Gala de la Montreal

BOX Bute vs Brinkley: KO in repriza a 9-a, romanul si-a pastrat titlul mondial

de A. S.     HotNews.ro
Sâmbătă, 16 octombrie 2010, 5:21 Sport | Alte sporturi

Bute l-a facut KO pe adversar
Foto: Agerpres
Lucian Bute l-a invins pe americanul Jesse Brinkley, prin KO in repriza a 9-a, aparandu-si cu succes (pentru a 6-a oara) titlul de campion mondial IBF. Conform oficialilor Interbox, Bute va boxa anul viitor intr-o gala organizata de HBO, in fata unuia dintre cei mai mari pugilisti si super-mijlociilor, de la celelalte versiuni. 

Contra lui Brinkley, Bute si-a luat cateva reprize de studiu: fara sa se grabeasca, romanul i-a luat, usor-usor, tot spatiul din ring americanului si a lovit cu un upercut fulgerator, la corp, in repriza a 5-a. Brinkley a vrut sa continue si a izbutit sa echilibreze, insa nu pentru mult timp - Bute a mai gasit un upercut, in runda a 8-a, apoi a inchis meciul cu un croseu la figura (repriza a 9-a).

In aceeasi gala, Adrian Diaconu a castigat meciul cu americanul Omar Sheika, prin decizie unanima, dupa un meci care a durat 10 reprize. Diaconu are meritul de a fi revenit dupa un start ingrijorator - in runda a doua, Sheika l-a trimis pe roman la podea. Dupa numaratoare, Diaconu s-a adunat, a boxat ingrijit si a rasturnat decizia.

Intr-un alt meci, Jo Jo Dan l-a invins prin KO, in repriza a 4-a, pe argentinianul Pablo Villafante.


Citeste mai multe despre   






















25707 vizualizari

  • 0 (2 voturi)    
    stream live (Sâmbătă, 16 octombrie 2010, 5:29)

    ionutz [anonim]

    http://stream-live-sports.blogspot.com/2010/10/lucian-bute-vs-jesse-brinkley-15102010.html

    aici puteti vedea live meciurile :)
  • +1 (1 vot)    
    box (Sâmbătă, 16 octombrie 2010, 5:47)

    k7 [utilizator]

    http://www.rojadirecta.org/.....NO Livesport1 Tv2 en Web (Flash) 375 ....din cate observ(din reclame) este un post polonez
  • +1 (1 vot)    
    LIVE HD (Sâmbătă, 16 octombrie 2010, 5:59)

    live HD [anonim]

    http://veetle.com/index.php/channel/view#4cb490dda79a3
  • +2 (2 voturi)    
    Bute vs Brinkley Live Stream (Sâmbătă, 16 octombrie 2010, 6:08)

    MTL [anonim]

    http://www.sportsbun.com/lucian-bute-vs-jesse-brinkley-live-streaming-boxing-onine/

    Hai Lucian!!!
  • 0 (0 voturi)    
    Lucian Bute vs Jesse Brinkley Video Promo (Sâmbătă, 16 octombrie 2010, 6:14)

    Mtl [anonim]

    http://www.youtube.com/watch?v=Gu-ToX26xhA&feature=player_embedded

    HAI LUCIAN !!!
  • +2 (2 voturi)    
    pana acum e bine (Sâmbătă, 16 octombrie 2010, 6:18)

    k7 [utilizator]

    felicitari lui jo-jo dan si diaconu adrian .....urmeaza lucian speram sa fie victorie la final ptr. el..... succes lucian
  • +2 (2 voturi)    
    Live (Sâmbătă, 16 octombrie 2010, 6:19)

    Claude [anonim]

    http://www.livesport1.us/surse/p2p-tv-flash.html
    • +1 (1 vot)    
      FELICITARI BUTE ! (Sâmbătă, 16 octombrie 2010, 7:21)

      toma [anonim] i-a raspuns lui Claude

      multumesc claude !
      • 0 (0 voturi)    
        Cu mare placere! (Sâmbătă, 16 octombrie 2010, 12:56)

