Mircea Sandu: Nu am fost profesionisti, ne-am temut de victorie. Asteptam mai mult!

de Vlad Epurescu     HotNews.ro
Miercuri, 18 iunie 2008, 0:02 Sport - Stiri Euro 2008

Sandu ii felicita pe suporteri
Foto: Rompres
Mircea Sandu s-a aratat dezamagit de atitudinea pe care jucatorii au afisat-o la meciul cu Olanda. Presedintele FRF astepta la mai mult din partea fotbalistilor, despre care a spus ca au fost neprofesionisti.

"Trebuia sa ne fi calificat de la meciul cu Italia. Sunt dezamagit pentru ca nu am avut curaj sa castigam. Ei au jucat cu echipa a doua si ne-am temut de victorie. Nu am stiut sa ne concentram si sa facem acel pas important. Am realizat doua puncte dar puteam mai mult. Victoria cu Italia ar fi insemnat sa o trimitem acasa. Felicit colectivul tehnic si suporterii admirabili ai nationalei, dar speram la mai mult de la acest meci", a spus Mircea Sandu la Tvr1.
























933 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    Nu sunteti profesionisti (Miercuri, 18 iunie 2008, 0:19)

    666 [utilizator]

    voi, astia de v-ati cocotat in fruntea fotbalului romanesc.
    Tu pe cand ne lasi, dle Sandu???
    • +1 (1 vot)    
      Rusine!!! (Miercuri, 18 iunie 2008, 1:14)

      Onu Campionu' [anonim] i-a raspuns lui 666

      Felicita colectivul tehnic?!!! Ce rusine!!! Asadar vom ramane cu Piturca, v-ati prins??? Mai mare rasul, vorba spotului din Peizani:
      ''N-ai cu cine, ba, n-ai cu cine!''
      la care nu putem raspunde decat:
      ''Ce vreti ma, niste tarani!!!''
      Hai, demisia!!!!
  • 0 (0 voturi)    
    bineinteles ca asteptai mai mult (Miercuri, 18 iunie 2008, 0:21)

    dan [anonim]

    mai multi bani poate...
  • 0 (0 voturi)    
    Mircea Sandu... (Miercuri, 18 iunie 2008, 0:21)

    kinn [anonim]

    Io zic ca Mircea Sandu sa mai taca din gura, sa se gandeasca sa mai lase si pe altii la FRF, si sa aiba grija de campionatul nostru. Lasa-ne-n durerea noastra si mai scuteste-ne de comentarii ieftine.
  • 0 (0 voturi)    
    Sa-i multumim lui Sandu (Miercuri, 18 iunie 2008, 0:36)

    circo [anonim]

    Fara Mircea Sandu, nu ajungeam la EURO. Ne furau arbitrii pe undeva, sau fluierau ofsaidul la golul Olandei din grupe, si nu ne calificam. Iar la EURO, din nou gratie lui Sandu, am luat un punct Italiei. Jucatorii n-au niciun merit pentru tot ce s-a intamplat.
    • +1 (1 vot)    
      Asadar (Miercuri, 18 iunie 2008, 1:08)

      666 [utilizator] i-a raspuns lui circo

      l-ai ascultat pe "profesionistul" Tolontan, cel care facea campanie pro-Blaga in ziarul lui sportiv.
      Pacat ca nu ai inteles sarcasmul - altfel as fi uluit ca aprobi smenareala in care s-a profesionalizat individul din poza.
      Cf. celui pe care il citezi, am ajuns acolo pe nedrept.
      Si s-a vazut.
      Fara invartelile federationistului, poate ne vom vedea lungul nasului si, POATE, vom incepe sa muncim, ca sa si meritam cate ceva.
  • 0 (0 voturi)    
    un barbat sincer (Miercuri, 18 iunie 2008, 0:43)

    wesley [anonim]

    Domnule Sandu,
    In sfarsit un om din conducerea fotbalului Romanesc vede si spune raspicat adevarul. Nici nu ma indoiesc, veti marge pana la capat in asumarea esecului prin demisie. va multumuesc anticipat pentru onoare.
    • 0 (0 voturi)    
      Ironia (Miercuri, 18 iunie 2008, 1:09)

      kinn [anonim] i-a raspuns lui wesley

      Din pacate, ironia n-are nici un efect la un obraz gros ca al lui Sandu
  • 0 (0 voturi)    
    F.R.F. (Miercuri, 18 iunie 2008, 1:02)

    BIC [anonim]

    ce trebuie sa se intample ca oamenii astia sa renunte la posturile din f.r.f. cred ca vor fi sefi la f.r.f. si cand nu se va mai juca fotbal in romania. adica si acum cand avem o echipa de zugravi in loc de fotbalisti. repetentii de la sport nu renunta. stai sa vezi ce propaganda incepe pentru "sustinerea" echipei nationale la mondiale. sa ne imbracam in galben si sa ducem bani la stadioane. sa fie fonduri la f.r.f. sa mearga si nea caisa la zurich la meci. si sa mai faca si un hotel. si sa mearga si fie-sa pe la italieni. parveniti, perversi, nehaliti si nesimtiti. modelul romanesc de afaceri. f.r.f.
  • 0 (0 voturi)    
    mda (Miercuri, 18 iunie 2008, 10:13)

    liviu [anonim]

    felicitari luio piturca pentru ca s-a aparat la 1-0 pentru olanda...
    lui mircea sandu pentru ca fura cat poate
    lui dragomir din acelasi motiv
    lui lupescu si prunea pentru ca au avut coloana vertebrala si dupa ce nu au reusit sa-i ia locul lui sandu nu au acceptat sa devina marionelele lui..........
    cluburilor pentru ca nui intereseaza decat banii si nu performanta
    am uitat pe cineva???