K1 Seul Morosanu, descalificat/ Daniel Ghita a fost invins de Semmy Schilt

de Lucretia Andriev     HotNews.ro
Sâmbătă, 26 septembrie 2009, 13:58 Sport | Alte sporturi

Morosanu, descalificat la K1 Seul
Foto: Rompres
Primii luptatori romani prezenti la gala de K1 Final 16 Elimination de la Seul au fost eliminati. Catalin Morosanu a fost descalificat dupa prima runda deoarece l-a lovit pe adversarul sau dupa gongul final, iar Daniel Ghita a pierdut in trei runde in fata triplului campion Semmy Schilt.

Partida dintre Catalin Morosanu si japonezo-coreeanul Taiei Kin a inaugurat gala Final 16 Elimination de la Seul. Romanul a dominat prima runda, dar s-a oprit in mometul in care a auzit gongul ce anunta inca 10 secunde din  runda, crezand ca e cel final. Adversarul l-a
anuntat ca nu s-a terminat partida si l-a lovit. Morosanu s-a napustit asupra lui Kin, dar loviturile care l-au trimis la podea pe adversar au venit dupa gongul final. "Moartea din Carpati" a fost descalificat si a ratat, astfel, sansa de a fi intr-un meci de rezerva la Yokohama.

Daniel Ghita l-a avut drept adversar pe olandezul Semmy Schilt, campion de trei ori (2005, 2006, 2007) in marea finala. Luptatorul roman a fost trimis de doua ori la podea, dar s-a ridicat de fiecare data. Dupa a treia runda, Schilt a fost declarat invingator.


Citeste mai multe despre   



















9158 vizualizari

  • 0 (2 voturi)    
    Mda (Sâmbătă, 26 septembrie 2009, 14:14)

    Mario [anonim]

    Numai talente!
  • -2 (2 voturi)    
    Pacat! (Sâmbătă, 26 septembrie 2009, 14:26)

    dancic [anonim]

    Pacat de Morosanu ca avea sanse mari sa ajunga la Yokohama.
    • +3 (3 voturi)    
      . (Sâmbătă, 26 septembrie 2009, 23:40)

      sep [utilizator] i-a raspuns lui dancic

      pacat ca mai are nevoie de ceva creier :-)
  • +4 (4 voturi)    
    Muschi multi, minte putina... (Sâmbătă, 26 septembrie 2009, 14:37)

    Alin [anonim]

    Un nou "star" fabricat de ProTv isi arata adevarata valoare, facandu-se de ras indata ce iese peste hotare. Unde nu da Domnul sa se intample la fel si cu Becali?...
  • +4 (4 voturi)    
    Ii mai trebuie si altceva (Sâmbătă, 26 septembrie 2009, 14:39)

    tinichea [anonim]

    Lui Morosanu pe langa muschi si ambitie ii mai trebuie ceva, mai mult creier, prea se arunca asupra adversarilor aiurea si consecinta s-a vazut. Poate la anul va avea mai mult creier si mai mult noroc.
    • +4 (4 voturi)    
      . (Sâmbătă, 26 septembrie 2009, 23:42)

      sep [utilizator] i-a raspuns lui tinichea

      daca era creierul vreun mushi se rezolva un-doi cu ceva substante, dar asa numai cu lecitina si rebus nu stiu daca ii ajunge un an :-)
  • +2 (2 voturi)    
    Fara noroc si rabdare (Sâmbătă, 26 septembrie 2009, 15:05)

    Vin moldovenesc de Cotnari [anonim]

    Ghita n-a avut bafta, sa pice chiar cu un triplu campion. Pentru ca are un potential de K1 la nivel mondial. E un baiat calm, insa ii mai trebuie experienta de mare turneu.

    Morosanu e clar un luptator feroce, insa nu e suficient de calm, ar fi castigat detasat cu asiaticul daca nu se enerva aiurea, a fost descalificat pt comportament, nu pt cum a luptat !
    Morosanu are mult de lucru la nivelul pregatirii psihologice.

    Amandoi romanii ar merita sa intre intr-un turneu final de K1, poate la anul !
  • -1 (1 vot)    
    vai!! (Sâmbătă, 26 septembrie 2009, 20:03)

    douaceaie [anonim]

    mam ofticat f mult pe el

    http://douaceaie.wordpress.com/category/sport/
  • 0 (0 voturi)    
    Morosanu (Duminică, 27 septembrie 2009, 9:12)

    Sorin [anonim]

    Din cauza faptului ca este showman(lucru bun pentru ca prinde la public) multi nu ii apreciaza calitatile din ring lui Morosanu. El este fost jucator de rubgy nu kickboxer de profesie. Cu atat mai mult trebuie apreciat pentru efortul depus de a se lupta de la egal la egal cu kickboxeri de top din lume. Ghita este mult mai tehnic dar il ajuta fizicul si faptul ca e kickboxer de meserie. Morosanu a debutat cu putin timp in urma si in primul meci stia doar sa tranteasca adversarul la podea.
  • 0 (2 voturi)    
    Daniel Ghita a aratat ca se poate!!! (Duminică, 27 septembrie 2009, 13:19)

    kam [anonim]

    Felicitari pt performanta....afara Japonezii l-au aclamat...la noi la stirile pro au avut grija sa se difuzeze doar fazele in care Daniel a incasat.....rusine celor de la stiri!!!
    • 0 (0 voturi)    
      . (Luni, 28 septembrie 2009, 18:02)

      sep [utilizator] i-a raspuns lui kam

      pt. romani daca nu castigi locul I atunci esti un ratat pe veci, indiferent ca e CM, CE sau JO :-)
  • 0 (0 voturi)    
    sport (Luni, 28 septembrie 2009, 20:03)

    vlase laurentiu [anonim]

    romani ! mandritiva cuasa ceva! hai sa lasam tampeniile , invidia si sa apreciem macar efortul altora !!!BRAVO BAIETI BRAVOOOOO