Victor Piturca: Mutu si-a revenit, a ratat si va mai rata lovituri de la 11 metri

de Adrian Ilincescu     HotNews.ro
Luni, 16 iunie 2008, 20:53 Sport - Stiri Euro 2008

Victor Piturca
Selectionerul Victor Piturca a precizat inainte de partida cu Olanda ca Adrian Mutu si-a revenit din punct de vedere psihic dupa ratarea penaltiului cu Italia si ca spera ca echipa pe care o pregateste sa joace ofensiv si sa castige pentru a nu sta la mana rezultatului din partida Italia - Franta.

"Avem cele mai mari sanse matematice de a ne califica de pe pozitia a doua. Sper sa nu avem emotii. Avem nevoie de victorie si sunt constient de faptul ca vom intalni cea mai in forma echipa de la EURO. Mutu se simte bine, a ratat si va mai rata penaltiuri, asta e viata de fotbalist. Nu ma intereseaza in timpul meciului ce se intampla in Italia-Franta, voi afla la finalul partidei", a precizat Victor Piturca.

Tehnicianul tricolorilor a vorbit si despre situatia lui Marica, despre care a precizat ca nu este 100% apt din punct de vedere fizic, dar ca este posibil sa bifeze 15-20 de minute cu Olanda.

1726 vizualizari

ce mare lucru e o ratare ??in ma-sa de 11m (Luni, 16 iunie 2008, 21:03)

Gogu Fotboleru [anonim]

eu cred ca don Piturca e mai bun la suflet decat pare sau e foarte adanc si nu inteleg eu
    Hai Romania! Forza Adrian! (Luni, 16 iunie 2008, 22:06)

unu [anonim]

Inca un hop si am ajuns in sferturi. Olandezii n-o sa forteze si o sa-si incerce si alte formule de "echipa", iar daca isi odihnesc vreo 8 jucatori ( ca si Portugalia si nimeni n-a comentat...avis italienilor) si vom fi suficient de increzatori si ofensivi, putem transforma acest meci intr-o frumoasa calificare in sferturi.
    HAI ROMANIA !

Adrian & Cristian conduce-ti echipa spre calificari!
    BAFTA!!!
    Piti are dreptate... (Luni, 16 iunie 2008, 23:17)

UnCapsunarCanadian [anonim]

trecutul nu se mai poate schimba si sper ca Mutu sa fi trecut cit de cit peste acest moment, ca de revenit complet nu se poate sa-si fi revenit. Oricum altul mai bun decat el nu avem...

UnCapsunarCanadian

PS: Nu stiu ce as face ca antrenor daca Mutu ar trebui sa execute un penalti cu Olanda. Probabil ca as cere altcuiva sa-l execute.
    Tare PIti... (Marţi, 17 iunie 2008, 0:14)

danib [anonim]

Trebuie sa il lase pe Banel sa execute 11 Metri la meciul cu Italia, sigur marca, si atunci sa vezi ca ziarele din Italia, tiganu' ne-a eliminat !!!!

Ar fi fost cea mai tare faza a tuturor timpurilor !

Parca vad: "Razbunarea lui Banel"
    nimicuri (Marţi, 17 iunie 2008, 23:38)

radu [anonim]

va rugam...sa-si dea demisia piturca....ca ne piturcaeste intr-una.
    idiotul......la 1-0...el scoate 1 varf si baga altul.....idiotul dracului....trebuia sa mai bage inca 2 varfuri......bravo turciei.....ori la bal ori la spital
    noi....prin mentalitatea lui piti(idiotul)......jucam foarte "OFENSIV"...UN DOBITOC.....BINE CA BAGA PE BANEL SI PE PETRE....SI LASA ACASA JUCATORI.....GANEA,BRATU.........