Biatlon

Eva Tofalvi, locul 2 in etapa de Cupa Mondiala de la Hochfilzen

de Andra Popa     HotNews.ro
Joi, 18 decembrie 2008, 18:37 Sport | Alte sporturi

Eva Tofalvi, Albina Akhatova si Svetlana Sleptsova.
Foto: AGERPRES

Biatlonista Eva Tofalvi s-a clasat pe locul doi in etapa de Cupa Mondiala de la Hochfilzen, terminand cursa cu un timp de 50 de minute, 20 de secunde si 5 sutimi. Sportiva din Miercurea Ciuc a fost depasita de rusoaica Albina Akhatova.

Clasarea pe locul doi este cel mai bun rezultat obtinut de romanca in varsta de 30 de ani in toata cariera sa. Mai mult, este un succes pentru istoria biatlonului din Romania.





















699 vizualizari

  • +1 (1 vot)    
    Incredibil... (Joi, 18 decembrie 2008, 19:53)

    Iulia [anonim]

    Remarcabil. Bravo, Eva!
  • +1 (1 vot)    
    bravo eva!! (Joi, 18 decembrie 2008, 20:03)

    alin [anonim]

    de mult asteptam rezultatul asta!
    felicitari!!!
  • +2 (2 voturi)    
    Bravo (Joi, 18 decembrie 2008, 21:08)

    gogu [anonim]

    In primul rand felicitari biatlonului romanesc si Evei, iar apoi ma bucur sa vad si stiri despre sporturi de iarna.

    Sa stiti ca nu doar fotbal exista in Romania, avem o fata si la ski alpin, avem 4-5 fete la biatlon, aveam si 1-2 baieti tot acolo.
  • +1 (1 vot)    
    foarte frumos (Joi, 18 decembrie 2008, 21:22)

    unu [anonim]

    Pacat ca nu am vazut cursa in direct.
    Tin si acum inte cat m-am bucurat acum cativa ani cand am vazut in direct cum Eva a luat locul 6 la campionatele mondiale (parca).
    In seara asta am vazut reluarea ultimei parti a cursei.
    Felicitari, si la mai mare :).
  • +1 (1 vot)    
    biatlon (Vineri, 19 decembrie 2008, 12:38)

    t3ni3 [anonim]

    "Colosal" cum ar fi spus Andi Vilara! Sunt mandru ca sunt raman , dar mi-e rusine de preasa scrisa din tara.
  • +1 (1 vot)    
    felicitari eva (Vineri, 19 decembrie 2008, 14:37)

    unpiccineva [anonim]

    Am vazut un progres remarcabil al Evei anul acesta, inca de la prima cursa la individual. Mandria noastra nationala a evoluat miraculos la partea de fond, iar ultima tragere de ieri, in conditiile date, a fost "colosala". Presa ar trebui sa faca un efort sa ne mai scuteasca de balciul lui Becali & Co, si sa acorde mult mai mult spatiu acestor oameni. Felicitari Eva!
  • +1 (1 vot)    
    BRAVO (Vineri, 19 decembrie 2008, 19:32)

    i_hate_ro [anonim]

    bravo eva! bravo ! bravo ! bravo ! felicitari pentru succesul obtinut si iti tin pumnii in urmatoarele curse! rusine si dispret celor din massmedia, care nu vad decat mingi de fotbal in fata ochilor.