        Claude [anonim] i-a raspuns lui toma

        Ma bucur ca am putut vedea meciul si ca ne-am simtit mindri de un roman de-al nostru! A fost un meci deosebit si trebuie sa recunoastem ca adversarul va mai avea multe de spus in ring!
  • +1 (1 vot)    
    Site (Sâmbătă, 16 octombrie 2010, 6:26)

    Ion [anonim]

    http://veetle.com/index.php/channel/view#4cb490dda79a3 asta mere bn
  • +2 (2 voturi)    
    haai buteee (Sâmbătă, 16 octombrie 2010, 6:39)

    SORIN [anonim]

    haiiii buteeeeeeeeeee sarsan
  • +4 (4 voturi)    
    EXTRAORDINAR (Sâmbătă, 16 octombrie 2010, 6:54)

    Mtl [anonim]

    Bute e in forta !! L-a ingenunchiat ..........Dar se intoarce la lupta LUCIAN esti aproape !!! BAFTA LUCIAN!!
  • +2 (2 voturi)    
    Respect! (Sâmbătă, 16 octombrie 2010, 7:14)

    Claude [anonim]

    Bravo Lucian! Un adevarat campion!
  • +2 (2 voturi)    
    one of the top fighters in the world (Sâmbătă, 16 octombrie 2010, 7:14)

    bravo Bute [anonim]

    multumim pt linkuri. Superb.
  • +2 (2 voturi)    
    Corectie (Sâmbătă, 16 octombrie 2010, 7:16)

    Tst [anonim]

    TKO nu KO, ca nu a numarat arbitrul
  • +5 (5 voturi)    
    BU-TE BU-TE BU-TE (Sâmbătă, 16 octombrie 2010, 7:18)

    MTL [anonim]

    Isi pastreaza titlul de CAMPION MONDIAL - Bravo Lucian !!! RESPECT!
  • +5 (5 voturi)    
    felicitari (Sâmbătă, 16 octombrie 2010, 7:19)

    argos [anonim]

    felicitari Lucian! Brinkley a rezistat eroic la loviturile perfecte ale lui Lucian! Un adevarat spectacol!
  • +3 (3 voturi)    
    Lucian Bute retine titlul mondial IBF (Sâmbătă, 16 octombrie 2010, 7:20)

    sonashi [utilizator]

    Bravo Lucian, sunt mandru ca esti roman si ca ai ajuns pe cele mai inalte culmi ale boxului profesionist (27-0-0)
  • +4 (4 voturi)    
    Bravos (Sâmbătă, 16 octombrie 2010, 7:21)

    Mihai [anonim]

    Bravo BUTE, esti cel mai tare! Ma temeam ca se va enerva Brinkley, l-am mai vazut in niste meciuri, dar s-a dovedit ca este un baiat de cartier care mardeste cand e pe cai mari, aici a fost invins frumos si sportiv. Statea Brinkley la greu sa primeasca pumni. Bravo BUTE, bravo campionule!
  • +14 (14 voturi)    
    Felicitari Lucian! Rusine televiziunilor... (Sâmbătă, 16 octombrie 2010, 7:23)

    unu [anonim]

    din Romania!!! Nici una nu a considerat sa transmita meciul; efortul lui Lucian sub culorile Romaniei nu inseamna nimic, pt. nici un "mogul de televiziune"
    Ma mir ca nu afiseaza steagul Canadei, oricum nimeni nu-i arata nici un respect in Ro, dar se grabesc sa faca poze la aeroport.
    Mi-e sila de fatarnicia tipic romaneasca...

