Piturca: Avem sanse reale de a ne califica

de Vlad Epurescu     HotNews.ro
Vineri, 13 iunie 2008, 21:28 Sport - Stiri Euro 2008

Piti mai crede in continuare in sansele de calificare
Victor Piturca spera in continuare in calificarea Romaniei in sferturile de finala ale Campionatului European. Selectionerul considera ca numai de jucatorii sai depinde calificarea si in meciul urmator, cu Olanda, ii vom intalni pe "prietenii nostri".

"Voiam toate cele trei puncte, dar nici acest punct nu este de lepadat. Putem spune ca suntem multumiti, pentru ca am facut egal cu Italia, campioana mondiala. Dupa aceste doua meciuri putem spune ca avem sanse reale de a ne califica. Meciul urmator ii vom intalni pe 'prietenii nostri' si speram sa iesim din grupa", a spus Piturca pentru TVR la finalul meciului.

1621 vizualizari

semifinala (Vineri, 13 iunie 2008, 21:36)

anca [anonim]

avem sanse reale asta este adevarul dar depindede echipa noastra si de victoria Olandei din seara aceasta..
    Succes Romania!!!
    Avem sansa P (Vineri, 13 iunie 2008, 21:49)

Klaus Steinberg [anonim]

unde p <= 0,10.
    Speranta moare ultima... (Vineri, 13 iunie 2008, 22:42)

Alx MAX [anonim]

.. deci putem spera sa invingem Olanda. Dar, judecand la rece despre cum a jucat Olanda meciurile de pana acum din camionatul asta, il corectez pe Klaus si scriu p << 0,10 (mult mai mica decat zece procente).
    Hai Romania ! (Sâmbătă, 14 iunie 2008, 1:02)

romanescu [anonim]

Francezii au fost umiliti in seara asta, echipa africana cu pasaport francez a primit 4 goluri superbe de la Olanda.
    Nu va fi usor pt. romani, insa ii cunoastem foarte bine pe olandezi, Piturca i-a studiat in grupa preliminara, am jucat de 2 ori cu ei recent (spre deosebire de francezi si italieni care au fost "surprinsi" de sistemul olandez) si vor veni la meciul cu noi cu rezervele, isi vor proteja jucatorii cheie pt. sferturi pt. ca ei stiu ca nu pot pierde locul 1. Deci suntem avantajati !
    In timp ce italienii si francezii vor muri pe teren:)).
    Si stiti care e cireasa?
    Ca daca Franta si Italia fac egal noi ne putem permite sa pierdem cu Olanda chiar si cu 2 goluri diferenta:)))))
    Bine Romanescule (Sâmbătă, 14 iunie 2008, 6:08)

migue [anonim]

Asta-i ATITUDINEA cu care tre sa intampinam jocul asta! TOTI ... inclusin jucatorii. Olanda 0-2 Romania
    romania - olanda (Marţi, 17 iunie 2008, 23:47)