Camelia Potec, bronz la Campionatele Mondiale de la Roma

de Marius Mihaiescu     HotNews.ro
Marţi, 28 iulie 2009, 20:01 Sport | Alte sporturi

Camelia Potec a castigat marti medalia de bronz in proba de 1.500 de metri la Campionatele Mondiale de la Roma.

Cursa de 1.500 de metri liber a fost castigata de italianca Alessia Filippi, care a stabilit un nou record european, cu timpul de 15 min 44 sec 93. Pe locul doi s-a clasat daneza Lotte Friis (15:46.30), urmata de Camelia Potec (15:55.63).

Vechiul record european ii apartinea Cameliei si data din 26 aprilie 2008, cand romanca a reusit sa termine cursa cu timpul de 15:52.37.


Citeste mai multe despre   



















814 vizualizari

  • +2 (2 voturi)    
    Felicitari! (Marţi, 28 iulie 2009, 20:23)

    avedaria [anonim]

    Felicitari si multa bafta in continuare!
  • +1 (3 voturi)    
    Bravo Cami (Marţi, 28 iulie 2009, 20:35)

    ploiesteanu [anonim]

    Esti una din cele mai mari sportive ale Romaniei la ora actuala, si cea mai mare innotatoare pe care a avut-o Romania. Inca odata felicitari. Ai bucurat o Romanie intreaga in seara asta.
  • +1 (3 voturi)    
    ... (Marţi, 28 iulie 2009, 21:40)

    moa [anonim]

    FELICITARI... JOS CU PALARIA
  • -2 (4 voturi)    
    Felicitari dar cam slab (Marţi, 28 iulie 2009, 22:28)

    gogu52 [utilizator]

    Am vazut finala la 100m spate sau asa ceva. La 50m a intors a 2-a, la urma n-a luat nici podium. E o sportiva "trecuta" deja, alearga din inertie ca nu mai e altcineva... Ca si restul sporturilor la noi.
    • 0 (2 voturi)    
      las bai gogule... (Marţi, 28 iulie 2009, 23:21)

      helium [anonim] i-a raspuns lui gogu52

      las bai gogule ca i iei tu locul, cu burta de juma de metru si colacu facut numai din "ceafa de porc" participi tu in locul ei la urmatorul cm de inot.

      nu uita ca s-a stabilit un nou record european...
      • 0 (0 voturi)    
        . (Miercuri, 29 iulie 2009, 13:12)

        sep [utilizator] i-a raspuns lui helium

        pai si daca ocupa locul I tot se gasea cineva nemultumit de rezultat :))
  • 0 (0 voturi)    
    Felicitari (Miercuri, 29 iulie 2009, 0:23)

    Lucia [anonim]

    Felicitari si multa sanatate.
  • 0 (0 voturi)    
    Felicitari (Miercuri, 29 iulie 2009, 11:21)

    mihai2k [utilizator]

    Felicitari...... si totusi unde se antreneaza fata asta ??


    Saltele.......ceva...... ca bazine mai rar pe la noi......
    • 0 (0 voturi)    
      Camelia (Miercuri, 29 iulie 2009, 13:11)

      Mary [anonim] i-a raspuns lui mihai2k

      Se antreneaza in Franta. FELICITARI Camelia!
    • 0 (0 voturi)    
      . (Miercuri, 29 iulie 2009, 13:13)

      sep [utilizator] i-a raspuns lui mihai2k

      ce zici de Franta? :-)