? Cu faptul ca a fost egala campioanei si a vice-campioanei mondiale si ca nu a invins Olanda exact atunci cand voiau unii (nici mai devreme nici mai tarziu).Eu iii felicit calduros pe fotbalistii nostri care ne-au adus si, sunt sigur, ne vor mai aduce multe bucurii. Piturca este un mare antrenor, superior multora din cei prezenti la Euro si il sfatuiesc sa nu ia in seama in niciun fel aberatiile ce se vehiculeaza in presa aservita puterii. Se incearca si acum, ca in atatea alte dati sa se distruga ceva ce a fost pus in functiune greu, cu sacrificii si munca asidua.HAI ROMANIA! BRAVO PITI! JOS JIGODIILE COSMOPOLITE!.