Cristi Chivu: Le vom face italienilor viata un Iad! Ii cunoastem foarte bine

de Adrian Ilincescu     HotNews.ro
Miercuri, 11 iunie 2008, 13:43 Sport - Stiri Euro 2008

Chivu, pregatit pentru Italia
Foto: Rompres
Cristi Chivu marturiseste presei internationale ca echipa nationala a Romaniei este pregatita sa le faca viata grea italienilor, tricolorii fiind gata din toate punctele de vedere sa infrunte campioana mondiala.

"Sunt sigur ca se vor napusti asupra noastra, dar stim cum sa le facem viata grea. Le vom arata Iadul. Italia este campioana mondiala si este o mare echipa, dar au si ei puncte slabe. Cu Olanda consider ca au prins doar o zi mai slaba. Victor Piturca nu mi-a cerut opinia in legatura cu italienii, pentru ca ii studiaza el destul de bine si apoi toata lumea cunoaste Italia", a precizat fotbalistul celor de la Inter Milano.

Capitanul tricolorilor spera ca si la partida de vineri cu Italia publicul roman sa fie la inaltime la fel ca si in partida cu Franta: "Publicul a fost fantastic in primul meci si speram sa ne incurajeze la fel si in meciul cu Italia", a conchis Chivu.






















5132 vizualizari

  • +1 (3 voturi)    
    Sa nu mai joace la fel. (Miercuri, 11 iunie 2008, 14:12)

    Un suporter [anonim]

    Nu mai cred in declaratii. Am mai auzit declaratii.Pina acum au aratat cel mai prost meci de fotbal de pina acum. Dupa ei, daca se decidea 0-0 fara se se mai joace nimic ar fi fost mult mai OK. Eu nu zic sa joace doar de frumusetea sportului. Dar nici chiar asa. Mai deunazi Chivu, intr-un comentariu despre echipa de aur, zicea ca " se bagau cu curu-n poarta"....Parerea mea e ca Echipa de aur mai si ataca. Actualii nu stiu ce e aia sau nu vor sa arate. Vom vedea.
  • +1 (1 vot)    
    Hai romania (Miercuri, 11 iunie 2008, 14:14)

    sUporter [anonim]

    Debrecen, elore!
  • +1 (1 vot)    
    HAI ROMANIA! (Miercuri, 11 iunie 2008, 14:14)

    HAI ROMANIA! [anonim]

    De-ar veni si aproape toti romanii din Italia sa sustina echipa nationala...ce bine ar fi! Sa ne strangem cat mai multi , sa fim vreo 15.000-20.000!!! Eu voi fi pe stadion!!!! HAI ROMANIA!!!!
  • 0 (2 voturi)    
    Vineri 13 (Miercuri, 11 iunie 2008, 14:18)

    LORE [anonim]

    Sa nu uitam ca vineri e 13 dar la fel de adevarat e ca si ptr ei e 13 . Oricum bafta baieti si HAI ROMANIA !!!!!!!
  • 0 (4 voturi)    
    Da, asta e o adevarata judecata olimpica (Miercuri, 11 iunie 2008, 14:20)

    fair play [anonim]

    Nu ne miram de puternica hotarare de a invinge adversarul, ea este proprie oricarui sportiv. Ne miram, in schimb, de modalitatea romaneasca de exprimare a atitudinii combative. Pai chiar asa sa le arate Iadul ? Ce exemplu ! Vai, daca l-ar auzi anticii greci care au infiintat Olimpiada, oare ce ar spune ? Si ne mai miram de gastile de huligani care se insangereaza din motive sportive !?
    • +2 (2 voturi)    
      ... (Miercuri, 11 iunie 2008, 14:50)

