Domenech: Nu meciul nostru cu Italia e decisiv, ci partida Olanda - Romania

de Vlad Epurescu     HotNews.ro
Luni, 16 iunie 2008, 16:36 Sport - Stiri Euro 2008

Domenech priveste circumspect Olanda - Romania
Raymond Domenech nu isi pune prea mari sperante in meciul Olanda - Romania si este convins ca nationala noastra va castiga partida cu "portocala mecanica". Selectionerul Frantei deja s-a resemnat si, in cazul in care rateaza calificarea in sferturi, va fi in mod sigur demis de la carma echipei.

"Jocul nostru contra Italiei nu va fi decisiv. Celalat meci este cel care conteaza cu adevarat. Dupa parerea mea, Olanda va face numeroase schimbari in prima echipa, astfel ca Romania se va putea califica mai departe din aceasta grupa", a spus Domenech presei franceze.

P.S. De ce se mai prezinta Franta la meciul cu Italia, daca nu este decisiv?

1683 vizualizari

mda (Luni, 16 iunie 2008, 16:57)

liviu [anonim]

makar nu ncepe cu magarii ca italienii :D
    e speranta moare ultima... :D:D:D
    eu sper la un 0-0 in italia-franta ca sa stam linistiti :D

oricum olanda nu o sa traga sio sasi menajeze jucatorii asta e 100% sigur...

ca o sa-i batem nu mai e chiar asa sigur desi avem clar mai multe sanse decat daca nu erau calificati
      Despre linisite (Luni, 16 iunie 2008, 17:34)

mezeluri [anonim] i-a raspuns lui liviu

Linistiti la 0-0 FR-IT nu o sa fi pana in minutul 93, caci oricand se poate schimba rezultatul. Cel mai bine ar fi sa avem un 2-0 scurt cu Olanda in repirza secunda. si sa se incheie 2-1 in min 89.
        Cel mai bine (Luni, 16 iunie 2008, 17:51)

zet [anonim] i-a raspuns lui mezeluri

ar fi sa avem un 2-0 cu olanda in repriza secunda??? :-O
        ce vorbesti... eu dau un contraexemplu: ar fi MAI BINE sa avem 2-0 in prima repriza... si inca: mai bine ar fi sa avem 4 -0 in prima repriza :)))
        vrabia malai viseaza
      • -1 (1 vot)
        89 de min???? (Luni, 16 iunie 2008, 17:53)

iancu [anonim] i-a raspuns lui mezeluri

cum sa se incheie in min 89? Sau nu sti ca un meci tine 90 min. Stiu ca sti...dar te exprimi ca un cioban,
    Are dreptate Domench (Luni, 16 iunie 2008, 18:07)

Paul Grave [anonim]

Meciul franța - italia e decisiv numai dacă românia nu câștigă meciul cu olandă.

Fiind francez cu o soția româncă, sper că italeni o să fie eliminați.