Euro 2008, Grupa C, ora 19:00 / ROMANIA - ITALIA

Roberto Calderoli, senator italian: Ii lasam pe romani sa ne bata, doar daca isi iau tiganii inapoi

de Vlad Epurescu     HotNews.ro
Vineri, 13 iunie 2008, 10:31 Sport - Stiri Euro 2008

Senatorul italian Calderoli
Foto: Rompres
Roberto Calderoli, fost ministru al reformei in Guvernul Italiei, actualmente senator in Parlament, a comentat pentru La Stampa meciul Romania - Italia. Membru al unei formatiuni de dreapta, Calderoli vede partida prin prisma implicatiilor politice.

"Romanii? Ii lasam sa ne bata, doar daca isi iau tiganii inapoi. Daca nu, o sa dam un decret prin care sa le anulam victoria. Mi-ar placea ca Italia sa castige doar pentru Donadoni, care este din Bergamo, la fel ca si mine", a spus Calderoli.

Nu este primul derapaj al acestui politician. In 2006, dupa ce Italia a castigat in fata Frantei finala Campionatului Mondial, Calderoli a spus ca "este pacat ca Franta si-a sacrificat identitatea ca sa adopte musulmani, negri si comunisti".






















5104 vizualizari

  • +14 (20 voturi)    
    targ pagubos (Vineri, 13 iunie 2008, 10:45)

    precupetzul [anonim]

    mai bine le dam si restul, si'i lasam sa ne bata.
    avem scuze si mai aierisim si p'acasa...
    • 0 (2 voturi)    
      Ca bine zici, precupetzule! (Vineri, 13 iunie 2008, 14:07)

      Imperialistu' [anonim] i-a raspuns lui precupetzul

      :))
    • +2 (2 voturi)    
      ... (Vineri, 13 iunie 2008, 14:31)

      Opposite [utilizator] i-a raspuns lui precupetzul

      Hehe, pentru un 10-0 pentru ei mi-as goli si puscariile la ei in tara.
      • 0 (0 voturi)    
        aha... (Vineri, 13 iunie 2008, 18:24)

        milky [anonim] i-a raspuns lui Opposite

        opposite.. n-ai dezvoltat vreo embolie cervicala ...?
      • 0 (0 voturi)    
        hmmm.. (Vineri, 13 iunie 2008, 18:27)

        milky [anonim] i-a raspuns lui Opposite

        credeai ca te-am uitat? care este a lui vanghelie = embolia ta cervicala :)))))))))
    • +2 (4 voturi)    
      targ (Vineri, 13 iunie 2008, 14:47)

      serghei [anonim] i-a raspuns lui precupetzul

      da' nu mai bine el dam si restul de tigani si ii si batem ?
  • +6 (14 voturi)    
    Rasism (Vineri, 13 iunie 2008, 10:45)

    Tino [anonim]

    Eu unul nu inteleg de ce jegurile alea din MAE nu vor sa adopte o data pt totdeauna o atitudine mai dura fatza de toate derapajele unor rasisti din Cizma
    • 0 (10 voturi)    
      mai (Vineri, 13 iunie 2008, 11:35)

      baronul stanganbuch [utilizator] i-a raspuns lui Tino

      lasati propaganda /// cu rasismul, tiganul e tigan, orice ati vrea voi sa credeti. Are dreptate precupetzul, mai bine i-ar lua pe toti acolo.
      • -1 (5 voturi)    
        pt.BEC (Vineri, 13 iunie 2008, 11:45)

        kukubau [utilizator] i-a raspuns lui baronul stanganbuch

        10000000 % ADEVARAT !!!
        Tziganu-i TZIGAN ... si-n ziua de Pasti !!!
      • +5 (7 voturi)    
        oare ce varsta ai...? (Vineri, 13 iunie 2008, 11:55)

        un om [anonim] i-a raspuns lui baronul stanganbuch

        daca tot ii vrei tu inapoi pe tigani, de ce nu te ocupi matale sa ii trimiti in Italia pe toti mafiotii italieni care au venit in romania sa-si deschida tot felul de fabricutze de spalat bani, ca la ei acasa ar fi inchisi pentru orice neregula fiscala.
        Si daca tot te apuci de treaba, trimite-i acasa la ei si pe toti marocanii din Italia etc etc...sa vedem cine mai presteaza munca fizica in Italia... Imi pare rau "bec" dar esti depasit de situatie, peste tot sunt nereguli, care intr-o lume civilizata trebuie sa incerci sa le minimizezi nu sa dai cu bagheta magica si sa dispara.
        • 0 (2 voturi)    
          Mai (Vineri, 13 iunie 2008, 13:54)