      Opposite [anonim] i-a raspuns lui fair play

      Intr-adevar, nu-i de mirare cu gastile de huligani..etc...cu asemenea oameni care pun botu la orice expresie mot-a-mot. Las-o mai usor cu comentariile astea politically correct.
    • -2 (2 voturi)    
      "anticii greci care au infiintat Olimpiada" (Miercuri, 11 iunie 2008, 16:06)

      zaboo [anonim] i-a raspuns lui fair play

      foarte tare!!! =)) au infiintat-o, bah?? asta e bancul zilei
      iar declaratia lui Chivu e exact ce trebuie... sa muscam din ei, sa ne tinem bine pe picioare, sa nu uitam cum ne priveau si ce spuneau despre noi pe vremea lui Hagi... mai ales "unul" Cannavaro, pe care se pare ca l-au cam ajuns blestemele... mai tarziu, da' l-au ajuns!!
  • 0 (2 voturi)    
    VENDETA (Miercuri, 11 iunie 2008, 14:23)

    ovidiu [anonim]

    Sa razbunam umilintele la care sunt supusi compatriotii nostri din Italia si sa le-o tragem la macaronari. HAI ROMANIA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    • 0 (0 voturi)    
      räspuns -VENDETA- (Joi, 12 iunie 2008, 11:23)

      edy [anonim] i-a raspuns lui ovidiu

      Ce umilinte vrei sä räzbuni ?uitete ce färädelegi sävirsesc romanii in Italia profitä in continuare de toleranta exageratä a regimului Italian ,li sau intins o minä de ajutor iar acum scuipä pe ea prin felul cum se comportä acolo.Nu uita cä Italia este un stat cu puternice rädäcini in civilizatie iar italianului de azi ar putea sä-i vinä dorul sä stea linistit in casa lui sä nu mai fie deranjat de unul sau de altul din afarä fiind astfel nevoit sä ia mäsuri radicale.....(mai mult sau mai putin pe drept).
      Inchipuie-ti ce ar face romanii cu sträinii care ar face asemenea färädelegi in rom ?
  • +1 (3 voturi)    
    da, da, da..... (Miercuri, 11 iunie 2008, 14:25)

    funny [anonim]

    Sigur, va fi un iad pe teren, dar daca ii apuca pe italieni sa joace fotbal?
    • +3 (3 voturi)    
      Autobazele Sunt pregatite (Miercuri, 11 iunie 2008, 14:44)

      Ludovic Orban [anonim] i-a raspuns lui funny

      Daca pe ei ii apuca sa joace fotbal....autobazele sunt pregatite.
  • +2 (4 voturi)    
    vineri 13 (Miercuri, 11 iunie 2008, 14:59)

    Decebal+Traian=LOVE [anonim]

    vineri va fi EXTAZUL sau AGONIA noastra. Puncte luate acestor infumurati norocosi ar insemna sa ii trimitem acasa... adicatelea imputitii de tzigani ii trimit in pm acasa pe civilizatii de mafioti, criminali si nazisti!!
    in schimb daca furam repede un gol cred ca facem scorul campionatului... si poate da si un Banel gol :)
  • +2 (2 voturi)    
    Hai Romania! (Miercuri, 11 iunie 2008, 15:11)

    Cosmin [anonim]

    Baieti suntem alaturi de voi! A fost o atmosfera incredibila la meciul cu Franta si ar fi bine sa o mentinem la acelasi nivel si in continuare. Asa ca, romani intonati imnul cu putere si mandrie si mergeti pe stadion sa-i sustineti pe ai nostrii! Voi fi acolo pentru tricolori si pentru Romania! Sa aratam Europei ca Romania are alta emblema... ! HAI Romania!
  • +2 (4 voturi)    
    Vom aplica ce stii ... (Miercuri, 11 iunie 2008, 15:25)

    gogu [anonim]

    dam foc la padurilor, otravim fantanile, .... adica ne aparam cat putem ... si daca pica ceva ... atunci am castigat razboiul :)).
    astia suntem noi, romanii, tactica de 2000 de ani.

