Comentariul zilei de la cititorii HotNews.ro: "Locul 1 garantat la Jocurile Paralimpice pentru Romania - Parcarile de la mall-uri ne dau sperante"

de A.I.     HotNews.ro
Joi, 18 august 2016, 11:57 Sport | Alte sporturi

Masini la mall parcate pe locurile cu handicap
Foto: user uploaded
Romania nu a impresionat pana acum la Jocurile Olimpice de la Rio de Janeiro, delegatia tricolora castigand doar patru medalii (una de aur, una de argint si doua de bronz). Trist dar adevarat, am putea sta mult mai bine la Jocurile Paralimpice (din septembrie), daca e sa ne luam strict dupa gradul de ocupare al locurilor rezervate persoanelor cu handicap din mall-uri (sunt aproape mereu ocupate). Multumim pentru comentariu cititorului "Patrula10000".


Multumim ulitizatorului "Patrula10000" pentru comentariul sau:


Titlu: "Locul 1 garantat"

Continut: "La Paralympic Games 2016 eu cred ca putem lua locul 1. Parcarile de la mall-uri imi dau sperante".

La Jocurile Paralimpice (care se vor disputa in perioada 7-18 septembrie 2016), Romania va fi reprezentata de 11 sportivi si sase antrenori. Disciplinele sportive la care vom avea reprezentanti sunt atletism, ciclism, judo pentru nevazatori, kaiac, inot si tenis de masa.

La intreceri vor lua parte 4.386 de sportivi din 176 de tari. Ei se vor lupta pentru 528 de medalii, la 23 de sporturi.

Ca o ironie, una din masinile prezentate in poza materialului are numarul de inmatriculare CIO...


Citeste mai multe despre   











Citeste pe Stirile ProTV

VIDEO USS Zumwalt, nava militara invizibila de ultima generatie, perla a coroanei Marinei americane, s-a stricat in Canalul Panama

USS Zumwalt, nava militara invizibila de ultima generatie, "perla a coroanei" Marinei americane, s-a stricat in canalul Panama, acolo unde se gasea in drum spre baza navala din San Diego, a anuntat Marina Statelor Unite.
4244 vizualizari
  • +14 (14 voturi)    
    sunteti rai (Joi, 18 august 2016, 12:38)

    break_noon [utilizator]

    si handicapul mental se pune. poate ca soferii sufera de aceasta problema.
    sau, in cazul bmw-ului, poate omul o are mica, si de aia si-a luat masina mare, iar faptul ca o are mica e totusi un handicap.
    • +11 (11 voturi)    
      corect (Joi, 18 august 2016, 12:50)

      Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui break_noon

      Ala cu bmw e clar hadicapat si oamenii sunt rai. Altfel nu avea cum sa parcheze pe 1 loc si jumatate, in conditiile in care locul pentru handicapati este oricum supradimensionat.

      Mergand pe ideea ta, pe langa masina mare, si-a ales si loc de parcare tot mare, pentru a mai compensa un pic :D
    • +8 (10 voturi)    
      Ba nu (Joi, 18 august 2016, 12:52)

      aqualung [utilizator] i-a raspuns lui break_noon

      Nu, nu se pune. A-i pune pe picior de egalitate pe acești cercopiteci cu persoanele cu mobilitate redusă este o jignire profundă la adresa acestora din urmă.
    • 0 (2 voturi)    
      Sper că autorii articolului nu (Joi, 18 august 2016, 13:41)

      andreitr [utilizator] i-a raspuns lui break_noon

      sunt ironici. Pentru că dacă sunt, dau dovadă de un handicap mai mare decât paralimpicii. Hai România!
  • +2 (4 voturi)    
    Cu placere! (Joi, 18 august 2016, 13:13)

    Patrula10000 [utilizator]

    :)
  • +5 (5 voturi)    
    Egalitate? (Joi, 18 august 2016, 13:26)

    Kap [utilizator]

    Am și eu o întrebare, de ce le ascundeți numerele?
    Dacă mizerabilii îți bat joc de noi toți prin acțiunile lor, noi de ce i-am ierta de oprobiul binemeritat?
    În plus, văzând cum crește numărul măgăriilor de a bloca prin astfel de parcări o trecere de pietoni, un trotuar, un loc de parcare adiacent, poate ar trebui să nu mai așteptăm (in)acțiunea Poliției.
    Nu instig la vandalizări, dar un ștergător ridicat, un gunoi în parbriz sau o apostrofare din 2 în 2 minute cred că i-ar mai împuțina pe mitocani.
    • +1 (1 vot)    
      asa se face peste tot (Joi, 18 august 2016, 15:31)

      bancher [utilizator] i-a raspuns lui Kap

      se mascheaza numerele de inmatriculare si fetele persoanelor care nu sunt direct implicate.
      Tu, ca reporter, te poti trezi cu procese din partea lor, pe motiv ca distribui materiale cu ei, fara sa le ceri acordul.
      • 0 (0 voturi)    
        cu ei cu cine (Joi, 18 august 2016, 22:52)

        Xorciser [utilizator] i-a raspuns lui bancher

        E o poza cu niste masini parcate aiurea...ce proces?
  • +7 (7 voturi)    
    Nu inteleg (Joi, 18 august 2016, 13:35)

    V. Veroiu [utilizator]

    Pentru ce se mai cere parcarea la examenul de obtinere a permisului. Am fost in Constanta si "parcarea" inseamna oprirea pe banda 1 si pusa pe avarie (daca vrei, daca nu vrei nici nu o mai pui).
  • +7 (7 voturi)    
    grijuliu (Joi, 18 august 2016, 13:49)

    nahir [utilizator]

    melteanul cu bmw-ul alb. i-a lasat loc lui tradiceanu sa-si parcheze motocicleta cat sta la coada la preschimbarea carnetului de conducere.
  • +6 (6 voturi)    
    O fi neam de politician (Joi, 18 august 2016, 14:33)

    quietguy58 [utilizator]

    O fi neam de politician...astia sint o clasa total aparte: retardati, mirlani si aroganti.

    Am si un exemplu da' care-mi scapa numele acuma: ceva cu Moliceanu, Reformiceanu, in orice caz "bashtan" mare la Senat.

    Mai era si unu' "Interesul National" sau "doctor General Ismana".
  • 0 (0 voturi)    
    Nu numai parcarile de la mall, d-lor (Vineri, 19 august 2016, 16:33)

    provest [utilizator]

    Locurile albastre de pretutindeni sunt ocupate nonstop!
    E plin, intr-adevar, de handicapati in tara asta.