          baronul stanganbuch [utilizator] i-a raspuns lui un om

          flacau, n-ai inteles, io nu-i vreau inapoi, ii vreau acolo, adica in italia sau spania, sau unde o vrea Dzeu, numai aici nu. Iar in ce priveste mafiotii italieni si fabricutele de spalat bani, daca legile romanesti sint permisive e doar vina celor care le voteaza (parlament) si a celor care le aplica-ministere, politie, etc. Cu marocanii nu prea vad legatura, oricum tiganii nu prea fac munca fizica, poate cu degetelele la buzunare.
          Nu vad iarasi legatura cu virsta, dar vad una cu limba romana, tre sa mai exesezi un pic, cam multe greseli de exprimare ai in textul matale.
          Capisci? A salute !
  • +6 (8 voturi)    
    un alt italian.. (Vineri, 13 iunie 2008, 10:49)

    edif [anonim]

    .. prost si xenofob
  • +7 (9 voturi)    
    bine maaa... (Vineri, 13 iunie 2008, 10:52)

    just me [anonim]

    O sa va si batem sa va lasam acasa si vi-i trimitem si pe restul tziganilor, ca pana au stat in Romania si nu au putut pleca spuneati ca suntem rasisti si strigati in gura mare ca le incalcam drepturile!!!

    OFERITI-LE VOI DREPTURI ACUM !!!
  • +8 (10 voturi)    
    mai bine invers (Vineri, 13 iunie 2008, 10:55)

    valer [anonim]

    sa mancam bataie, dar sa exportam toata etnia respectiva in peninsula
  • +6 (8 voturi)    
    (...) (Vineri, 13 iunie 2008, 10:55)

    #DeDreapta#6Case#DinMeditatii [utilizator]

    Va si batem, si vii si trimitem toti tiganii acolo.

    Nu va plangeati voi ca Romania nu le drepturi ?
    De ce nu le dati acum voi ?
  • +12 (14 voturi)    
    .. (Vineri, 13 iunie 2008, 10:56)

    . [anonim]

    ar vrea italienii. tiganilor le e bine acolo si noua ne e bine aici. fara ei :)). e mai multa siguranta pe strazi.
  • +5 (7 voturi)    
    magar (Vineri, 13 iunie 2008, 10:57)

    Csaba [anonim]

    2 x magar
  • +3 (5 voturi)    
    Nu intelege nimic (Vineri, 13 iunie 2008, 11:04)

    ion [anonim]

    Tiganii nostri sunt acum tiganii Europei.
    Ei, conform obiceiurilor lor sunt acolo unde sunt bani si ceva de "manglit", traiesc liberi si refuza orice autoritate.
    Noi ne-am opus sterilizarilor, enclavizarilor lor(asa a lucrat toata europa cu ei - abiziv si neomenesc), dar nu am reusit sa nu-i persecutam (oleaca) .
    Faceti ce stiti, dar nu mai scapati de ei, iar la rau(adica revenirea in Romania) ei nu servesc.
  • +10 (10 voturi)    
    Domnule Senator (Vineri, 13 iunie 2008, 11:05)

    Alex Sotir [anonim]

    Domnule senator, tiganii astia au venit la noi din india la fel cum vin acum la voi din Romania.Noi nu suntem decat drumul de la indieni la voi.

    Ce tiganii astia sunt numai ai nostri? Sunt ar tuturor pana la urma.Cum au ales sa se stabileasca in Romania acuma vor sa se stabileasca in Italia.
  • +5 (9 voturi)    
    Revin fascistii (Vineri, 13 iunie 2008, 11:06)

    Forza banel :) [anonim]

    Asistam la revirimentul extremei dreapta. Un curent ce a fost simtit in plin de Europa in anii 30-40. Revenirea lui la putere nu se poate explica decat printr-o conjuctura extrem de favorabila : problema imigrantiilor, crimele sau presupusele crime ale acestora, la care se adauga nationalismul italian pentru a forma un electorat fascist. Sigur ca eu nu apar tiganii ce se duc acolo pt a comite infractiuni.. acelora, in opinia mea ,ar trebui sa li se retraga cetatenia romana pt grave prejudicii aduse imaginii tarii. Ce nu imi place este ca toti 22 de mil suntem pusi in acceasi categorie cu ,sa zicem ,100 de delicventi.
  • +5 (5 voturi)    
    Teapa (Vineri, 13 iunie 2008, 11:07)

