CE Natatie: Dragos Agache, argint pentru Romania

de A.I.     HotNews.ro
Sâmbătă, 14 august 2010, 19:44 Sport | Alte sporturi

Dragos Agache
Foto: Reuters
Dragos Agache a terminat pe locul doi proba de 50 de metri bras din cadrul Campionatelor Europene de Natatie de la Budapesta, aceasta fiind prima medalie a delegatiei Romaniei. Aurul i-a revenit italianului Fabio Scozzoli, in timp ce bronzul a fost castigat de Lennart Stekelenburg (Olanda).

Cu timpul de 27.47, Dragos a fost la doar noua sutimi de medalia de aur, aceasta revenindu-i in cele din urma lui Fabio Scozzoli (Italia).

"Nu ma surprinde aceasta medalie, pentru ca am muncit mult in ultima perioada si mi-am imbunatatit constant timpii. Dupa Europene de Juniori am vrut sa ma las de sportul de performanta, dar am gasit resursele necesare pentru a continua" - Dragos Agache.

Clasament 50 metri bras:

1 Fabio Scozzoli (27.38 - Italia)/ aur
2 Dragos Agache (27.47 - Romania)/ argint
3 Lennart Stekelenburg (27.51 - Olanda)/ bronz

4 Alexander Dale Oen (27.55 - Norvegia)
5 Robin Van Aggele (27.66 - Olanda)
6 Emil Tahirovic (27.76 - Slovenia)
7 Damir Dugonjic (27.80 - Slovenia)
8 Barry Murphy (29.99 - Irlanda).


Citeste mai multe despre   























1414 vizualizari

  • +6 (6 voturi)    
    uimitor (Sâmbătă, 14 august 2010, 19:50)

    sentenced [utilizator]

    Dat fiind faptul ca startul nu a fost bun , parcursul cred ca a fost cel mai bun , s-a vazut clar dorinta de a castiga , foarte frumos a luptat .
    Felicitari !
  • +5 (5 voturi)    
    buna performanta, slaba tara (Sâmbătă, 14 august 2010, 20:03)

    francois [anonim]

    performanta sportivului este forte forte buna, mai ales ca Roumania nu face absolut nimic pentru sport. e o tara primitiva, neguvernata cu succese destule, dar pur intamplatoare
  • +3 (3 voturi)    
    Felicitari "Batrane" (Sâmbătă, 14 august 2010, 20:35)

    Bucharest Sport Club [utilizator]

    Felicitari !! Ne-ai mai dat o gura de aer !! Santem mandrii ca ne-am antrenat in acelasi bazin !
    Bucharest Sport Club
  • +6 (6 voturi)    
    Bravo Dragos (Sâmbătă, 14 august 2010, 20:42)

    alina [anonim]

    Felicitari pentu performanta; federatia romana de natatie nu face nimic pentru sportivi, bazinul de la Lia Manoliu arata jalnic, in prima zi a campionatelor nationale nici nu se vedeau picioarele sportivilor. BRAVO DRAGOS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • +1 (1 vot)    
    Bravo (Sâmbătă, 14 august 2010, 20:51)

    AlinaD [utilizator]

    Norocul nostru ca mai sunt cuburi private care se ocupa de copii, FEICITARI DRAGOS!!!!!!!!!
  • 0 (0 voturi)    
    dragos (Sâmbătă, 14 august 2010, 21:02)

    ene aqua team [anonim]

    bravooo dragos ne-ai facut o surpriza foarte placuta
    FELICITARI!aqua team:X
  • +1 (1 vot)    
    bravo! (Sâmbătă, 14 august 2010, 21:15)

    Ana [anonim]

    Felicitari! Ma bucur tare mult pentru performanta asta!
    • 0 (0 voturi)    
      Dragos, The Best! (Duminică, 15 august 2010, 1:06)

      johnny [anonim] i-a raspuns lui Ana

      keep on!
  • 0 (0 voturi)    
    Bravo! (Duminică, 15 august 2010, 0:19)

    donache [anonim]

    Felicitari!
  • +1 (1 vot)    
    respect (Duminică, 15 august 2010, 1:07)

    dani [anonim]

    wow ... tot respectul pentru dragos... chiar a reusit sa faca ceva important .... macar acum sa inceapa lumea sa aprecieze ce avem....Felicitari!!!!!
  • +1 (1 vot)    
    Felicitari (Duminică, 15 august 2010, 10:15)

    mistydo [utilizator]

    Ne prinde bine un rezultat bun , acum in aceasta zi de sarbatoare. Felicitari Dragos!
  • +1 (1 vot)    
    de trei ori bravo (Duminică, 15 august 2010, 10:39)

    brasov [anonim]

    Emotii mari ,rezultat excelent!
  • +1 (1 vot)    
    felicitari (Duminică, 15 august 2010, 11:26)

    nixon [anonim]

    jos palaria!!!!
  • 0 (0 voturi)    
    felicitari (Luni, 16 august 2010, 20:47)

    adriana [anonim]

    bravo ptr un rezultat mare!