Finala K1 World GP/ Semmy Schilt, pentru a patra oara campion in K1

de Lucretia Andriev     HotNews.ro
Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 14:42 Sport | Alte sporturi

Schilt il invinge pe Hari in Marea Finala de la Yokohama
Foto: dreamfighters.com
Olandezul Semmy Schilt a cucerit pentru a patra oara in cariera sa titlul de campion K1, dupa ce l-a invins in Marea Finala pe marocanul Badr Hari. Cu aceasta victorie, Schilt si-a adjudecat cel de-al patrulea titlu de campion K1, egalandu-l la numarul de titluri pe Ernesto Hoost, si a batut un record mondial, inregistrand cea mai rapida victorie in K-1 World Grand Prix.

Hari il trimite la podea pe olandez dupa doar cateva secunde, dar Schilt se ridica si obtine cea mai rapida victorie dintr-o Piramida cu trei knockdown-uri. Schilt i-a invins pe cei trei adversari ai sai din Marea Finala (Le Banner, Bonjasky si Hari) in cinci minute si 52 de secunde, acesta fiind cel mai bun timp inregistrat de cineva in K-1 World Grand Prix.

Daniel Ghita, care s-a luptat in cel de-al doilea meci de rezerva, l-a invins pe rusul Sergey Kharitonov prin KO.

Rezultate Marea Finala:


Sferturi de finala:

Badr Hari (Maroc) - Ruslan Karaev (Rusia)

Alistar Overeem (Olanda) - Ewerton Teixeira (Brazilia)

Semmy Schilt (Olanda) - Jerome LEBanner (Franta)

Remy Bonjasky (Olanda) - Errol Zimmerman (Curacao)



Semifinale:

Badr Hari (Maroc) - Alistar Overeem (Olanda)

Semmy Schilt (Olanda) - Remy Bonjasky (Olanda)


Finala

Semmy Schilt (Olanda) - Badr Hari (Maroc)


Citeste mai multe despre   























4000 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    Unde victorie in 10 secunde? (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 15:04)

    Cristi [anonim]

    http://www.youtube.com/watch?v=5xPYiEuDXpc

    In primele 10 secunde Semmy era pe jos...
  • 0 (0 voturi)    
    meciul aici (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 15:10)

    Valentinz [hotnews.ro]

    http://www.youtube.com/watch?v=Da-FG_8gkVU
  • 0 (0 voturi)    
    badr hari (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 15:38)

    cochentiu [anonim]

    a avut noroc semi schilt.. sa grabit badr hari k altfel l-ar fi nenorocit..BaDR Hari merita sa castige,,asta e,,a gresit si semi schilt a profitat..
  • 0 (0 voturi)    
    gg (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 16:57)

    yyyxxx [anonim]

    a fost o finala nebuna; toate meciurile s-au terminat cu ko in prima repriza; lupta totala; cred ca e un record absolut;
  • 0 (0 voturi)    
    Pentru Lucretia Andriev (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 17:16)

    x [anonim]

    Pentru Lucretia Andriev:
    Cum vine asta?
    "Semmy Schilt (Olanda) - Remmy Bonjasky (Olanda) (victorie in mai putin de 10 secunde)" ???
    Vizioneaza, te rog:
    http://www.youtube.com/watch?v=UCwNtNBMn4M
    Sau meciul vazut de tine era editat computerizat?
    (Sa vad daca ai onoare editoriala si postezi comentariul.)
    • 0 (0 voturi)    
      Multumesc (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 17:44)

      x [anonim] i-a raspuns lui x

      Onoare pentru onoare.
      (S-a corectat si in text chestia cu "10 secunde"!)
      Poate se va corecta si numele lui Remy Bonjasky; cu un singur "m".
  • 0 (0 voturi)    
    semmy vs badr (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 17:19)

    hhh ggg [anonim]

    prietene, eu te inteleg ca tii cu badr hari la fel cum tin si eu cu semmy ... dar hai sa fim realisti, poate vrei sa spui ca-l nenorocea pe badr daca mai continua lupta ... lui semmy ii lipseste viteza, in rest e cel mai complet luptator de k1 din toate timpurile
    • 0 (0 voturi)    
      nu-l suport (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 23:35)

      mental [anonim] i-a raspuns lui hhh ggg

      Nu-l suport pe Semmy! Dar ce e drept e drept! Parerea mea e ca nici macar viteza nu-i lipseste. Vi se pare ca ghiuleaua aia cu stanga a venit incet? Adica nu-i prea lipseste nimic... Cred ca barbia o idee mai tare si ar K1 s-ar incheia pe aici... dar alta e problema mea. AM PIERDUT FINALA. Va rog postati aici daca stiti cand sunt reluarile! Am vazut pe youtube finala "finalei", dar daca nu vad toate meciurile... Multumesc!