Video - Show: Europenele lui Dragos Stoica - Cristoiu si Basescu

de A.S.     HotNews.ro
Marţi, 10 iunie 2008, 1:53 Sport - Stiri Euro 2008

Dragos Stoica Show
Foto: Hotnews


Episodul 3 din aventura actorului Dragos Stoica (Mondenii) printre personajele fotbalului romanesc: imediat dupa terminarea meciurilor din grupa Romaniei, ziaristul Ion Cristoiu l-a avut invitat pe presedintele Traian Basescu la o discutie despre rezultatul de egalitate obtinut de tricolori in fata francezilor si despre infrangerea categorica a italienilor in fata Olandei.



Europenele lui Dragos Stoica
reprezinta o productie HotNews.ro. Textele si interpretarea ii apartin actorului Dragos Stoica.










Urmatoarea intalnire cu actorul Dragos Stoica va avea loc vineri seara, dupa meciul Romania -Italia...

Vezi o animatie pe textul interpretat de Dragos Stoica:





Acest material constituie un pamflet si se va trata ca atare.
























6492 vizualizari

  • +1 (1 vot)    
    e tare (Marţi, 10 iunie 2008, 10:49)

    mihai [anonim]

    foarte tare, frate! e belea baiatul asta. ce ziceti de el?
  • 0 (0 voturi)    
    De ce nu merge?!? (Marţi, 10 iunie 2008, 14:04)

    eueu eueu [anonim]

    Foarte tare, foarte tare, da' de ce nu merge?
  • 0 (0 voturi)    
    raspuns "eueu" (Marţi, 10 iunie 2008, 14:16)

    mihai [anonim]

    ce nu merge?
    • 0 (0 voturi)    
      Nu merge (Marţi, 10 iunie 2008, 14:49)

      eueu eueu [anonim] i-a raspuns lui mihai

      Nu-l pot asculta! Ii dau "play" si nu se intampla nimic.
      Si abia il asteptam... :-((
      • 0 (0 voturi)    
        de ce sa nu mearga? (Joi, 12 iunie 2008, 3:10)

        no1 [anonim] i-a raspuns lui eueu eueu

        ce versiune de browser(si ce tip) ai?ce viteza de download ai de asemenea?
  • -1 (1 vot)    
    slab (Marţi, 10 iunie 2008, 18:15)

    marius [anonim]

    cam cel mai slab de pana acum :|
  • -1 (1 vot)    
    esti varza ! (Marţi, 10 iunie 2008, 19:22)

    turistul [anonim]

    bai frate, o fi cristoiu din moldova da nu are accent ... si daca vrei sa imiti accentul de moldova mai ia niste lectii bai vasilica ... altfel nu te mai baga degeaba ca musca in bors
  • +1 (1 vot)    
    fara accent (Marţi, 10 iunie 2008, 19:40)

    sfinxu [anonim]

    ce-ai frate? unde ai auzit tu accent moldovenesc? accentueaza omu doar sasaiala, ca d-aia e pamflet. am ajuns sa ne suparam si la glume!
    • -1 (1 vot)    
      mai asculta o data :) (Marţi, 10 iunie 2008, 21:01)

      turistul [anonim] i-a raspuns lui sfinxu

      si poate ai sa iti dai seama ca distinsul domn incearca sa imiteze accentul moldovenesc la cristoiu ... probabil tu nu esti de prin zona asta ... sa iti dai seama :) nu m-am suparat, stai linistit, doar ca suna ca draku accentul ala fortat ...
  • +1 (1 vot)    
    Superb (Miercuri, 11 iunie 2008, 0:07)

    Eu [anonim]

    Superb, ca de obicei...... episodul cu vadim tudor a fost un regal, cel mai tare de pana acum !!
  • +1 (1 vot)    
    imitari (Miercuri, 11 iunie 2008, 4:05)

    Vasile Alexandrescu [anonim]

