Simona Halep, despre portdrapelul Romaniei la JO 2016: "M-am gandit ca voi fi eu sau Cristina Neagu"

de Diana Ene     HotNews.ro
Joi, 7 iulie 2016, 11:22 Sport | Alte sporturi

Simona Halep, la Wimbledon 2016
Foto: wimbledon.com
Comitetul Olimpic si Sportiv Roman a desemnat-o pe gimnasta Catalina Ponor pentru a purta drapelul Romaniei la ceremonia de deschidere a Jocurilor Olimpice de vara de la Rio de Janeiro. La intoarcerea in Romania, dupa participarea la turneul de la Wimbledon, Simona Halep s-a declarat surprinsa de decizia luata.

Ceilalti sportivi nominalizati pentru a purta drapelul Romaniei au fost gimnastul Marian Dragulescu, jucatoarea de tenis Simona Halep, handbalista Cristina Neagu si tragatorul de tir Alin Moldoveanu.

"Şi eu m-am gandit ca voi fi eu sau Cristina Neagu. Cred ca Neagu merita, dar decizia a fost luata. O felicit pe Catalina Ponor, pentru ca este o mare onoare sa fii portdrapel la Rio", a declarat Simona Halep, conform Digi Sport.

Halep nu s-a hotarat inca daca va participa la Jocurile Olimpice, fiind ingrijorata din cauza virusului Zika. "Inca nu m-am decis in privinta participarii la Jocurile Olimpice. O sa consult mai multi medici inainte sa iau o decizie finala", a mai adaugat Halep.

Jocurile Olimpice de vara se vor desfasura la Rio de Janeiro, in perioada 5-21 august.


Citeste mai multe despre   











Citeste pe Stirile ProTV

VIDEO USS Zumwalt, nava militara invizibila de ultima generatie, perla a coroanei Marinei americane, s-a stricat in Canalul Panama

USS Zumwalt, nava militara invizibila de ultima generatie, "perla a coroanei" Marinei americane, s-a stricat in canalul Panama, acolo unde se gasea in drum spre baza navala din San Diego, a anuntat Marina Statelor Unite.
5850 vizualizari
  • +12 (18 voturi)    
    foarte bine (Joi, 7 iulie 2016, 11:34)

    bancher [utilizator]

    Catalina Ponor are medalia de aur olimpica, Simona Halep cate medalii de aur are, ca sa tina steagul?
    • +10 (10 voturi)    
      :) (Joi, 7 iulie 2016, 11:57)

      Xorciser [utilizator] i-a raspuns lui bancher

      Plus ca Simona nici nu e sigura daca participa.
  • +5 (9 voturi)    
    :(( (Joi, 7 iulie 2016, 11:44)

    tirolez [utilizator]

    E frumos titlul? Ea raspundea de fapt la o intrebare, nu s-a trezit sa declare singura, mai ales ca raspunsul ei incepe cu "si eu...." (nu doar reporterul). Daca si hotnews a inceput sa faca din astea :(((.
  • +5 (7 voturi)    
    Portdrapel (Joi, 7 iulie 2016, 11:49)

    rcaon.ro [utilizator]

    Halep nici nu e sigura ca merge la Olimpiada, dar ea vrea sa duca drapelul? De unde, din fata televizorului?
    • +2 (6 voturi)    
      prin sms (Joi, 7 iulie 2016, 13:51)

      zaboo [utilizator] i-a raspuns lui rcaon.ro

      cum stie mai bine?
  • +5 (7 voturi)    
    :)) (Joi, 7 iulie 2016, 11:53)

    rakkone [utilizator]

    Bah, esti copil? Si ce anume o recomanda pentru a fi ea port-drapel de a surprins-o faptul ca nu a fost aleasa? Adica ea chiar se compara cu Ponor, multipla campioana olimpica si mondiala??
  • +3 (9 voturi)    
    simona, tu esti incerta in participare (Joi, 7 iulie 2016, 12:00)

    coloneze [utilizator]

    ziceai ca nu mergi de frica. deja m am cam saturat de figurile unei tipe care e nr. 5 mondial, dar ia numai batai. cate turnee a mai castigat ea?
  • +6 (10 voturi)    
    50% (Joi, 7 iulie 2016, 12:05)

    ddanny [utilizator]

    Poate ca au ales pe cineva care stie mai mult de 50% ca merge.
  • +2 (6 voturi)    
    mai fata (Joi, 7 iulie 2016, 12:28)

    iodixit [utilizator]

    los-o mai moale cu mindria, ca nu prea ai mai facut nimic in ultimul timp si n-ai fost nici decisa daca mergi, sau nu, din cauza de zika.
    • -1 (7 voturi)    
      si-a luat masini tari (Joi, 7 iulie 2016, 13:51)

      zaboo [utilizator] i-a raspuns lui iodixit

      cum nu a facut nimic?!?
  • +1 (9 voturi)    
    nu e pe bani (Joi, 7 iulie 2016, 12:31)

    vodatepes [utilizator]

    SIMONA nu e pe bani stai linistita. NU pierzi nimic.
  • +1 (3 voturi)    
    Neagu domne..:) (Joi, 7 iulie 2016, 12:33)

    Romanus [utilizator]

    Dacă nici Neagu..?atunci cine..?eu cred ca are toate recomandările posibile...Simona nici nu trebuia sa i treacă prin gând....oricum,bravo Ponor!!
  • +7 (11 voturi)    
    Tipic tabloid, neprofesionist (Joi, 7 iulie 2016, 14:03)

    Liberschimbist [utilizator]

    Genul de intrebare capcana, aparent banala (si care induce un tip de raspuns) la care raspunsul e rastalmacit astfel incat sa creada ca Halep se baga in seama si sugereaza ca Ponor nu merita sa fie portdrapelul Romaniei la Rio.
    Trist e ca, dupa commenturile pe care le-am vazut pe aici, oamenii pot fi usor de manipulat si incurajeaza genul asta de jurnalism neprofesionist, tabloid...
    • +4 (8 voturi)    
      Păi (Joi, 7 iulie 2016, 14:53)

      OzzyO [utilizator] i-a raspuns lui Liberschimbist

      Pentru hotnews important e să aibă comentarii, nu contează calitatea lor. Iar ei au observat că cel mai sigur mod de a provoca multe comentarii e să arunci o șopârlă cu sau despre Halep, deoarece haterii ei nu dorm niciodată :)
      • +1 (3 voturi)    
        Aici ai dreptate (Joi, 7 iulie 2016, 22:14)

        persuasiv [utilizator] i-a raspuns lui OzzyO

        cat mai multe comentarii.Nu mai conteaza calitatea,
        cantitate sa fie.Cu cat se fac mai multe spume si se incaiera mai multi,cu atat mai bine.''Panem et circem''
  • +1 (3 voturi)    
    Ponor sau Halep (Joi, 7 iulie 2016, 21:09)

    egroeg5 [utilizator]

    Diferenta intre ele este ca Ponor a adus medalii pentru Romania,in timp ce Simona,daca a castigat ceva(atunci cand mai reuseste sa castige), isi indeasa castigurile prin pantalonii aia gauriti,ca pana si Tiriac a ras de ea.