Marca: Olanda frange visele romanilor

de Adrian Ilincescu     HotNews.ro
Miercuri, 18 iunie 2008, 0:35 Sport - Stiri Euro 2008

Spaniolii de la Marca lauda profesionalismul echipei lui Van Basten, care si-a aparat corect sansele in ciuda tuturor speculatiilor din ultima vreme, despre care precizeaza ca a meritat victoria in fata Romaniei lui Piturca. Huntelaar si compania frang visele romanilor de calificare in sferturi, se scrie in cotidianul iberic.

"Olanda frange visele romanilor cu o echipa care a suferit foarte multe schimbari si care a parut, cel putin inainte de start, un pic superficiala. Echipa lui Van Basten a dat dovada de mult profesionalism. Huntelaar si Van Persie au facut diferenta intr-o partida in care Romania a dat foarte rar senzatia de pericol portii olandeze", s-a scris in Marca.

Spania va intalni Italia in sferturile de finala ale EURO 2008, intr-o intalnire de vis dupa cum declara presa din Peninsula Iberica.






















1113 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    BELEA! (Miercuri, 18 iunie 2008, 1:12)

    BIC [anonim]

    cica olanda frange visele romanilor. gresit! jmecherii vedeta cu masini cocosate, cu fotomodele la brat si cu impresii de oameni valorosi au frant visele romanilor. cand vom avea fotbalisti in loc de generatii de aur, de briliante si de stranieri? gata! nu mai dau bani pe bilete la meciuri. astia nu stiu ce au de facut cu banii mei. isi iau masini de ei. tocmai cand era sa fie fotbalisti au demonstrat ca de fapt tot capsunari sunt. dar au impresia ca sunt staruri. sau antrenori de fotbal! ha! ha. ha. huoooo!
  • 0 (0 voturi)    
    nasol (Miercuri, 18 iunie 2008, 2:05)

    fil [anonim]

    am o presimtzire. daca olandezii si-ar fi dat autogol, mutu ar fi marcat la noi in poarta...
  • 0 (0 voturi)    
    Nu stim fotbal (Miercuri, 18 iunie 2008, 2:17)

    M.O [anonim]

    Noi nu stim fotbal , piturca nu stie fotbal, ce au jucat acesti copii de maidan cu milioane a fost un joc de maidan, in fata unora cu clasa europeana.
    Ne-am aprata in fata francezilor, in fata italienilor , ce stim noi sa facem decit dsa stam ca "muti i" in aparare?

    Cin mutu a gresit penaltiu0l l-am iertat si era de ierata, cin au jucat cu francezi , imi ziceam , atacati, cind au jucat cu italieni ziceam, atacati, copii mei.
    Stim noi sa atacam?

    Piturca , imi pare rau ca nu ai stiut sa joci fotbal, nai stiut decit sa te aperi in fata unor oameni de clasa fotbalistica.
    Ce faci cu chivu , care nu sa vazut, ce face cu banel care fuge dupa minge, fuge de minge si niciodata cu mingea.!

    Cu lobont si cu tamas nu poti sa bati daca nu ai atacanti,Mutu nu sa putut desfasura deloc ca nu are mijloc.
    Nu ai mijloc Piturca, nu ai atacanti piturca.
    Ai avut o techinica de om sarac, de om necajit , cu o techinca de asa natura nu poti merge mai departe.

    Mai dezamagit , eram singur intrun club in spatele barului la un televizor ca in fata erau italienii care tipau.
    Vroiam sa stig singur sa trec peste zbieretele italienilor sicilieni din Brooklyn.
    Nu am avut ocazia.
    Piturca mai dezamagit cu o asa technica, ce aveai de pierdut daca atacai, ce vroiai sa faci cu o echipa in aparare mereu.?

    Poate ca numai asta stii piturca cu un chivu care a fost nevazut , cu un mutu care na facut mai nimik.
    Sa nu mai vorbesc de banel ca ma repet din nou dar tare amagire.
    Mare amagire, ne aparam tot impul in fata oricarui natiuni.
    Cind v-om fi atacanti, cind v-om ataca noi romanii?
    • 0 (0 voturi)    
      De acord cu tine (Miercuri, 18 iunie 2008, 3:11)

      Dragos [anonim] i-a raspuns lui M.O

      ...
    • 0 (0 voturi)    
      :) (Miercuri, 18 iunie 2008, 8:15)

      melcu' rosu [anonim] i-a raspuns lui M.O

      noi romanii nu vom ataca niciodata. avem o istorie de 2000 de ani in care ne-am tot aparat, niciodata n-am atacat. e o problema a natiei noastre, ne revoltam doar impotriva celor care incearca sa ne strice somnul. avem asta in singe. :)
  • 0 (0 voturi)    
    dumnezeu iti da dar nu-ti baga in sac (Miercuri, 18 iunie 2008, 3:46)

    laura [anonim]

    pacat , ocazii au fost ,dar cu cine?
    pentru cine? eram acolo? imi pare rau , dar tre sa ne vedem lungul nasului, spune chivu , mai e u n pic si ne bate sau ne trimite undeva ........ acest mare chivu, dar pana la urma un nimic........, toti spun ca nu a facut nimic mutu , nu-l laud dar cinstit numai el a jucat? , altii nu au mai fost pe teren ?, asa e la noi , nu se cunoasste intelesul cuvantului ECHIPA , de antrnor nu mai zic , numai fata il arata a ..............., oricum , a trebuit sa dau tricolorul jos de pe masina , am simtit ciuda fata de italieni cand i-am vazut triumfand pe strada , asta este , asa a fost mereu si mai urat cand auzi jucatorii vb dupa meci cu fel si fel de ipoteze;din canada numai bine si vacanta placuta baieti!!!!!!!!!!!!!!!
  • 0 (0 voturi)    
    Euro (Miercuri, 18 iunie 2008, 10:06)

    Dan [anonim]

    Ca bine zice cel cu piturca si tehnica lui de om sarac..Nu mi-ar fi ciuda daca n-am mai fi batut Olanda. Daca luptam si ne erau net superiori, da frate, tot respectul, erau mai buni ce sa le faci...Dar stiti care e problema ? Romanii au jucat la pomana; au zis ca olandezii o sa faca blat sa evite o noua intalnire cu italienii. Pai blat se face numai in Romania fratilor in liga lui mitica nu si intr-o competitie europeana. Deci blat - romania, fotbal - in afara romaniei. Pai ati vazut cum au luptat turcii ? Pai si ce au cine stie ce tehnica ? Se compara cu olanda sau italia sau germania? Nu frate dar au luptat si cu jucator de camp pe post de portar; da, ei au vrut sferturile si le-au avut. Romanii au dezamagit o tara intreaga. Chivu daca a nimerit 3 pase care sa nu se duca la adversari tot jocul si ar trebui sa-i zica cineva sa nu mai execute loviturile libere ca nu nimereste poarta, zici ca eseul e scopul lui. Banel, e baiat muncitor dar n-are cu ce, n-are tehnica si de cele mai multe ori alearga fara minge. Lui Mutu nu i se poate reprosa ratarea din meciul cu Italia. Dar totusi de ce o forma fizica atat de proasta ?? De multe ori l-a prins mingea si el aproape ca statea pe vine...Nu e nimic de laudat la jocul Romaniei de aseara. Era de laudat daca luptau pentru sansa lor, abia asa ii primeam cu bratele deschise.