Lucian Bute: Nu am putut dormi dupa meci, nu inteleg de ce nu am mai avut un strop de energie in ultima runda

de Vlad Epurescu     HotNews.ro
Marţi, 28 octombrie 2008, 13:04 Sport | Alte sporturi

Bute vrea un meci cu Andrade
Foto: AGERPRES
Lucian Bute nu a putut dormi dupa meciul cu Andrade, stand toata noaptea sa analizeze partida de box cu mexicanul. Bute nu isi poate explica ce s-a intamplat cu el in ultima runda, afirmand ca va discuta acest lucru cu Stephan Larouche. Romanul isi doreste o revansa cu Andrade, intrucat nu este multumit de modul cum s-a terminat meciul si vrea o victorie clara in fata adversarului sau.

"Auzeam ca multimea imi striga numele in ultima runda, dar eu primeam lovitura dupa lovitura de la Andrade, voiam sa dau si eu, dar nu mai aveam un strop de energie. Vrea Andrade o revansa? E perfect, vreau si eu, ca sa rezolvam treaba asta odata si pentru totdeauna. Nu am putut sa dorm deloc dupa aceasta lupta. Toata noaptea am studiat confruntarea. Am boxat aproape perfect 11 runde si apoi in ultima runda nu mai puteam sa fac nimic. De ce? Voi incerca sa analizez acest lucru cu Stephan Larouche", a spus Bute pentru presa canadiana.























1678 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    Foarte frumos Hai Bute!!! (Marţi, 28 octombrie 2008, 13:37)

    miguel [utilizator]

    Da intradevar e tipul pe care il cunosc. Sincer ma asteptam la asha ceva de la el. Bafta in continuare si spor la antranemente. La revansa o sa-l faci praf pe Andrade.
  • 0 (0 voturi)    
    Ai facut greseala sa intri in jocul lui ... (Marţi, 28 octombrie 2008, 13:49)

    MItica [anonim]

    ... si ai crezut ca totul s-a terminat, dar a fost prea devreme ...
    Poate si conditia fizica ... dar dupa ce incasezi 3, 4 bucati sanatoase, poti sa ai conditia lu' peste ... creieru nu te mai coordoneaza ...
    asa ca mai atent.
    Oricum, sunt mandru de tine si mult success.
  • 0 (0 voturi)    
    Butepeste Andrade (Marţi, 28 octombrie 2008, 14:07)

    Hoacone [anonim]

    Felicitări amice !
    Eşti peste Andrade şi toţi foştii "Moşi", din boxul românesc!
    Curaj, ai timpul şi toate condiţiile din lume să ajungi idol şi exemplu pentru copii acestei ţări !
    La treabă că nu e timp de pirdu! Baftă!
  • 0 (0 voturi)    
    Atentie la pauza dinainte de repriza a 12-a (Marţi, 28 octombrie 2008, 14:45)

    Marian [anonim]

    Poate l-a deocheat careva sau i-au pus ceva in bautura.
  • 0 (0 voturi)    
    Frumos (Marţi, 28 octombrie 2008, 15:00)

    Kuku [anonim]

    O atitudine foarte frumoasa din partea lui Bute. In prezent se vede destul de rar asa ceva.
  • 0 (0 voturi)    
    M-ai facut sa ma simt mandru ca sunt roman (Marţi, 28 octombrie 2008, 22:50)

    stefan [anonim]

    Da m-ai facut s-a ma sint mandru , dar mi-e si rusine ca sunt conational cu javrele din presa care te-au tarat prin noroi.e tot ce stiu sa faca unii sa arunce cu noroi. deci sa le explic pe limba lor.. degeaba dai gol daca a fost din pozitie afara din joc. cat mexicanul nu sta in coltul lui nu se pune de aia a durat 17 sec. numaratoarea si oricum Campionul era in piceoare la 8 sec. de cand cazuse jos
  • 0 (0 voturi)    
    mosule...priveste si invata (Marţi, 28 octombrie 2008, 22:53)

    ady [anonim]

    Dorulet, pacat de tine ca ai facut si tu box, dar ti-ai facut imaginea praf prin declaratiile otravite la adresa conantionalilor nostri.
    Uitate-la Bute si invata, din pacate e prea tarziu pentru tine.
    Hai, Bute!!!
    esti roman adevarat.
    Iti tin pumnii ca pentru fratele me!!!
    Trage tare la antrenamente, o tara intreaga e cu tine,
    NU UITA!