    Brava Lucian! Lupta pe meleaguri straine, caci iti va fi mult mai bine si vei fi respectat ca atare!
    • +7 (9 voturi)    
      Bute e quebecos (Sâmbătă, 16 octombrie 2010, 7:49)

      Uncle Sam [anonim] i-a raspuns lui unu

      Nu trebuie sa mire pe nimeni ca nu e transmis la TV in Ro, Bute nu face jocul manelarilor, vine sa se relaxeze cu familia si atat. Viata lui e in Montreal si in Florida unde se antreneaza, vorbeste franceza din ce in ce mai bine, e favoritul Quebecului cand vine vorba de box. Quebecosii il iubesc, il divinizeaza, ne face mandrii, un roman care domina in box si un model de comportament in societatea Nord Americana.
      Bravo Lucian, l-ai facut de 3 ori KO pe amaratul ala de redneck.
      • -3 (3 voturi)    
        In plus de asta.... (Sâmbătă, 16 octombrie 2010, 11:31)

        uwe [utilizator] i-a raspuns lui Uncle Sam

        Azi a reprezentat Columbia. Era steagul Columbiei pe ring inainte de meci, alaturi de cele al Quebec su SUA.
        • +2 (2 voturi)    
          era generic .... despre mafioti (Sâmbătă, 16 octombrie 2010, 12:22)

          rov [utilizator] i-a raspuns lui uwe

          si clanuri si gasti si alte mafii...
        • -1 (1 vot)    
          Pentru voi astia cu minusuri (Sâmbătă, 16 octombrie 2010, 23:35)

          uwe [utilizator] i-a raspuns lui uwe

          Chiar era steagul Columbiei. N-ati bagat de seama, hm? Ignorantilor.
    • -1 (9 voturi)    
      bai unu marsh cu mogulii tai (Sâmbătă, 16 octombrie 2010, 12:06)

      hennesy [anonim] i-a raspuns lui unu

      era datoria tvr ului sa transmita meciul nu a televiziunilor private .
      aveti creierul spalat trepanatilor numai moguli stiti atat rusine dinu patriciu vantu si voiculescu. vai mama voastra.
      • -1 (1 vot)    
        Sa-ti fie rusine, (Sâmbătă, 16 octombrie 2010, 12:54)

        Claude [anonim] i-a raspuns lui hennesy

        hennesy!
  • +10 (10 voturi)    
    ASA DA!! (Sâmbătă, 16 octombrie 2010, 7:40)

    tornado [utilizator]

    BRAVO LUCI! esti cel mai mare boxer a tuturor timpurilor vrodata stiut in boxul profesinist din romania BRAVO! si la mai mare !!
    • -2 (6 voturi)    
      Doroftei moare de ciuda (Sâmbătă, 16 octombrie 2010, 11:27)

      Marian Grunca [anonim] i-a raspuns lui tornado

      :) Cred ca Doroftei moare de ciuda cand vede cum castiga Lucian Bute.
      Bravo, Lucian!
  • 0 (0 voturi)    
    Felicitari, Lucian Bute! (Sâmbătă, 16 octombrie 2010, 8:13)

    Silvia [anonim]

    Bravo, Luci!
    Mai rar asa o combinatie: un sportiv extraordinar si un om de mare caracter.
  • 0 (0 voturi)    
    BUTE; DIACONU;ION Ionut (Sâmbătă, 16 octombrie 2010, 8:16)

    prelipcean [anonim]

    Bravo Bute! Bravo Diaconu! Bravo Ion Ionut ! Felicitari acestor minunati sportivi,adevarati ambasadori ai Romaniei.Sa va dea D-zeu sanatate.
  • 0 (0 voturi)    
    felicitari (Sâmbătă, 16 octombrie 2010, 8:23)

    Aka F [utilizator]

    Multumim Bute pentru bucurie.
  • 0 (0 voturi)    
    Stiti cumva o Inregistrare Video??? (Sâmbătă, 16 octombrie 2010, 9:23)

    atent [anonim]

    ...pt cei ce nu au putut vedea SPECTACOLUL in direct?
  • 0 (0 voturi)    
    Meciul in intregime (Sâmbătă, 16 octombrie 2010, 10:09)

