JO 2016: Robert Glinţă, locul 8 in finala la 100 metri spate

de A.I.     HotNews.ro
Marţi, 9 august 2016, 9:24 Sport | Alte sporturi

Robert Glinta
Foto: epitesti.ro
Robert Glinţă a ocupat locul 8 in finala probei de 100 metri spate, din cadrul Jocurilor Olimpica de la Rio de Janeiro. Pitesteanul a incheiat cursa in 53 de secunde si 50 de sutimi.

Medalia de aur i-a revenit lui Ryan Murphy (SUA), cel care a stabilit si un record olimpic: 51.97.

Clasament final:

1. Ryan Murphy (SUA) 51.97/ aur
2. Xu Jiayu (China) 52.31/ argint
3. David Plummer (SUA) 52.40/ bronz
4. Mitch Larkin (Australia) 52.43
5. Camille Lacourt (Franta) 52.70
6. Evgheni Rîlov (Rusia) 52.74
7. Ryosuke Irie (Japonia) 53.42
8. Robert Glință (România) 53.50.


Citeste mai multe despre   











Citeste pe Stirile ProTV

VIDEO USS Zumwalt, nava militara invizibila de ultima generatie, perla a coroanei Marinei americane, s-a stricat in Canalul Panama

USS Zumwalt, nava militara invizibila de ultima generatie, "perla a coroanei" Marinei americane, s-a stricat in canalul Panama, acolo unde se gasea in drum spre baza navala din San Diego, a anuntat Marina Statelor Unite.
3096 vizualizari
  • -10 (14 voturi)    
    Asa de rau am ajuns incat ne mandrim (Marţi, 9 august 2016, 9:31)

    xrogo [utilizator]

    si cu ultimul loc !
    • +8 (10 voturi)    
      pai cum... (Marţi, 9 august 2016, 10:26)

      t@rzan [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      ....mai xrogo? cred ca si acum gafai dupa ce ti-ai tarat carnatii pe tastatura
      ultimul loc din finala olimpica, nu de la campionatul comunal de balotat mici unde esti tu campion
    • +8 (10 voturi)    
      Nu e mandrie (Marţi, 9 august 2016, 10:28)

      qid [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      pt ca noi, de la tastatura, nu am contribuit cu nimic.

      Dar, e o finala intr-un sport la care Romania nu are traditie.
      Baiatul are 19 ani si a ajuns intr-o finala olimpica, deci promite. Succes mai departe.
    • +2 (4 voturi)    
      Pai poate pui o vorba lu "Mitica" al vostru (Marţi, 9 august 2016, 11:08)

      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      de la "Vacanta Mare" de Teleorman sa faca pe-acolo, pe la Zimnicea, pe la Turnu Magurele niste bazine olimpice de inot, cu apa direct din Dunare.

      Nu de alta dar sa avansam si noi la urmatoarea olimpiada.
      • +2 (2 voturi)    
        trebuie (Marţi, 9 august 2016, 12:45)

        nahir [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

        sa avem rabdare.
        intaiul teleormanean abia ce a fost premiat pentru contributia avuta la fotbal (echipa ai sigur o sa joace in liga campionilor daca penalul castiga alegerile parlamentare). pana la natatie mai e de adastat. dupa litera "f', la alfabet mai urmeaza ceva pana la "n".
    • +3 (3 voturi)    
      voi, psd, (Marţi, 9 august 2016, 12:42)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      va mandriti cu intaiul hot condamnat penal ca presedinte de haita.
      noi, restul populatiei, ne mandrim cu un copil cinstit de 19 ani care a ajuns acolo pe forte proprii.
      bravo lui si la mai mare.
  • +5 (5 voturi)    
    FELICITARI (Marţi, 9 august 2016, 12:24)

    tudorl [utilizator]

    Bravo!Bravo!Bravo!
    Ai incredere in fortele tale si sigur vei lua si aurul olimpic.Ai de ce sa fii mandru,Robert.