Germania nu va avea antrenor pe banca in sfertul cu Portugalia

de Adrian Ilincescu     HotNews.ro
Marţi, 17 iunie 2008, 15:47 Sport - Stiri Euro 2008

Selectionerul Germaniei, Joachim Low, a fost suspendat pentru o partida dupa eliminarea suferita in meciul contra Austriei, castigat cu 1-0, si nu va putea sta pe banca tehnica a Panzerului in duelul cu Portugalia din cadrul sferturilor de finala.

Comisia de Disciplina din cadrul UEFA se va reuni miercuri pentru a ridica sau pentru a extinde aceasta pedeapsa, dupa cum precizeaza Robert Faulkner, purtatorul de cuvant al UEFA.

"Daca va fi suspendat dupa decizia finala, Low nu va putea merge la vestiare inainte de meci sau la pauza, impreuna cu jucatorii sai si nici nu va avea dreptul sa stea pe banca tehnica in timpul partidei", au precizat oficiali UEFA.

Germania va intalni Portugalia, joi, in cadrul sferturilor de finala de la EURO 2008.

756 vizualizari

Stau si ma intreb (Marţi, 17 iunie 2008, 18:45)

Cristi B. [anonim]

Daca arbitrul ala mai are mari sanse de a lucra la nivelul asta in viitor. Oricit de mare dreptate ai avea tu pe teren ca arbitru nu e tocmai destept sa faci asemenea gesturi cind in tribuna se afla cancelarul german si presedintele austriac. Bad idea !!
      mai intreaba-te (Joi, 19 iunie 2008, 13:51)

marius [anonim] i-a raspuns lui Cristi B.

uiti ca meciul nu s-a desfasurat in romania iar persoanele influente nu sunt ciobani la baza. in tarile civilizate nu se intampla ce sugerezi tu...