    Marc [anonim]

    Pentru cei care nu au vazut meciul, il puteti urmari aici: Peteava.ro/id-574731
  • 0 (0 voturi)    
    lucian (Sâmbătă, 16 octombrie 2010, 10:20)

    adrian [anonim]

    RUSINEEEEEEEEEEE!!!!!!!!!!!!!!! televiziunilor din romania.Cand avem ceva frumos de vazut se fac ca ploua.De certurile parlamentarilor suntem satui.FELICITARI LUCIAN si toata stima.Dumnezeu sa te ajute .
  • +5 (5 voturi)    
    felicitari (Sâmbătă, 16 octombrie 2010, 10:59)

    doina [anonim]

    bravo bute dar sa nu i uitam nici pe diaconu jo jo dan si nu in ultimul rand pe dl obreja...sunt mandra ca sunt romanca, felicitari baieti!
  • +3 (9 voturi)    
    Bute (Sâmbătă, 16 octombrie 2010, 11:07)

    doru-vs [anonim]

    Uite un roman care nu are nevoie de stimulente!!!FELICITARI!!!!
  • +10 (10 voturi)    
    FELICITARI BUTE!!!...rusine TV Romania!!! (Sâmbătă, 16 octombrie 2010, 12:06)

    SebaTM [anonim]

    BUTE, ai adus lumina si ai starnit aplauze pentru o tara oarba si surda!!! Meriti tot respectul si admiratia noastra!!!...Nu am cuvinte pentru dezinteresul TV-urilor din Romania, tara pentru care ai luptat! RUSINE SA VA FIE, maimutzoilor cu stirile voastre de doi bani bazate pe interese meschine!! Ma duc sa vomit....
  • +4 (4 voturi)    
    VIDEO Meci (Sâmbătă, 16 octombrie 2010, 12:10)

    daniel dorobantu [anonim]

    Puteti urmari intreg meciul Bute vs. Brinkley la:

    http://www.peteava.ro/id-574731-bute-il-face-k-o-de-3-ori-pe-brinkley
  • 0 (0 voturi)    
    Buuuuteeeeeeeee! (Sâmbătă, 16 octombrie 2010, 12:32)

    2 [anonim]

    R*E*S*P*E*C*T
  • 0 (0 voturi)    
    Stiati ca Bute e roman? (Sâmbătă, 16 octombrie 2010, 13:31)

    raulucian [utilizator]

    Aparent astia de la TVR nu au aflat inca....de ce platim taxa radio/tv ???
    RUSINE TVR si celorlate televiziuni
  • 0 (0 voturi)    
    Felicitari.. (Sâmbătă, 16 octombrie 2010, 13:31)

    Paul [anonim]

    Nu pot spune ca este un sport preferat de mine in schimb sunt mindru ca si roman atunci cind vad realizari de exceptie...
    Felicitari Bute !!!
    Felicitari !!!
  • +5 (5 voturi)    
    Felicitari Lucian (Sâmbătă, 16 octombrie 2010, 15:22)

    dan [anonim]

    vai cat de tare e poza cu Lucian indepartandu-se de Brinkley care este la podea. mega tare. si da, rusine tuturor televiziunilor din romania pentru "interesul" aratat de acest meci.
  • +3 (3 voturi)    
    felicitari (Sâmbătă, 16 octombrie 2010, 15:32)

    daniel [anonim]

    mare-mare realizare!!
  • +1 (1 vot)    
    Am vazut romani fericiti! (Sâmbătă, 16 octombrie 2010, 16:49)

    drona [utilizator]

    Da,Bute nu este un miracol,este talent,munca,daruire si iar munca.Halal de mama lui,FELICITARI pentru asa un fiu.Victorie mareata tratata la diverse de TVR, cel care ne baga mana in buzunar si ne ia bir,televiziune la care nu se uita nimeni si pentru care se plateste.Inca odata,am vazut romani fericiti.BRAVO!
  • +1 (1 vot)    
    Felicitari (Sâmbătă, 16 octombrie 2010, 19:33)

    Daniel [anonim]

    Felicitari Lucian !
    Datorita tie ma simt mandru ca sunt Roman, din pacate sunt din ce in ce mai putin oameni ca tine.