    Alex [anonim]

    Adevarul este ca decand am intrat in UE se vede clar ca au disparut foarte multi tigani, e mai sigur pe strazi , mai putini cersetori, sper sa nu se mai intoarca nicioadata
    • +2 (2 voturi)    
      Dorinte (Vineri, 13 iunie 2008, 12:55)

      Sinoda [utilizator] i-a raspuns lui Alex

      Idealiste dorinte ale macaronarilor. Ei ii vor doar pe aia care produc 1.2 % din PIB Italiei.
      Doar ceea ce le convine lor. As dori si eu un mariaj de genul asta.
  • +4 (4 voturi)    
    Sau.. (Vineri, 13 iunie 2008, 11:10)

    Nikiadis [anonim]

    Sau omu' doar a glumit dar a facut-o preasubtil?!
  • +5 (5 voturi)    
    Noi chiar uitam (Vineri, 13 iunie 2008, 11:11)

    gabifm [utilizator]

    parerea noastra dintotdeauna despre italieni? Le spuneam tigani si macaronari. Nu stiu de ce ne agitam atat cu ceea ce debiteaza ei.
    Pe noi ne judecau toti, vorbesc acum de intreaga UE, ca nu suntem in stare sa gestionam situatia tiganilor. Au si ei acum jumatate din cat aveam noi, acea jumatate fiind imprastiata in toata Europa nu doar intr-o tara, si se jelesc. Sa rezolve ei toti problema pe care noi nu ne-am priceput.
  • +4 (4 voturi)    
    italienii tigani (Vineri, 13 iunie 2008, 11:11)

    mozzy [utilizator]

    ok, eu sunt de acord, uite cum facem: va batem la fotbal fara sa ne lasati, dupa care va dam voie sa luati si restul de tigani de la noi, ca aici sunt oprimati si n-au drepturi egale.
  • +2 (2 voturi)    
    Tiganii de italieni... (Vineri, 13 iunie 2008, 11:18)

    Roumain [anonim]

    Poti sta linistit tiganule senator,va si batem si va umplem de tigani,sa fiti toti in acelasi loc...Sper ca deseara baietii sa ii serveasca bine pe italieni,cea mai fascista si xenofoba natie din Europa
  • +4 (4 voturi)    
    Tigani, nu rromi! (Vineri, 13 iunie 2008, 11:24)

    licu999 [anonim]

    noi ca romani,le-am dat tiganilordreptul la educatie,dreptul la munca cinstita,respectul demnitatii vis a vis de ei ca natie. n-au vrut sa primeasca nimic din aceste lucruri. in cazul asta.............. sa plece de unde au venit! toleranta este un termen pe care ei il ignora cu buna stiinta.
    tiganii nu au fost,nu sunt si nu vor fi niciodata romani!
    mars in india!
  • +3 (3 voturi)    
    sa plece (Vineri, 13 iunie 2008, 11:30)

    johnnny [anonim]

    eu prefer sa castigam eurocopa si sa scapam de tigani din europa . dublu castig :))
  • +4 (4 voturi)    
    mancavas (Vineri, 13 iunie 2008, 11:34)

    frank furt [anonim]

    Ba, ce de bine e in 'talia acilea, nu mai vrem sa plecam, iar deo fi sa ne migram din nou vrem sa zica lumea ITALI nu ROMI. ha . Pa va faxiu pe bot.
  • +2 (2 voturi)    
    sa si-i asume!! (Vineri, 13 iunie 2008, 11:40)

    Lola [anonim]

    Bine zice "precupetzul". (le dam si restul de tigani si ii lasam sa ne bata. Asa vom avea si scuze pt infrangere si mai aerisim si p-aici). Si uite, ca sa iasa si mai castigati, ii lasam pe ei sa ia milioanele de euro de la UE pt integrarea tiganilor. Ca la noi oricum s-au furat sau cheltuit degeaba. Asta e marele castig al integrarii.. tiganii nostri au devenit europeni! Sunt si ai lor! Sa-si asume responsabilitatea....
  • +1 (3 voturi)    
    scuza de doi lei (Vineri, 13 iunie 2008, 11:42)

    nu conteaza [anonim]

    prin declaratia lui inteleg ca sunt slab prgatiti, vor fi infranti la meci, si ca si vulpea cu "struguri-s acri", ei vor striga in gura mare ca ne-au lasat sa-i batem pe motivul invocat mai sus...
    PENIBIL!!!!
  • +2 (2 voturi)    
    Zice bine zice bine (Vineri, 13 iunie 2008, 11:43)

    Anonim [anonim]

    Macar e bine ca a zis "sa ne luam tiganii inapoi" adica noi, romanii, sa ii luam pe ei, tiganii, inapoi. E bine ca se face distinctia intre noi (romani) si ei (tigani).

