Kelly Pavlik nu mai vrea sa lupte cu Lucian Bute

de A.I.     HotNews.ro
Miercuri, 3 august 2011, 12:02 Sport | Alte sporturi

Lucian Bute, fara adversar
Foto: HotNews.ro
Mult asteptatul duel dintre Kelly Pavlik si Lucian Bute nu va mai avea loc, pugilistul american refuzand sa lupte cu "Mister KO". "Nu merg sa lupt pe alune cu un stangaci", si-a motivat pugilistul decizia luata. In data de 5 noiembrie, la Montreal, Bute ar fi trebuit sa isi puna in joc centura de campion mondial IBF, categoria supermijlocie, in fata lui Pavlik, informeaza gsp.

Conform jurnalistilor canadieni, Pavlik ar fi de fapt nemultumit de bursa pe care ar urma sa o primeasca in urma unei lupte cu Lucian -  aproximativ 1,3 milioane de dolari. Banii sunt considerati putini, tinand cont de faptul ca lui Mikkel Kessler i s-au oferit 3,5 milioane de dolari pentru un meci cu "Mister KO".

"Inca nu stim ce vom face. Momentan ne trebuie putin timp sa ne organizam. Acesta este un alt joc de-al lui Kelly Pavlik pentru a obtine mai multi bani" - Rudel Obreja, presedintele FRB, pentru gsp.

Pavlik a anulat meciul cu Cunningham

Pe 5 august, Kelly Pavlik ar fi trebuit sa il intalnesca pe Darryl Cunningham, intr-un meci pregatitor pentru un duel cu Lucian Bute. Partida nu va mai avea insa loc, Kelly anuland-o. Sportivul american are probleme cu alcoolul, dupa cum a informat in mai multe randuri presa americana.

Glen Jonhson, sanse mari sa joace cu Bute

In conditiile in care partida dintre Bute si Pavlik are sanse mici sa se mai dispute, viitorul adversar al romanului ar putea fi Glen Johnson, dupa cum informeaza cbcsports.ca. In varsta de 42 de ani, Johnson (originar din Jamaica) a fost invins cu mare dificultate de catre Carl Froch (in luna aprilie), intr-o disputa contand pentru semifinalele Super Six.


Citeste mai multe despre   



















8873 vizualizari

  • +2 (8 voturi)    
    as zice (Miercuri, 3 august 2011, 12:27)

    ady [anonim]

    sa mai ia ceva in greutate si sa se dea la grei..asa ia toate centurile
    • +3 (3 voturi)    
      cititori mai destepti ca noi.... (Miercuri, 3 august 2011, 14:45)

      ceferistul [anonim] i-a raspuns lui ady

      motto-ul asta in mod sigur s-ar aplica in cazul de fata.
      noi cititorii hotnews intelegem ca individul de fapt a declarat ca nu are de gand sa joace pe doi bani.
      mai nasol e ca voi folositi google translate in loc sa platiti niste cursuri de engleza.//
      (editat de HotNews.ro)
      • +2 (4 voturi)    
        Eu propun asa... (Miercuri, 3 august 2011, 18:16)

        ready4war [utilizator] i-a raspuns lui ceferistul

        ...le dau o idee promoterilor canadieni... sa ii dea lui Pavlik 1,3 milioane si pentru fiecare runda care sta in picioare sa mai primeasca cate 100 de mii... ar ajunge la 2,5 daca rezista 12 runde, ceea ce mi se pare o suma mai mult decat necesara, insa tare mi-e frica de faptul ca lui Pavlik ii este frica sa lupte cu Bute.
        Acum un an jumate-doi, cand a pierdut centura Pavlik era tare revoltat, considerand ca i s-a facut o nedreptate si a promis ca in doua trei meciuri o recupereaza.... acum are sansa sa lupte iar pentru centura, nu aceeasi dar totusi o centura, dar se da inapoi.
        Pavlik imi lasase impresia ca abia asteapta sa revina printre cei mai buni.... dar dezamageste.
  • +12 (14 voturi)    
    dreptaciu' (Miercuri, 3 august 2011, 12:38)

    coloban [anonim]

    Doare rau croseu'ala la ficat ca m-as baga eu chiar si pentru 1 milion.
    Multumesc
    • +6 (8 voturi)    
      ficat (Miercuri, 3 august 2011, 12:56)

      bogdan [anonim] i-a raspuns lui coloban

      Pai in cazul asta, intreaba-l pe Doroftei!
  • +7 (9 voturi)    
    Centura (Miercuri, 3 august 2011, 12:49)

    Empire [anonim]

    Dupa ce ca se bate pentru centura mai vrea si bani? Ar trebui sa se multumeasca cu 1.3mil si cu o centura. E normal ca cel cu centura sa ia mai multi bani, pentru ca o pune la bataie. Sa-i ia centura si apoi poate sa ia bani garla la fiecare meci in care o pune la bataie...
  • +3 (5 voturi)    
    Pai normal (Miercuri, 3 august 2011, 12:58)

    Lucian [anonim]