    Succes in continuare !!!
  • +2 (2 voturi)    
    Tripla victorie romaneasca ! (Sâmbătă, 16 octombrie 2010, 19:49)

    maria [anonim]

    Bravo Bute, bravo Diaconu, bravo Jo Jo Dan !
    ne-ati facut mindri si fericiti !
    sa va dea Dumnezeu sanatate si cit mai multe victorii !
  • 0 (2 voturi)    
    hahha (Duminică, 17 octombrie 2010, 0:56)

    dan [anonim]

    Care roman?
    Pina nu televizam nu putem spune ca e decit roman fugit. Cum sa te mindresti cu ceva ce nu televizezi macar ?!?!??!
  • 0 (2 voturi)    
    Nu fiti ipocriti (Duminică, 17 octombrie 2010, 2:03)

    Anonim [anonim]

    Nu e datoria tvr sau alte televiziuni sa transmita "gratuit" un meci de box profesionist. Bute joaca box profesionist pt o companie privata si o face pt profitul lui si al proprietarilor companiei, iar acest profit se face prin incasari din plata biletelor spectatorilor ( intre mii si sute de dolari) sau a incasarilor din televizare pe canale PPV pay per view adica plata la vizionarea meciului care costa minim 50 dolari. Asa face Bute bani si daca il iubiti cu adevarat sustineti-l platind un bilet la meci sau cumparand transmisia. Din pacate vad ca sustinatorii sunt numai sustinatori in vorbe, dar fura emisiunea pe internet, ceea ce nu e sustinere e furt. Bute o fi bun dar incaseaza pumni pt a lua bani de la fani, ceea ce fac si luptatorii din WFL.

    Cu piratajul salbatic din Romania e greu sa atragi companiile de televiziune sa cumpere tehnologia si spectacole artistice sau sportive destinate pietei PPV.
  • 0 (0 voturi)    
    Link unde se poate vedea meciul integral (Duminică, 17 octombrie 2010, 10:27)

    anonim [anonim]

    http://vimeo.com/15893184
  • +1 (1 vot)    
    Bute campion (Luni, 18 octombrie 2010, 10:51)

    Constantin [anonim]

    TVR ne ia abonament degeaba luna de luna. Nu putea sa dea din plata abonamentului ca sa vedem meciul? Apropo de piratajul salbatic - lumea ne uraste ca suntem destepti si gasim solutii. Lucian Bute ar trebui sa nu mai dea nici un interviu cand vine in tara pt. ca nu meritam.
  • 0 (0 voturi)    
    jale....inca exista romani slab pregatiti.... (Luni, 18 octombrie 2010, 17:02)

    remus [anonim]

    mai prietene cu "nu fiti ipocriti",ai idee asa vag ca tvr e postul national de televiziune pe care(si tu) il platesti?sau esti un liceean care vrea sa para inteligent?daca tu nu dai bani la tv,eu dau....si daca televiziunea nationala nu promoveaza talente sau consacrati asta-ti da tie dreptu' sa zici ca suntem ipocriti?comenteaza si tu exact acolo unde te duce capu'...pe taraf sau pe acasa de ex....nu mai incerca sa speli rusinea adusa de tvr!!!daca eram bute cred ca primul lucru pe care-l faceam ar fi fost sa bat obrazu' televiziunii romane!pleaca pe marte ca e plin de de-astia ca tine in romania!!!
  • 0 (0 voturi)    
    Video Boxing Lucian Bute Vs. Jesse Brinkley [Octob (Sâmbătă, 23 octombrie 2010, 22:25)

    Gabi [anonim]

    Meciul complet aici -> http://www.vplay.ro/watch/xn17rudb