    Si a zis bine baiatul asta si de Franta, ce nu are dreptate? Halal echipa de francezi, numai gali blonzi :)
  • +4 (4 voturi)    
    macaroana. (Vineri, 13 iunie 2008, 11:55)

    spectatoru' [anonim]

    le cam fierbe macaroana de la stress:))

    poate sa se chinuie el senatoru' cat o vrea cu declaratiile. romii oricum nu dau 2 bani pe fotbal si prefera sa ciordeasca 3 bani de la italienii fotbalisti.

    sa dea decret sa anuleze victoria Olandei. dar poate?
    poate le face Banel o bucurie si le baga gol azi .
  • -1 (1 vot)    
    DISCRIMINARE (Vineri, 13 iunie 2008, 12:12)

    Constantin [anonim]

    A auzit cineva de cazul ALEXANDRA NIMANUI?
    Alexandra a fost adoptata in Canada in 1991 si trimisa inapoi, in Romania dupa SASE LUNI de catre parintii adoptivi! Copila, la acea vreme minora, a devenit majora iar in anul de gratie 2005, in Romania fiind si avand varsta de 23 de ani era apatrida! In toata perioada, din 1991 si pana in 2005 ea nu EXISTA in tara ei natala!
    Decretul 278/1960 i-a modificat LOCALITATEA nasterii ea figurand nascuta in Canada!
    Pana in data de 10 mai 1991, cand sotia mea, a beneficiat de acelasi "tratament" din partea Statului Roman, au fost 122 941 de astfel de cazuri, de oameni fara identitate in tara natala.
    Cerificatul de nastre al sotiei, eliberat dupa adoptie Seria EN 122 941 este o DOVADA certa de DISTRUGERE a IDENTITATII NATIONALE, ceea ce inseamna CRIMA IMPOTRIVA UMANITATII!
    Axioma FUNDAMENTALA a Stiintelor Juridice suna asa: Doua coordonate, data si localitatea nasterii sunt DATE SFINTE si NU POT FI MODIFICATE DECAT IN SCOPURI SUBVERSIVE!
    Cazul sotiei e la CEDO pentru care s-au solicitat 200 000 ca DESPAGUBIRI MORALE!
    ALexandra a solicitat, pe acelasi MOTIV, SAPTE MILIOANE DOLARI SUA!
  • +2 (2 voturi)    
    bataie (Vineri, 13 iunie 2008, 12:23)

    unu [anonim]

    Ciudat ca nimeni nu observa la aceasta declaratie partea comica .
    Oare sunt mai nationalisti ca noi ?
  • -1 (1 vot)    
    victoria Olandei asupra Italiei (Vineri, 13 iunie 2008, 12:26)

    cititoare [anonim]

    Italienii au fost umilitzi de Olanda acum cateva zile, dar din nefericire nici un alt senator nu a iesit la rampa cu declaratii xenofobe ca sa poata zice dupa rezultat "am facut intelegere sa isi ia toate lalelele inapoi..."...Italienii au conditii favorabile migratiei rromilor, si greseala lor este ca au fost la fel de indiferenti ca si romanii prima data cand i-au lasat sa intre iar acum situatia le-a scapat de sub control...
    Numai uitandu-ma la fata senatorului acestuia ma simt neputincioasa si nevoita sa ma opresc aici.. Imi dau seama din poza ce inseamna un efort de gandire pt el...
  • +1 (1 vot)    
    Mai bine sa ne bata (Vineri, 13 iunie 2008, 12:39)

    burebista [anonim]

    Eu cred ca avem si pentru olandezi destui, iar cand se vor fi terminat tiganii exista destui manelisti/cocalari/baieti de cartier pe care sa ii exportam.
    Numai de-ar bate palma..
  • -1 (1 vot)    
    ... (Vineri, 13 iunie 2008, 13:12)

    dragos [anonim]

