Donadoni: Astazi Italia merita sa castige, insa nu am avut noroc (?!!)

de A.S.     HotNews.ro
Vineri, 13 iunie 2008, 21:34 Sport - Stiri Euro 2008

Antrenorul Italiei Roberto Donadoni a declarat dupa egalul cu Romania (1-1) ca echipa sa merita sa castige, insa nu a avut sansa. "Am avut multe ocazii, insa mingea nu a vrut sa intre in poarta".

Totusi, parca Romania a ratat un penalty in minutul 80...






















3446 vizualizari

  • +2 (4 voturi)    
    golul (Vineri, 13 iunie 2008, 21:49)

    Gogu [anonim]

    iar ei au marcat un gol perfect valabil anulat pe motiv de ofsaid
  • 0 (0 voturi)    
    Donadoni .. (Vineri, 13 iunie 2008, 21:51)

    Marse [anonim]

    .. avand in vedere ca azi ai fost exact la shiretul lui Adi Mutu, eu zic sa mergi sa-ti deschizi pizzerie, ca sa asiguri o viatza decenta familiei tale ... :P
  • +1 (3 voturi)    
    penalty ratat, dar... (Vineri, 13 iunie 2008, 21:55)

    eublondutzu [anonim]

    ... si ei au avut golul acela anulat, care daca era validat, poate ca altul era finalul meciului
    • 0 (0 voturi)    
      dar... (Vineri, 13 iunie 2008, 22:37)

      Manole Buican [anonim] i-a raspuns lui eublondutzu

      Dar si daca il elimina pe Del Piero pentru fault din spate fara minge.... poate chiar era alta soarta meciului... Dumnezeu stie...
    • 0 (0 voturi)    
      aha (Vineri, 13 iunie 2008, 23:08)

      Iascrijan [utilizator] i-a raspuns lui eublondutzu

      da, poate le mai dădeam noi două
    • 0 (0 voturi)    
      gol (Vineri, 13 iunie 2008, 23:31)

      PaulR [utilizator] i-a raspuns lui eublondutzu

      Care gol mai? Nu erau 3 jucatori de-ai lor in offsaid?
  • -4 (6 voturi)    
    Azzuri (Vineri, 13 iunie 2008, 23:06)

    Zsolt Bodola [utilizator]

    In mod clar Italia ar fi trebuit sa castige. Pacat ca arbitrul a anulat un gol perfect valabil.
    • +2 (2 voturi)    
      .......... (Vineri, 13 iunie 2008, 23:18)

      Camy [anonim] i-a raspuns lui Zsolt Bodola

      Sansele au fost egale! Sa ne multumim ca a fost si asa!!! Trebuie sa trecem mai departe si sa castigam cu Olanda!!!
      Trebuie sa recunoasteti ca a fost cel mai frumos meci de la EURO 2008!
      HAI ROMANIA!!!
  • 0 (4 voturi)    
    gol nevalid (Vineri, 13 iunie 2008, 23:28)

    corneliu toca [anonim]

    Mai slabiti-o cu acel gol asa-zis perfect valabil. Faptul ca marcatorul nu era in ofsaid (sau era la o limita discutabila) nu poate valida un gol inscris cu fanionul ridicat. Si fanionul s-a ridicat pt un ofsaid absolut corect. Un jucator in ofsaid spre care se indrepta pasa. A venit un alt jucator din spate si a interceptat pasa, insa decizia de ofsaid se luase deja. De fapt aici fusese si greseala aparatorilor romani, care facusera corect pasul la ofsaid, si stiind ca au un om in pozitie neregulamentara au stat linistiti
    • 0 (0 voturi)    
      offsaid!!!! (Sâmbătă, 14 iunie 2008, 23:21)

      yosadi [anonim] i-a raspuns lui corneliu toca

      Nu prea le ai cu regulamentele, nu? Lasa, nu-i grav, mai citesti si te indrepti. Pana se termina Euro2008 o sa afli si tu ca ala nu a fost offsaid, iar penalty-ul nici atat.
  • 0 (0 voturi)    
    BRAVO BAIETI! (Sâmbătă, 14 iunie 2008, 0:17)

    egroeg [anonim]

    ati fost o echipa,jocul ei a mers.Este normal ca in tensiunea care a existat sa apara si greseli si,apoi,nu ati jucat de unii singuri pe teren....
    cred insa ca unele lucruri Piturca trebuie sa le aiba in vedere. Mutu nu rezista 90 minute la un ritm ca
    cel din acest meci.S-a vazut f.bine ca aproape se sufoca.Dica,din pacate,nici astazi nu prea s-a vazut pe teren,iar unii din jucatori nu scapa de meteahna de a atinge mingea intentionat dupa ce fluiera arbitrul si asta ne aduce acum o pierdere-Goian nu
    joaca in meciul cu Olanda.Dar deja incep sa se faca alte calcule si daca FRANTA-ITALIA se va termina egal,vom avea sperante reale sa ne calificam si eu cred ca se poate.
  • 0 (2 voturi)    
    Donadoni, arrivederci si ramai cu bine ;) (Sâmbătă, 14 iunie 2008, 0:53)

    Mco [anonim]

    Si daca au anulat un gol valabil ce? Romania cate nu a patimit din cauza arbitrilor ... sa nu ne mai aducem aminte de Urs Mayer ala. Daca Italia e asa de valoroasa de ce nu a putut da 3, 4 goluri? Pentru ca Romania le-a tinut piept! Pentru ca Romania conteaza ! Si Franta si Italia vor pleca acasa din cauza noastra !
  • 0 (0 voturi)    
    BRAVO ROMANI!! (Sâmbătă, 14 iunie 2008, 19:23)

    ionut [anonim]

    bravo, tuturor jucatorilor si suporterilor! ati fost super!