Sotia lui Arturo Gatti a fost arestata/ Politia o acuza de uciderea fostului pugilist

de Adrian Ilincescu     HotNews.ro
Luni, 13 iulie 2009, 10:41 Sport | Alte sporturi

Sotia lui Gatti, acuzata de crima
Foto: captura nydailynews.com
Autoritatile din Brazilia au arestat-o pe Amanda Rodrigues, sotia lui Arturo Gatti, politistii acuzand-o pe tanara in varsta de 23 de ani ca l-ar fi ucis pe fostul campion mondial de box, informeaza Washington Post. Amanda si Arturo se aflau in vacanta intr-o statiune impreuna cu fiul lor de un an.

Amanda a dat raspunsuri contradictorii pe durata interogatoriului, dar a negat vehement ca l-ar fi ucis pe Gatti. Ea este cea care a descoperit cadavrul fostului campion in dimineata zilei de sambata, intr-un apartament din Porto de Galinhas.

Conform politistilor, Arturo a fost strangulat cu cordonul unei genti care a fost gasit in apropierea boxerului. De asemenea, Gatti prezenta si o leziune puternica in jurul capului.

Amanda Rodrigues nu a putut motiva de ce a fost nevoie de aproximativ 10 ore pentru a-si da seama ca sotul sau era decedat. In alta ordine de idei, aceasta a recunoscut ca a avut o altercatie cu Gatti vineri seara, cearta in urma careia i-a provocat lui Gatti rani usoare la cot si barbie. De asemenea, femeia a mai precizat ca atunci cand l-a vazut ultima data Gatti era beat.

In varsta de 37 de ani, Arturo Gatti (The Thunder in lumea boxului) a detinut titlurile mondiale la categoriile superusoara si superpana, retragandu-se din activitate in anul 2007.  

In 2004 Gatti l-a invins prin KO in repriza a doua pe Leonard Doroftei intr-o disputa contand pentru titlul mondial la categoria superusoara. Acea partida a insemnat retragerea lui Doroftei din sportul de performanta.


Citeste mai multe despre   





















5363 vizualizari

  • +7 (7 voturi)    
    Batut de nevasta? (Luni, 13 iulie 2009, 11:05)

    Felipe [anonim]

    Sa inteleg ca nevasta-sa il cam altoia pe campionul mondial?
  • +5 (5 voturi)    
    Ciudat! (Luni, 13 iulie 2009, 11:37)

    Eu [anonim]

    Da, dupa ce ca-l batea in mod regulat, a avut si forta sa-l stranguleze cu cordonul de la geanta... Poate o poza de-a ei ne-ar lamuri mai mult.
    • +3 (3 voturi)    
      dubioasa faza !! (Luni, 13 iulie 2009, 11:56)

      cristi [anonim] i-a raspuns lui Eu

      Nu ai citit sa era beat ... probabil l-a si drogat femeia ca sa il poata casapi !!! Dar timp de 10 ore unde a fost ?? facea plaja ??? si in timpul asta a venit vreun transexual cu posetuta ca sa -l sugrume cu cordonul gentii ??? De ce nu l-a sugrumat cu cablul de telefon ca pe I.L. Mihalea !!
  • +4 (4 voturi)    
    ? (Luni, 13 iulie 2009, 11:58)

    Sorin [anonim]

    sunt barbat dar foarte dezgustat de aceasti 'barbati' care isi lovesc sotiile. Nu stiu strict in cazul asta cum a decurs treaba dar daca ala a venit beat si a lovit-o ea nu era in legitima aparare. Adica el te bate cand are chef si tu intr-o zi te aperi pana il omori si intri la puscarie?
    Pe de alta parte vad ca si ele cauta fix genul asta de barbati, cu cat mai dubiosi cu atat mai bine.


    P.S: mult respect pentru luptatorul Gatti, un razboinic in ring.
    • 0 (0 voturi)    
      cred ca nu ai citit bine (Luni, 13 iulie 2009, 12:10)

      dorin [anonim] i-a raspuns lui Sorin

      cred ca nu ai citit bine. Din articol se deduce ca ea i-a tras-o.. Ai fost acolo sa vezi ca el a batut-o?
    • +1 (1 vot)    
      Da, deci e normal asa, nu? (Luni, 13 iulie 2009, 12:16)

      mihai [anonim] i-a raspuns lui Sorin

      Daca o batea trebuia sa il reclame la politie! Deci daca pe mine ma bate cineva, eu am dreptul sa ma duc sa il impusc? De unde scri? Din vreo tara bananiera?
      • 0 (0 voturi)    
        Gramatica (Luni, 13 iulie 2009, 14:03)

        Q [anonim] i-a raspuns lui mihai

        Miusiu, dubleaza si tu 'i'-ul de la 'scri'. Probabil are legatura cu tara bananiera... educatia este la fel de "bananiera" :(
      • 0 (0 voturi)    
        daca te bate.... (Luni, 13 iulie 2009, 16:11)

        Sorin [anonim] i-a raspuns lui mihai

        daca apuci sa scapi din mainile lui si sa te duci la politie da. Dar poate vine foarte hotarat si in timp ce da in tine ii dai si tu cu ceva in cap si il omori. Sau tu stai pana termina ala de batut la tine si dupa aia te duci la politie?
        (vorbind la general, ca in cazul asta nu stim exact ce si cum a fost)
      • 0 (0 voturi)    
        e normal???? (Luni, 13 iulie 2009, 17:39)

        anonim(a) [anonim] i-a raspuns lui mihai

        ia du-te tu ca barbat/ femeie violat de sot/sotie/concubin (nu doar batut) la autoritatile romanesti si reclama.... iti cer MARTOR; sa-mi spui si mie rezultatul. nu cred ca tara lor e mai avansata
      • 0 (0 voturi)    
        in Canada (Luni, 13 iulie 2009, 19:40)

        din Canada [anonim] i-a raspuns lui mihai

        e deja jurisprudenta : o femeie era batuta de sot, intr-o zi l-a impuscat; a fost condamnata la 6 ani dar a facut apel si a fost ACHITATA cica suferea de sindromul femeii batute...asa ca aici te pot omori si sunt achitate, bine ca au arestat-o in Brazilia...
    • 0 (0 voturi)    
      bine spus (Luni, 13 iulie 2009, 15:38)

      touretul [anonim] i-a raspuns lui Sorin

      bravo sorin. foarte bine spus. ai dreptate. sa aparam femeile. adica, chiar asa, nu ai voie sa te aperi pana il omori. la o adica, ar fi putut s-o omoare si el in autoaparare de vreme ce ea i-a produs mai intai ranile la fata. putea muri oricare dintre ei si ar fi fost autoaparare. s-a intamplat sa aiba el ghinion . asta-i viata. oricum, e nevinovata mititica. s-o fi incurcat ala de beat ce era in curelusa bentutei. mai da-l incolo de mitocan violent si agresiv.
  • 0 (0 voturi)    
    corectie (Luni, 13 iulie 2009, 12:06)

    sorin [anonim]

    (The Tunder in lumea boxului)
    corect ar fi "the thunder" (tunetul)
  • 0 (0 voturi)    
    !!! (Luni, 13 iulie 2009, 14:50)

    Cornel [anonim]

    Ma intreb cum se simte Doroftei cind aude ca cel care l-a facut praf lua bataie de la nevasta ?! Poate ca si madam Droftei il mai atinge cu facaletul, cu poseta, cu ce-i cade in mana si de-aia fuge bietul de el pe la televiziuni, ca are ficatul sensibil ?!