    Cristoiu e imitat excelent, aproape ca nu-mi vine sa cred, la perfectie, fara o singura silaba gresita.
    Basescu in schimb e jalnic, nici tonul vocii nu l-a nimerit, nici dictia, nici viteza (mult prea mare), nici modul de exprimare. Si Basescu e in general usor de imitat, oricine cu putina aplecare reuseste macar timbrul vocii; in schimb Cristoiu e pentru maestri; probabil ca pe Dragos nu l-a interesat sa-l exerseze pe Basescu prea mult.
  • +1 (1 vot)    
    frumosss (Miercuri, 11 iunie 2008, 14:24)

    avatarr [anonim]

    zici ca-i nimeni altul decat dl.cristoiu, e perfect imitat.......fain tareee:))....bravoooo
  • 0 (0 voturi)    
    lu' turistu (Miercuri, 11 iunie 2008, 22:13)

    cristoiu [anonim]

    bai turistule daca tu ai sezizat accent moldovenesc la cristoiu inseamna ca esti batut in cap rau de tot .
  • 0 (0 voturi)    
    nebunie (Miercuri, 11 iunie 2008, 23:45)

    mihai [anonim]

    doamne, nu sunteti sanatosi. cu interpretarea lui dragos si cu animatia, am ras cu lacrimi. cea mai tare gaselnita pentru euro. bravo, dragos. bravo, hotnews.
  • 0 (0 voturi)    
    nu e rau... (Joi, 12 iunie 2008, 2:18)

    Tradrian Basenescu [anonim]

    ...dar la Basescu ai cam bagat vocea lu' Paunescu
  • 0 (0 voturi)    
    penibil (Joi, 12 iunie 2008, 2:49)

    hahalera [anonim]

    baiatul asta n-are ce face? dupa ce s-a saturat (lumea de el) sa-l imite pe nea GG, repetand in continuu acele enervante replici cu "banele" si "ia de-aci nush'cati euro", ca pana si becali a zis de el ca e cam dus cu pluta, acum si-a gasit alt subiect sa se bage in seama. acu cand majoritatea romanilor sunt conectati la euro 2008 si au facut din asta un prilej sa mai uite de mizeriile societatii romanesti (politica si tonomatele) se gaseste dumnealui, in criza de popularitate, sa ne mai intoxice cu aiurelile sale.
  • 0 (0 voturi)    
    pentru hahalera (Joi, 12 iunie 2008, 10:34)

    zdreanta [anonim]

    hai ca ai zis-o! daca si el este in criza de popularitate... sa fim seriosi. cat despre replicile din serialul de la tv, uita-te pe ecran cine scrie scenariul si dup-aia vorbeste. Rolul actorului e sa interpreteze un text care i se da. Ne-am saturat de destepti ca tine care dau cu presupusu. iar de replicile cu "banel" chiar le asteptam. din pacate nu le-am mai auzit de mult. cat priveste "dusul cu pluta", iar este pe dinafara. l-am vazut in cateva emisiuni tv. tipul, adica dragos, e tare. e destept, cu bun simt si fara pic de aroganta. fa si tu ce face el daca poti. nu stim decat sa dam cu noroi in oamenii talentati. daca nu-ti place, e simplu, nu-l urmaresti.
  • 0 (0 voturi)    
    pacat ca nu pot sa va fac cu mana.. (Joi, 12 iunie 2008, 10:39)

    mir [utilizator]

    ..hahaha -va iubesc!
    mersi pentru animatie...
  • 0 (0 voturi)    
    belea (Joi, 12 iunie 2008, 20:47)

    Teo [anonim]

    Basescu "suna" cam ca "Paunescu", poate era mai bine daca celalalt tip, Mihai Bendeac il imita, da' tot a iesit bine :)). Astept ca fetele sa parodieze consoartele fotbalistilor ;)
  • 0 (0 voturi)    
    raspuns lui teo (Vineri, 13 iunie 2008, 22:17)

    zombi [anonim]

    da, interesanta idee, dar dupa cum ar fi trebuit sa observi, aici nu sunt mondeni, sunt doar europenele lui dragos stoica. astept comentariul urmator ca painea calda. ce-o mai spune dragos? sigur o sa ma amuz, mai ales dupa un egal convenabil si un joc de infarct.