    E o diferenta intre declaratiile rasiste ale italienilor care nu sunt condamnate si promptitudinea cu care francezii au sanctionat postul M6 pt faza cu "gainarii".
  • +1 (3 voturi)    
    Egregio signore, (Vineri, 13 iunie 2008, 13:13)

    Eu [anonim]

    Sa nu uitati ca Italia a fost si continua sa fie numita si considerata "Ghena Europei" de catre toate tarile din Europa de Vest, probabil si de aceea se simt tiganii ca la ei acasa acolo la voi...
  • -2 (2 voturi)    
    BLAT DE BLAT, nenica :))) (Vineri, 13 iunie 2008, 13:37)

    Mihai C [anonim]

    Sa-l umfle DNA pt. incitare la blat :)))
  • -2 (2 voturi)    
    Fascist (Vineri, 13 iunie 2008, 13:51)

    Danutz [anonim]

    O persoana care face un asemenea comentariu nu poate fi decat un fascist de joasa speta. Nu e primul si nici ultimul. Faptul ca este senator are o oarecare importanta, dar nu inseamna neaparat ca e reprezentativ pentru italieni (vezi reprezentativitatea senatorilor nostri).
    Imi doresc din suflet ca Banel Nicolita sa marcheze astazi, sa-i dea bolnavului tratamentul cuvenit.
    • +1 (1 vot)    
      ... (Vineri, 13 iunie 2008, 14:33)

      Opposite [utilizator] i-a raspuns lui Danutz

      Nu e responsabilitatea autoritarilor sa taxeze asemenea comentarii ci a tiganilor ca sa le dovedeasca neadevarate ;)
  • +1 (3 voturi)    
    mi-e sila de asa -zisii mari Români (Vineri, 13 iunie 2008, 14:23)

    spuma tiganimii [anonim]

    M-am saturat sa tot aud de tigani care va strica imaginea tarii!!! Cu ce anume, ma rog frumos, voi MARII ROMÄNI de acasa sau de peste granita va straduiti sa schimbati tara ????? cu nimic! cu absolut nimic! cum bine zicea mai deunazi cineva sunt si români care fura mai bine si mai perfectionist decat tiganii . Sa nu mai tinem cont de faptul ca mai mult din jumatatea MARILOR romani pot fi considerati metisi.
    Toti va laudati cu ceea ce a facut faimoasa societate comunista pentru ei dar realitatea este cu totul si cu totul alta ( totdeauna au fost marginalizati si haituiti).
    As dori sa traiesc intr-o Românie in care nu exista picior de Român ci mai multi OAMENI!!!!!!!

    Sa auzim de bine!!!!!
    • +1 (1 vot)    
      ... (Vineri, 13 iunie 2008, 15:08)

      Opposite [anonim] i-a raspuns lui spuma tiganimii

      Ei, lasati, lasati, nu mai fiti asa de suparat ca trece...v-ati umflat ca un pepsic si va creste tensiunea si nu se face pe caldurile astea, monşer.
  • 0 (0 voturi)    
    adresa de e-mail calderoli_r@posta.senato.it (Vineri, 13 iunie 2008, 14:33)

    filip_stoler [anonim]

    hai sa-l bubuim pe calderoli

    calderoli_r@posta.senato.it
  • 0 (0 voturi)    
    adresa lui calderoli este publica (Vineri, 13 iunie 2008, 14:41)

    filip_stoler [anonim]

    de pe site-ul senatului italian

    calderoli_r@posta.senato.it
  • 0 (0 voturi)    
    Bolnav de cap. (Vineri, 13 iunie 2008, 14:43)

    Banel Niculita [anonim]

    E bolnav rau de cap, mujicul asta.
  • 0 (0 voturi)    
    mcaronarii (Vineri, 13 iunie 2008, 14:58)

    un romeno vero [anonim]

    ITALIA, POPOLO DI DEFICENTI!!!
  • +1 (1 vot)    
    :) (Vineri, 13 iunie 2008, 15:00)

    Vladutz [anonim]

    asa cum au spus si altii mai sus... inainte sa ajunga tziganii la ei (ei=europa de vest), ne tot acuzau ca-i asuprim, ca nu le respectam drepturile, ca suntem cu probleme ca nu putem sa-i integram in societate, sa le oferim locuri de munca etc.

