Lucian Bute il desfiinteaza pe Zuniga / Cine-l poate opri pe Mister KO?

de Adrian Ilincescu     HotNews.ro
Sâmbătă, 14 martie 2009, 12:20 Sport | Alte sporturi

In fata a peste 15.000 de canadieni (la Bell Center, din Montreal) care i-au strigat numele, Lucian Bute l-a desfiintat, in noaptea de vineri spre sambata, dupa numai patru reprize pe columbianul Fulgencio Zuniga, reusind astfel sa-si apere, pentru a treia oara, centura de campion mondial al versiunii IBF. Mister KO l-a doborat cu o lovitura naprasnica de stanga pe sud-american.


Citeste mai multe despre   



















7362 vizualizari

  • +4 (6 voturi)    
    bravo Lucian! Felicitari (Sâmbătă, 14 martie 2009, 12:43)

    stefania [anonim]

    Ai dovedit inca o data ca esti cineva in lumea boxului
    • -3 (5 voturi)    
      Bine Luciii !!! (Sâmbătă, 14 martie 2009, 13:03)

      ciupi 2 [utilizator] i-a raspuns lui stefania

      Rupe-i nasu' !
      • -2 (2 voturi)    
        nasu pe naiba (Duminică, 15 martie 2009, 18:07)

        jimiciu [anonim] i-a raspuns lui ciupi 2

        a fost lovitura sub centura toata ziua; ce-a urmat dupa a fost o chestie penibila:(
  • -3 (9 voturi)    
    imi pierd rabdarea (Sâmbătă, 14 martie 2009, 12:45)

    eunuamid [utilizator]

    astept si eu edversari mai seriosi, aici parca esti la antrenament!
    Luciane! romanii nu sunt prosti, daca continui sa-i dezamagesti luptand numai cu cu adversari de duzina o sa ajungi si tu un boxer de duzina!
    • 0 (4 voturi)    
      varza! (Sâmbătă, 14 martie 2009, 13:31)

      altu [anonim] i-a raspuns lui eunuamid

      esti mai prost decat prevede legea!!!
  • +4 (6 voturi)    
    Felicitatii (Sâmbătă, 14 martie 2009, 12:53)

    Alex [anonim]

    Go Bute!, aha aha, Go Bute ! Ma simt bine :>
  • +3 (3 voturi)    
    salut (Sâmbătă, 14 martie 2009, 14:13)

    anonim [anonim]

    bravo! esti cel mai bun
  • +5 (5 voturi)    
    romanii un popor penal (Sâmbătă, 14 martie 2009, 14:21)

    biju [anonim]

    Victoriile determina pierderea rabdarii...gandirea, se pare, determina adevarate dezastre...o data ce gandesti n-o mai poti face si a 2-a oara...In Romania au aparut deja contestatarii victoriilor lui Bute, victoriile plictisesc,recordurile se inmultesc,cotele meciurilor lui Bute sunt total neinteresante...nu pot sa inteleg poporul asta penal,manjit,fecalizat.
    Bute nu este numai un luptator,el este si un ganditor.Asta il diferentiaza de restul...
  • +4 (4 voturi)    
    Bravo Lucian! (Sâmbătă, 14 martie 2009, 16:00)

    Galatean [anonim]

    Bravo Lucian! ..esti un nume in sportul cu manusa..cu siguranta bunul Dzeu iti va darui alte clipe de triumf..si ne va darui pentru ca cei mai multi romani sunt cu tine in tot ce faci..ne-am saturat sa ni se spuna ca suntem mai jos decat ceilalati..tu ne arati intr-un mod simplu si barbatesc cat de usor este sa ridici barbia de fiecare data cand altcineva spune altfel..deopotriva ii condamn pe acei marunti care nu fac altceva decat sa comenteze acid la lucruri pe care nu le inteleg..cum puteti spune despre lucian ca are adversari slabi..nu aveti suflet in voi..nu aveti nimic sfant..sunteti de compatimit..Lucian iti multumim pentru inca o dimineata plina de extaz..se pare ca noua romanilor ne este dat sa traim astfel de bucurii doar la ore matinale..vezi Nadia , Hagi in WorldCup94.. You are the one!
  • +2 (2 voturi)    
    Bravo!!! nota 10 (Marţi, 17 martie 2009, 13:16)

    niky86 [utilizator]

    Ma bucur ca exista si romani cu care sa ne mandrim, Lucian esti foarte bun, bravo, iar voi rautaciosi care tot comentati, tineti va pliscul, ce sunteti voi, profesionisti sa vb de rau, sunteti niste gaozari :)) Bravo Lucian Bute!!! Esti si frumos si destept si campion, 3 in 1 :)
  • +3 (3 voturi)    
    de ce nu e asa mediatizat (Marţi, 17 martie 2009, 13:34)

    niky86 [utilizator]

    nu inteleg, de ce nu a aparut stirea asta pe prima pagina din ziare, in schimb scandalul mihaelei cu elanul ei:) apare peste tot pe prima pagina, nu inteleg de ce oamenii nu comenteaza atat de mult pe cat au comentat la articolul "matracucii":) chiar atat de mult s a prostit poporul asta, nu mai stie ce sa aleaga, ce e mai bine pt ei, in loc sa ne mandrim cu oamenii care merita, oferim audienta pt niste subiecte gen 0tv, romania trezeste te :))) :((