VIDEO Imnul EURO 2008 va fi cantat de Enrique Iglesias

de Adrian Ilincescu     HotNews.ro
Luni, 19 mai 2008, 13:14 Sport - Stiri Euro 2008

Enrique Iglesias va canta imnul oficial al Campionatului European din Elvetia si Austria, spaniolul fiind invitat sa interpreteze aceasta melodie in data de 29 iunie, cu ocazia marei finale care va avea loc la Viena.
 
Intitulata "Can You Hear Me", melodia va avea lansarea oficiala in data de 6 iunie, cu o zi inainte de startul EURO.

Melodia oficiala a mascotelor "Trix si Flix" este insa "Like A Superstar" a lui Shaggy.
Turneul final european va debuta pe 7 iunie, urmand sa se incheie odata cu finala programata pe 29 iunie.

Asculta aici imnul EURO 2008

























2712 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    ia loc Enrique (Luni, 19 mai 2008, 13:31)

    robin [anonim]

    Trebuia sa fie Enrique? Iar melodia e de cacao
    • 0 (0 voturi)    
      subscriu (Luni, 19 mai 2008, 13:35)

      prozelitul [anonim] i-a raspuns lui robin

      Chiar e de kko melodia.
  • 0 (0 voturi)    
    imn? (Luni, 19 mai 2008, 13:43)

    mda [anonim]

    Bine ca nu e Bailamos, sau Hero...

    Giania Nanini - Un estate l'italiana a fost cea mai tare melodie de la un turneu final!
  • 0 (0 voturi)    
    fara plaibac daca s-a putea (Luni, 19 mai 2008, 15:32)

    ionci [anonim]

    Apoi numa sa nu cante LIVE (sau life cum io zice) la deschidere, ca o sa fie musai sa trag o fuga pana la doftoru' de orechi.

    Acela tare rau canta, pacat ca nu vine paici pe la noi sa-i arat cum sa joaca la zongora.
  • 0 (0 voturi)    
    Comparati.... (Luni, 19 mai 2008, 15:54)

    doruforum [anonim]

    si decideti voi:
    http://www.youtube.com/watch?v=dTbMwJMqilI
    (imn Italia 90)
  • 0 (0 voturi)    
    Ricky Martin (Luni, 19 mai 2008, 16:12)

    MNK [anonim]

    O alta melodie buna a fost si Cup of Life sau ,, La copa de la vida'' a lui Ricky Martin...O melodie care avea multa ,,viata'' cu ritmuri foarte bune...
    Parerea mea..
  • 0 (0 voturi)    
    euro 2000 (Luni, 19 mai 2008, 16:31)

    ilie [anonim]

    ati uitat de euro 2000 DJ Bobo- Campione:
    http://www.youtube.com/watch?v=apL9cqYR9Uc
    mie mi-a placut la nebunie - e exact cum trebuie sa fie un imn pentru fotbal - daca nu ma insel inca se mai canta pe stadioane de catre galerii
  • 0 (0 voturi)    
    Propunere (Luni, 19 mai 2008, 16:56)

    Claude [anonim]

    Datorita insuccesului propun compunerea de urgenta a unui nou imn. Compozitor: Mihai Pocorschi
  • 0 (0 voturi)    
    imn (Luni, 19 mai 2008, 19:30)

    ilie [anonim]

    ce melodie de cacao, tipica Enrique.Asta nici macar nu stie sa cinte bine live, cind a venit in Romania acum citiva ani s-a facut de ris, a facut playback.Jaf de cintaret, mai bine il lasa sa cinte pe Shaggy cu ,,Like a Superstar''.
  • 0 (0 voturi)    
    melodia euro 2008 (Joi, 12 iunie 2008, 22:31)

    marius [anonim]

    da ce ma voi vroiati sa cinte guta e tare piesa manelistilor
  • 0 (0 voturi)    
    melodia (Vineri, 13 iunie 2008, 14:56)

    tyna [anonim]

    Imi place melodia.e ok ptr finala;tipic romanilor,prefera o manea in loc de o melodie de calitate.