France Soir: Va trebui sa fim puternici pentru a-i invinge pe Mutu, Chivu sau Lobont! (Vezi aici echipa de start a Frantei din partida cu Romania)

de Adrian Ilincescu     HotNews.ro
Luni, 2 iunie 2008, 11:33 Sport - Stiri Euro 2008

Publicatia France Soir considera partida Frantei cu Romania una dintre cele mai importante din istoria fotbalului din Hexagon, fiind de parere ca Henry si compania trebuie sa fie in forma si destul de puternici pentru a-i invinge pe romanii care-i au ca lideri pe Mutu si Chivu.

Postul de radio RMC a prezentat echipa de start a Frantei pentru partida cu Romania: Coupet - Sagnol, Gallas, Thuram,  Abidal - Malouda, Toulalan, Makelele, Ribery - Henry, Benzema.
 
"Va trebui sa fim puternici pentru a-i invinge pe Mutu, Chivu, Contra sau Lobont. Fara gluma, intr-o grupa de patru, mai ales atat de grea, primul meci este capital", au declarat jurnalistii de la France Soir.

In ton cu publicatia amintita mai sus este si fotbalistul Sebastien Squillaci, de la Lyon, acesta spunand ca echipa pregatita de Victor Piturca este una greu de batut si deosebit de tehnica.

"Cel mai important este meciul cu Romania. Este o echipa foarte buna, rezultatele vorbesc pentru ei. Sunt foarte puternici colectiv, foarte tehnici, la ei primeaza echipa. Ne asteptam la un meci foarte greu, va trebui sa avem o echipa foarte buna pentru a-i invinge si suntem constienti de acest lucru", a declarat Squillaci.
























2022 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    Nici o sansa francezilor ! (Luni, 2 iunie 2008, 12:24)

    Sorin [anonim]

    Romanii sunt siguri ca va dau 3-0 !
    • 0 (0 voturi)    
      Vise (Luni, 2 iunie 2008, 12:44)

      Dan [anonim] i-a raspuns lui Sorin

      Ce frumos visezi Sorine.
      • 0 (0 voturi)    
        Nu visez eu... (Luni, 2 iunie 2008, 12:51)

        Sorin [anonim] i-a raspuns lui Dan

        Asa declara acum cateva zile nu's ce jucator roman.
  • 0 (0 voturi)    
    Sa le numaram, coane Fanica! (Luni, 2 iunie 2008, 13:02)

    Calin [anonim]

    Parafrazandu-l pe Caragiale: sa-i numaram.
    Car'vas'zica: Thuram, Malouda, Makelele, Ribery, Thiery Henry, Benzema contra lu' (sic!@) Contra, Mutu si Chivu. Cam subtire... Asa ca, lucid vorbind, slabe sanse. Dra cine vrea sa fie lucid? Sa urlam : HAI ROMANIA!!!
  • 0 (0 voturi)    
    cand vor fi romanii ;a fel de realisti? (Luni, 2 iunie 2008, 13:09)

    un roman [anonim]

    Sunt curios..cand vor putea romanii sa dea si ei un interviu ca cei din lotul Frantei?
    Franta are o echipa puternica, la fel si Olanda si Italia, pe langa ei romanii sunt niste amatori (vezi atacul,noroc cu Ghioane fundasul de la steaua ca altfel nu ne calificam, iar apararea e varza, vezi meciul cu Muntenegru). Totusi bafta, ca doar tin cu Romania
    • 0 (0 voturi)    
      pardon (Luni, 2 iunie 2008, 13:22)

      un roman [anonim] i-a raspuns lui un roman

      Goian am vrut sa scriu.
  • 0 (0 voturi)    
    Daca nici acum, atunci cand?? (Luni, 2 iunie 2008, 13:15)

    Piciu' [anonim]

    Hai sa visam/murim frumos. Sa-i batem pe frencezi, macar avem o echipa mai alba, sic. (no offence). Le dam un sec 1-0, gol Mutu in minutul 85. Fireste, dupa ce vom sta cu **ru'n poarta 85 de minute, nah.
  • 0 (0 voturi)    
    Derutarea adversarului... (Luni, 2 iunie 2008, 13:27)

    un roman [anonim]

    Fiti atenti ca astia nu se tem de noi!
    Meciul cu Romania este sansa Frantei de a face 3 puncte pe care nu le poate lua cu Italia sau cu Olanda, deci vor lupta din toate puterile ca sa stearga cu noi pe jos.
    Nu zic ca nu-i putem bate, Franta a inceput slab toate turneele din ultimul timp, dar sa nu credem ca le este frica de noi.
  • 0 (0 voturi)    
    Hai Romania (Luni, 2 iunie 2008, 18:25)

    Iorg [anonim]

    Fratilor la un turneu final trebuie sa fie si cineva care sa piarda si din 4 echipe numai doua merg mai departe pacat dar asta este jocul.Sintem romani si vrem multe uneori chiar foarte multe dar trebuie sa fim constienti caci nu putem prea multe sa facem incercam .Acum noi avem doar 2 sau 3 jucatori buni si cam atit cu o floare sau doua nu se face primavara si Piti nu este o mare valoare in calitate de antrenor.Ce asi dori sa facem noi chiar de vom veni acasa din grupa sa-i batem pe Italia.Suces Tricolorilor.
  • 0 (0 voturi)    
    Italia (Luni, 2 iunie 2008, 21:39)

    bozo [anonim]

    Avem sanse mai mari sa iesim din grupa decat sa batem pe Italia..