O sportiva romanca a ajuns la spital dupa ce s-a accidentat la antrenamentul pentru proba de sanie. Jocurile Olimpice de la Vancouver incep astazi

de Carla Dinu     HotNews.ro
Vineri, 12 februarie 2010, 7:17 Sport | Alte sporturi

Sportiva Violeta Stramaturaru din lotul olimpic de sanie al Romaniei care va participa la Jocurile Olimpice de iarna de la Vancouver a fost transportata in stare de inconstienta la spital, joi seara, dupa ce s-a accidentat in timpul antrenamentului, scrie presa internationala.

Stramaturaru, in varsta de 21 de ani s-a lovit violent, de mai multe ori, de una dintre marginile pistei de alunecare. Medicii s-au temut ca incidentul o va scoate din competitie, dar sportiva a fost externata si este in afara oricarui pericol.

Violeta Stramaturaru urmeaza sa participe la prima proba din competitia de la Vancouver, proba individuala de sanie, in data de 15 februarie. Intre adversarii sai este si sora Violetei, Raluca Stramaturaru.

Olimpiada de Iarna de la Vancouver incepe vineri seara, iar delegatia Romaniei numara 29 de sportivi, cel mai mare numar de pana acum la o Olimpiada de iarna.

Ceremonia de deschidere a Jocurilor Olimpice  va fi transmisa, in direct, la TVR 1 si TVR HD, de la ora 03:55 si in reluare sambata de la ora 16:00.


Citeste mai multe despre   























1836 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    Olimpiada (Vineri, 12 februarie 2010, 8:28)

    Radu [anonim]

    Locuiesc in Vancouver si astept cu nerabdare cel putin o medalie ptr sportivii nostri...
    Multa bafta!!!!
    • 0 (0 voturi)    
      da (Vineri, 12 februarie 2010, 9:14)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui Radu

      speram sa fie asa
    • 0 (0 voturi)    
      Greu de crezut (Vineri, 12 februarie 2010, 9:38)

      Supra [anonim] i-a raspuns lui Radu

      Avem o singura medalie de bronz in toata istoria la JO de iarna. E greu de crezut ca mai luam una acum cand infrastructura din Romania pt sporturile astea e varza.
      • 0 (0 voturi)    
        Unii romani devin mai ambitiosi (Vineri, 12 februarie 2010, 10:32)

        Constantin [anonim] i-a raspuns lui Supra

        cand conditiile de antrenament sunt vitrege. Isi propun sa reuseasca tocmai in ciuda greutatilor care le intampina la ei in tara.
      • 0 (0 voturi)    
        Avem tot ce ne trebuie ! (Vineri, 12 februarie 2010, 11:49)

        Mircea [anonim] i-a raspuns lui Supra

        Acum avem zapada in toata tara ! Infrastructura de iarna este excelenta ! Nu mai exista motive sa spuna cineva ca nu avem conditii pentru obtinerea unei medalii !!
        • 0 (0 voturi)    
          pentru mircea (Vineri, 12 februarie 2010, 14:15)

          bogdan [anonim] i-a raspuns lui Mircea

          Draga Mircea, infrastructura nu se refera la zapada, asta in caz ca te intreaba cineva.
          Se refera la patinoare, partii de schi, trambuline pentru sarituri cu schiurile etc.
          Acu' ai priceput?
  • 0 (0 voturi)    
    Pentru Bogdan (Vineri, 12 februarie 2010, 17:25)

    coco [anonim]

    Cred ca Mircea glumea...
  • 0 (0 voturi)    
    Prima zi = Primul deces (Vineri, 12 februarie 2010, 23:25)

    moroshANKA [anonim]

    Bine (vorba vine...) ca n-a decedat romanka noastra.
    In rest, succes TUTUROR!