    Acum, isi dau si ei seama ca pur si simplu nu pot fi educati, ca practic nu se poate face nimic cu ei. Nu vreau sa fiu rasist sau altceva, e o realitate, asta e.
    Fiind innebuniti si evident revoltati de ceea ce se intampla prin tarile lor tziganii "nostrii" nu mai stiu cum sa se scoata acum. Toate sistemele lor sociale, in fata tziganilor, sunt pur si simplu inutile. E o problema cu care nu s-au mai confruntat pana acum si evident nici nu or s-o rezolve.

    Cat despre omuletul lor, cu afirmatia lui... sincer, il inteleg, DAR asta totusi nu-i da dreptul sa faca publice "gandurile" lui. E clar, tot mai multe natii or sa ajunga sa urasca romanii la propriu, asta doar din cauza unor tzigani si a unor romani extrem de kkt. Pacat ca natia noastra "se duce" doar din cauza canaliilor.
  • +1 (1 vot)    
    si daca pierdem ne iau toti tiganii? (Vineri, 13 iunie 2008, 15:03)

    liviu [anonim]

    mie-mi convine hai sa le dam italienilor meciul si restu de tigani care sunt in romania...
  • -1 (1 vot)    
    Haaa (Vineri, 13 iunie 2008, 15:14)

    Andrei [anonim]

    Cum sunt italienii astia.. ne dadeau noua lectii de intelegere interetnica, ne faceau sa parem noi super rasisti si ca persecutam tiganii... si acum uita-te la ei. Varza, bai baieti! Civilizati pe naiba, ati ramas cu mintea de acum 60 de ani!
  • -1 (1 vot)    
    Rasism (Vineri, 13 iunie 2008, 15:30)

    master1 [anonim]

    Ce aveti fratilor cu tiganii? Printre noi ,,albii" nu sunt criminali? hoti? si va asigur ca numarul lor il bate pe cel al tiganilor!
  • -1 (1 vot)    
    testa di catzo ma che dicii (Vineri, 13 iunie 2008, 15:36)

    panik [anonim]

    nu mor caii cand vor cainii asa cum nici tigani nu pleaca unde vor italienii.
  • +1 (1 vot)    
    Am gasit solutia ... (Vineri, 13 iunie 2008, 17:30)

    X? - 2012 ... din Fr. [anonim]

    ...este urmatoarea .

    Punem Anunt pe E-bay si in alte locuri
    ca-i vindem (minoritatea noastra care nu vrea sa se integreze ) italienilor sau altora care vor
    pentru doar 1 euro simbolic.

    Anuntul sa faca inconjurul lumii, ca-ci cu umorul
    se rezolva multe. Si astfel lumea sa inteleaga
    mai bine problema ca sa nu mai confunda
    romanul cu furturile s.a.
    ...................etc..................
    Ar fi bine ca cineva din guvern s-o faca , astfel
    va fi mai percutant,
    Vor fi voci apoi din IUROPA moralista
    sa faca niste observatii,
    noi le vom raspunde ca a fost doar Umor !

    Hai transmiteti VA ROG cui trebuie despre aceasta idee.

    HAI ROMANIA !
  • +1 (1 vot)    
    de ce nu ii educati voi (Vineri, 13 iunie 2008, 18:14)

    cetatean [anonim]

    Pana acum ii cainau pe tigani, ca noi ii oropsim; acum nu stiu cum sa scape de ei.
    De fapt tiganii romani sunt la fel cu cei italieni.
    Educatii voi daca nu va plac
  • +1 (1 vot)    
    Tiganii Europei (Vineri, 13 iunie 2008, 18:39)

    Adrian E. [anonim]

    Bai,Roberto,
    Tiganii nu mai sunt ai nostrii de anul trecut din Ianuarie,ei sunt acum ai Europei.Tinetii voi acolo pe toti ca sa mai rasuflam si noi usor,integratii voi pe toti in Italia si aratati-ne cum!,ca noi Romanii nu ne-am priceput !.
  • +2 (2 voturi)    
    asta seamana cu axinte (Sâmbătă, 14 iunie 2008, 6:48)

    eeeuuuu [anonim]

    /si la moaca si la minte! pai ce? noi le-am trimis tiganii pe cap, sau ei ne-au injurat ca ii persecutam si nu le dam voie sa se miste liber in spatiul european? acu', noi le-am dat drumu' nu mai e problema noastra se se spele coana europa cu ei pe cap si conita italia mai abitir! si inca o chestie: in materie de infractiuni sa inchida gura italienii,ca ne depasesc! e bine?