    HAI ROMANIA!!!
  • 0 (4 voturi)    
    Sper ca italienii se vor opri la 3-0 (Miercuri, 11 iunie 2008, 16:37)

    george [anonim]

    'Tactica' adoptata de toti antrenorii romani in meciurile directe cu Italia a fost apaare beton+contraatac. Si un antrenor de divizia C poate avea 'tactica' asta paguboasa. Prostia e ca nu invatam din trecut. Niciodata nu le-am dat gol italienilor pe contraatac. Apararea noastra este destul de 'gaurita' si s-a vazut in meciul cu Franta cat de usor au penetrat-o uneori atacantii francezi. Daca nu am luat gol cu Franta e ca si francezii au tras prost la poarta.
    Mie teama ca or sa ne macelareasca italienii de data asta. Adevarul e ca avem cea mai slaba echipa din cele care au jucat cu Italia. Sa-ll vedem pe 'marele' chivu ce o sa mai spuna despre generatia de aur
  • -1 (3 voturi)    
    Jucatorii sunt si deprimati..... (Miercuri, 11 iunie 2008, 16:59)

    funny [anonim]

    Lui Mutu ii vor goli conturile, i-a murit si bunica, Chivu are nunta, sunt tare deprimati.
    Vreti aparare beton, contra-atacuri fulger, joc fara greseli la mijloc....
    Sa o lasam asa, cum cade, ca la pronosticuri, pe orice fatza am lua-o , iesim tare sifonati.
    De unde atata generatie de aur? Sunt mediocri.
    Pai, atunci generatia lui Hagi, unde o mai plasam?
    Oricum, hai Romania!
  • +2 (2 voturi)    
    ar fi beton (Miercuri, 11 iunie 2008, 17:20)

    veninusrl [anonim]

    sa-i batem pe italieni cu 1-0, gol de nicolita! :))))
  • 0 (0 voturi)    
    Iadul in fotbal (Joi, 12 iunie 2008, 2:21)

    Leon [anonim]

    Nu va mai legati aiurea de Capitanul echipei nationale, pentru ca stie ce vorbeste. Pentru orice jucator de fotbal decent, iadul este sa joace impotriva unei echipe formate din 7-8 aparatori, care sta cu fundul in poarta, paseaza cu viteza melcului si numai inapoi si face un marcaj singeros.

    Deviza echipei Romaniei, condusa de insusi Satana, este: Lasati orice speranta de a juca fotbal cei ce intrati pe teren impotriva noastra.
  • 0 (0 voturi)    
    Super - meciuri !!! (Joi, 12 iunie 2008, 6:59)

    ovidiu [anonim]

    Eu ma minunez si ma bucur de grupa noastra! Acum sincer, cum ar fi fost sa jucam cu no-name-uri ca Elvetia, Austria, Rusia, Polonia, Turcia, etc. ... si cum e sa joci cu Franta, Italia si Olanda??!! E sarbatoare si ar trebui sa ne bucuram toti ca vedem astfel de meciuri!
  • 0 (0 voturi)    
    PITURCA, antrenor de nota 200 !!! (Joi, 12 iunie 2008, 7:11)

    Daniel Wolf [anonim]

    Dragii mosului copiii, meciul Romania -Franta (0-0) a demonstrat din plin ca Piturca este un antrenor de mare clasa. Afirm acest lucru desi nu l-am avut deloc la inima ca jucator.
    Nu va mai dati cu presupusul, ca babele ignorante. Ganditi pozitiv si, daca vreti sa ajutati/sa construiti, ci NU sa demolati, rostiti in gand, in tot timpul meciului/meciurilor: DOAMNE, ajuta-ne !, DOAMNE, ajuta-ne ! DOAMNE, ajuta-ne !
  • 0 (0 voturi)    
    Italia (Joi, 12 iunie 2008, 9:10)

    Geo [anonim]

    Cristi, Adi, baieti!
    Dovediti-le italienilor ca un... Buffon se poate face ...de ras!
  • 0 (0 voturi)    
    mai (Joi, 12 iunie 2008, 9:19)

    liviu [anonim]

    daca jucam cu m am jucat cu franta ne fac praf...
    dar minuni se intampla
    si cum buffon e in forma proasta poate avem bafta la un 1-0 pt noi
    Doamne ajuta sa ne vedem si noi in sferturi
  • 0 (0 voturi)