Putin: In Rusia nu a existat vreodata un program de dopaj de stat

de G.S.     HotNews.ro
Miercuri, 1 martie 2017, 8:31 Sport | Alte sporturi

Vladimir Putin
Foto: en.kremlin.ru
Rusia nu a avut niciodata un program de doping organizat de stat, a spus miercuri presedintele Vladimir Putin, dupa ce asociatia Organizatiilor Nationale Anti-Doping (NADO) a cerut o interdictie temporara pentru Rusia in sportul international, scrie Reuters. 

“In Rusia nu am avut niciodata, nu avem si sper ca nu vom avea un program de doping de stat. Dimpotriva, va fi doar lupta impotriva dopingului”, a spus Putin in cadrul unor declaratii televizate facute int impul vizitei in orasul siberian Krasnoyarsk.  

Putin a afirmat ca au exista cazuri individuale de dopaj in Rusia in trecut ceea ce, spune el, a aratat ca actualul sistem nu functioneaza. 

Un nou sistem de control al dopajului a fost realizat, a adaugat el.  

NADO a solicitat in ianuarie ca Rusia sa primeasca interdictie in toate competitiile sportive internationale pana cand poate demonstra ca a pus in practica si adoptat un sistem anti-doping credibil.























1034 vizualizari

  • +5 (5 voturi)    
    la fel si in Crimeea (Miercuri, 1 martie 2017, 8:34)

    DanMiclea1 [anonim]

    In Crimeea si in dopaj, Rusia este implicata
    • +1 (1 vot)    
      Afirmatia lui Putin este corecta! (Miercuri, 1 martie 2017, 12:30)

      pedepsitorul [utilizator] i-a raspuns lui DanMiclea1

      A exista doar politica de doping, programul nu a existat ca si intentie de stat!

      Programul a ramas scris in dosarele bajetilor care ii scuipau pe pietonii Moscovei din jipurile Mercedes negre!

      Deci numele program nu e potrivit, spunetii strategie infractionala nationala!
  • +6 (6 voturi)    
    Da, stim (Miercuri, 1 martie 2017, 9:16)

    Soljenitin [utilizator]

    In mujicstan nu a fost nici comunism. Si, la fel, mujicstan nici nu a secatuit de resurse tarile din fostul bloc sovietic.

    Nici vodca nu au baut, nici gura nu le miroase.
    • +2 (2 voturi)    
      Puie Monta si Draqnea (Miercuri, 1 martie 2017, 10:34)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Soljenitin

      au invatat de la acest mentor de Suflet al Lor !
      MBA ul Minciunii !
  • +4 (4 voturi)    
    mda (Miercuri, 1 martie 2017, 9:33)

    asadar... [utilizator]

    si Stalin a pus bazele democratiei in lume
  • +6 (6 voturi)    
    Stim! (Miercuri, 1 martie 2017, 9:46)

    George50 [utilizator]

    Mai stim ca nu aveti trupe nici in Moldova, nici in Ukraina, nici in Georgia
    Nici in Armenia, Azerbaidjan, Siria si oriunde spuneti voi ca nu aveti

    Si va credem!
  • +6 (6 voturi)    
    cat pot sa minta rusii astia (Miercuri, 1 martie 2017, 10:24)

    DSS [utilizator]

    absolut incredibil. dopajul generalizat in sportul rus, organizat si finantat de statul rus este dovedit oficial, dar ei inca o tin pe a lor.
    Raportul McLaren este foarte clar, cu dovezi solide.
    Exista dopaj peste tot in lume, dar doar la ei s-a dovedit ca exista un program atat de dopaj cat si de ascundere a lui. Nu uitati ca atunci cand a venit WADA in control au distrus toate probele.
    Trebuie exclusi din toate sporturile
  • 0 (0 voturi)    
    pai cam are dreptate (Miercuri, 1 martie 2017, 18:58)

    thebblack [utilizator]

    CSI NU este un stat.
  • 0 (0 voturi)    
    Da? (Miercuri, 1 martie 2017, 19:48)

    Ion_RoaitaDA [utilizator]

    Cand sarpele asta neaga ceva, atunci sigur e implicat!