Tyson Gay, dupa moartea fiicei sale de 15 ani: "Viata nu este o gluma"

de A.I.     HotNews.ro
Miercuri, 19 octombrie 2016, 11:32 Sport | Alte sporturi

Tyson Gay
Foto: Facebook
Tyson Gay a vorbit pentru prima data dupa moarte fiicei sale de 15 ani. Trinity Gay a fost impuscata mortal, duminica dimineata, in orasul Lexington din statul Kentucky. "Vreau sa oamenii sa fie in siguranta si sa inteleaga ca toti avem o viata de trait. Viata nu este o gluma", a precizat atletul american.

"Vreau sa va iubiti in pace si sa va protejati. Vreau ca oamenii sa fie in siguranta si sa inteleaga ca toti avem o viata de trait. Cu totii avem vise, iar atunci cand cineva are un vis trebuie sa-l sustinem si sa-l protejam. Asta este ceea ce si-ar fi dorit Trinity. Viata nu este o gluma. Ca parinti, noi facem tot ce este posibil sa ne crestem copiii bine. Dar uneori se intampla astfel de lucruri si noi nu le putem controla. Putem privi in sus si sa-l intrebam pe Dumnezeu <de ce?>", a spus Gay in fata a mii de oameni, conform News.ro.

Lumea prezenta la o noapte de veghe a fost imbracata in violet, culoarea preferata a lui Trinity. La ceremonie a fost prezenta si mama tinerei, Shoshana Boyd.

Politia a retinut mai multe persoane, iar D'Vonta Middlebrooks,  in varsta de 21 de ani, cunoscut justitiei pentru afacerile cu droguri, este principalul suspect.

Adolescenta a fost impuscata in gat intr-un schimb de focuri care a avut loc duminica (16 octombrie), in jurul orei 04:00, in parcarea unui restaurant.

Conform ESPN, fata lui Tyson Gay, studenta la Universitatea din Kentucky, abia isi cumparase de mancare in momentul in care din doua masini a inceput sa se traga. Din primele cercetari, se pare ca este vorba despre o reglare de conturi intre doua bande rivale, iar Trinity a cazut victima.


Citeste mai multe despre   











Citeste pe Stirile ProTV

VIDEO USS Zumwalt, nava militara invizibila de ultima generatie, perla a coroanei Marinei americane, s-a stricat in Canalul Panama

USS Zumwalt, nava militara invizibila de ultima generatie, "perla a coroanei" Marinei americane, s-a stricat in canalul Panama, acolo unde se gasea in drum spre baza navala din San Diego, a anuntat Marina Statelor Unite.
7509 vizualizari
  • +7 (19 voturi)    
    nu este politia de vina? (Miercuri, 19 octombrie 2016, 11:41)

    Razvan_M [utilizator]

    In State, negrii omoara mii de alti negri si ranesc cu arme de foc zeci de mii de negri. Dar politia este de vina pt. discriminare rasiala daca politistii (de multe ori tot negri) impusca 10 negri pe an.
    • -14 (18 voturi)    
      ti-am dat minus (Miercuri, 19 octombrie 2016, 11:48)

      Dodel540 [utilizator] i-a raspuns lui Razvan_M

      cand esti impuscat nevinovat pe strada, da , politia este de vina.
      • +7 (9 voturi)    
        Generalul Store (Miercuri, 19 octombrie 2016, 12:18)

        mita sucila [utilizator] i-a raspuns lui Dodel540

        ...ambele afirmatii sunt generalizari :)
        In mintea mea, fiecare situatie trebuie judecata/apreciata in parte. Nu exista "politie" si nici "negri", exista ofiteri ok, altii mai putin ok, altii praf. La fel si cu negri.
        In plus, exista si situatii in care pur si simplu FARA sa existe vinovati decat intr un plan profund, oameni mor. Fiecare filtreaza altceva din realitate si rezulta un deces - un politist se poate simti amenintat pentru ca a avut o saptamana infioratoare, in care a trebuit sa isi apere viata de 2 ori, e cu nervii intinsi, un negru baga mana sa scoata actele dupa ce i a provocat verbal pe politisti, ceva luceste in soare : paf. Un om s a dus... Sinistru, dar e posibil. Morti fara vina, ucigasi in aceeasi postura.
        Si e doar un scenariu. Unul din multe posibile.
  • -9 (17 voturi)    
    Studenta la 15 ani (Miercuri, 19 octombrie 2016, 11:53)

    madonna0a [utilizator]

    Studenta la 15 ani la ora 4 dimineata isi cumpara mancare???????????????
    Cine naiba mananca la 4 dimineata? probabil shaorma. Doar vasluienii la 4 dimineata mananca sarmale....la nunti!!!!!!!!!!!!!
    • +6 (14 voturi)    
      sictir (Miercuri, 19 octombrie 2016, 12:24)

      Morcoveatza [utilizator] i-a raspuns lui madonna0a

      atât am de spus la adresa ta: sictir!
    • -1 (3 voturi)    
      probabil (Miercuri, 19 octombrie 2016, 16:54)

      gigiK [utilizator] i-a raspuns lui madonna0a

      Probabil a fost vina ei, nu ?
  • 0 (10 voturi)    
    Un alt motiv sa iubim Romania. (Miercuri, 19 octombrie 2016, 12:10)

    Johanis [utilizator]

    Aici, multumim lui Dumnezeu, ne putem creste copiii in liniste si pace. Mai bine sau mai rau, cu mai putin sau cu mai multe, dar, cat de cat, in siguranta.
    • +2 (6 voturi)    
      efort (Miercuri, 19 octombrie 2016, 12:19)

      mita sucila [utilizator] i-a raspuns lui Johanis

      cu un mic efort, ai sa poti iubit toata planeta asta intr o zi :)
      succes
      • +4 (6 voturi)    
        Iubirea... (Miercuri, 19 octombrie 2016, 12:34)

        Johanis [utilizator] i-a raspuns lui mita sucila

        este un sentiment minunat.
        Mi-as dori sa ajung exact cum mi-ai dorit!
        Multumesc.