    Trebuie sa se lase mai intai de bautura ca sa boxeze, asta n-o mai spune. Daca-i da Bute una la ficati il face praf:) Poate uita ca Mikkel Kessler e in varf de forma, nu iesit de la dezintoxicare (degeaba) ca el, e normal sa i se ofere mai mult. Dar poate tot raul e spre bine, asteptam un meci cu Froch, daca se bate cu negrul ala de 42 de ani isi risipeste talentul si da apa la moara detractorilor:)
  • +9 (11 voturi)    
    Apa la moara ... (Miercuri, 3 august 2011, 13:18)

    MR HYDE [anonim]

    Detractorii vor incepe acum - in buna traditie romaneasca - sa spuna ca si pe asta l-a ocolit Bute. Ca popor noi nu ne respectam valorile , exemple sunt cu sutele , romanul mediu este intotdeauna sceptic prosteste atunci cand unul de - al lui se realizeaza , ba a furat , ba a evitat , ba a avut noroc ...Bute este un roman atipic , si-a cladit o cariera si a castigat o mica avere prin munca lui - iar munca in box este foarte dura. Avem monumente pe care le tavalim in noroi - Nadia, considerata de americani cea mai mare sportiva din ISTORIA SPORTULUI , sau Ilie Nastase , respectat peste tot in lume sunt valori cu care orice natiune s-ar mandri iar noi ii asteptam noaptea pe strada ca sa-i intrebam cat au baut sau daca divorteaza ..
    • -6 (10 voturi)    
      detractoru :D (Miercuri, 3 august 2011, 13:27)

      ylav [utilizator] i-a raspuns lui MR HYDE

      are dreptate americanu,Bute a luptat pana acum doar pe alune......cand o boxa in las Vegas sau Atlanta mai discutam.....pana atunci ramanem buricul pamantului he he he
  • +1 (5 voturi)    
    publicitate (Miercuri, 3 august 2011, 13:26)

    Adrian [anonim]

    Rog pe cei de la hotnews sa nu mai faca publicitate lui Rudel Obreja si noilor parteneri online GSP.

    Nu suntem atat de prosti :), multumim.
  • +4 (4 voturi)    
    pana acum Pavlik il batea pe Bute, nu? (Miercuri, 3 august 2011, 14:51)

    Bogdan [anonim]

    Acum, de fapt, Pavlik asta e praf, restul insa il Bat pe Bute, nu? Ce bine ca sunt atati experti in box care ne informeaza cat de varza e Bute si cat de tari sunt altii...
    P.S.
    Am vazut ca multi altii meciul lui Glen Johnson cu Froch si ... m-am cam plictisit... Pentru cei mai buni pugilisti din lume la categoria lor, nu m-au impresionat deloc. In comparatie cu meciul lor, meciurile lui Bute (normal, cu adversari de 2 lei) par scenarii scrise la Hollywood !! :)
    • +1 (1 vot)    
      daca taceai.. (Joi, 4 august 2011, 5:52)

      gopo [anonim] i-a raspuns lui Bogdan

      bute o sa aiba meci foarte greu cu johnson, iar froch si kessler sunt trei nivele peste tot ce a intalnit bute pana acum. sunt toti indivizi care pot incasa la nesfarsit si au o rezistenta de invidiat. toti ne dorim sa castige bute, dar de acolo pana la aberatiile tale mai e ceva..
  • 0 (6 voturi)    
    n-are chef sa-l bata .. :P (Miercuri, 3 august 2011, 14:55)

    Bogdan [anonim]

    Toata lumea (din Romania) stie ca Pavlik e superpugilist si-l face praf pe Bute... Doar ca Pavlik n-are chef acum sa-l bata ! Ca doar nu credeti ca-i e frica sa se bata cu Bute, nuu, doar intrebati expertii pugliisti din Romania care toata ziua stau pe forumuri si rad de cat de varza e Bute in comparatie cu ceilalti...:D
    P.S.
    Cred ca l-a sunat Bute si i-a zis ca-i da el bani numai sa nu se bata ca se face de ras in fata expertilor in box din Romania :))
  • +1 (1 vot)    
    organizam ??? (Miercuri, 3 august 2011, 20:39)

    bute [anonim]

    Da' care-i treaba lu' Obreja cu organizatu' ?

    Ce organizeaza el ? Arici pogonici ?
  • +1 (1 vot)    
    pavlik (Joi, 4 august 2011, 6:00)

    gopo [anonim]

    i-e teama lui pavlik de bute din parti. ala nu stie ce-i teama. pacat ca s-a anulat meciul, era o pista ptr bute sa intre in foc, printre cei mai buni. lui pavlik i s-a pus de sumele care urma sa le primeasca, mai ales dupa ce ar fi auzit ca kessler urma sa ia $3 milioane.. fata de 1.3 propuse lui. uita ca vine dupa o perioada cu meciuri slabe si dependenta de alcool.. o fi fost campion mondial, da' a furat-o de la martinez si nu mai e. oricum nu e prima oara cand i se pare ca e furat...

    iar obreja.. tii, ce se mai da in spectacol, de parca ar avea vreun cuvant de spus! dupa rahatul in care a bagat frb, probabil ca sta ca paiul de bute ca sa impresioneze adversarul. bute ar face bine sa se fereasca de rudotel..