FOTE 2013 Delegatia Romaniei, prezentare

de A.I.     HotNews.ro
Duminică, 17 februarie 2013, 12:07 Sport | Alte sporturi

FOTE 2013
Foto: Hotnews
Cu 60 de sportivi la startul intrecerii, Romania este a treia delegatie ca marime de la a 11-a editie de iarna a Festivalului Olimpic al Tineretului European, informeaza Agerpres.

Cei mai multi sportivi din intrecere: Rusia (67), Cehia (64), Romania (60).

Delegatia Romaniei, prezentare:

BIATLON (8):
Feminin: Dorottya Buzas (CSS Miercurea Ciuc), Oana Valean (CSS Baia Sprie), Renata Racz (CSS Miercurea Ciuc), Bernadette Focze (CSS Miercurea Ciuc).
Masculin: Raul Demeter (CSS Baia Sprie), Richard Craciun (CSS Miercurea Ciuc), Norbert Kristo (CSS Miercurea Ciuc), Hunor Gego (CSS Miercurea Ciuc).
Antrenori: Simon Marton, Marin Ananie, Izabela Gecse.

SCHI ALPIN (8):

Feminin: Raluca Ciocanel (CS Carpati Sinaia), Ania Caill (CS Caraimanul Busteni), Bianca Copot (Toplita), Sarolt Sogor.
Masculin: Koppany Papp (CS Miercurea Ciuc), Renaldo Fratila (CS Carpati Sinaia), Andrei Centiu (CS Universitar Brasov), Alexandru Nicolescu (ASC Montana Schi Poiana Brasov).
Antrenori: Florin Cristea, Bianca Stan, Andrei Burchiu.

SCHI FOND (8):

Feminin: Erzebet Sara (CSS Gheorgheni), Reka Bajko (CSS Gheorgheni), Daniela Capata (LPS Bistrita), Edith Vakaria (CSS Gheorghieni).
Masculin: Daniel Pripici (CSS Sinaia), Alin Cioanca (LPS Bistrita), Daniel Cojocaru (CSS Sinaia), Marius Talpas (LPS Bistrita).
Antrenori: Ioan Poponeci, Istvan Ianosi.

SCHI SARITURI (6)
Feminin: Daniela Haralambie (CS Sacele), Raluca Trambitas (CSS Brasovia)
Masculin: Iulian Pitea (CSS Dinamo Râsnov), Robert Tatu (CS Dinamo/CS Brasov), Eduard Torok (CSS Dinamo Râsnov), Robert Purice Buzescu (CSS Brasovia).
Antrenori: Florin Spulber, Csaba Magdo, Adrian Comanescu.

SNOWBOARD (4):
Feminin: Luana Chereches (CS Crazy Bike Sibiu)
Masculin: Peter Almasi (CS Triple S Predeal), Ionut Ungureanu (CS Triple S Predeal), Bogdan Nan (CS Crazy Bike Sibiu)
Antrenor: Florin Staicu.

PATINAJ ARTISTIC (2):
Feminin: Denisa Sandu (ASC Corona Brasov).
Masculin: Catalin Dimitrescu (ASC Corona Brasov)
Antrenor: Marius Negrea.

PATINAJ VITEZA (SHORT TRACK) (4)

Feminin: Bianca Stanica (CSM Brasov), Teodora Pana (CSS Viitorul Cluj);
Masculin: Emil Imre (CSS Miercurea Ciuc), Tamas Antal (CSS Miercurea Ciuc);
Antrenoare: Maria Bogyo este antrenoarea lotului.
Toti sportivii vor concura in probele de 500 m, 1.000 m, 1.500 m, 3.000 m si stafeta.

HOCHEI PE GHEATA (20)

Portari: Attila Adorján, Arnold László;
Fundasi: Tihamér Györfy, Alex Oszkár Przibislawszky, Zsolt Mátyás, Arnold Kovács, Arnold Bors, Ákos Molnár;
Atacanti: Péter Balázs, Norbert Antal, Mátyás Kovács, Róbert Győrgy, István Geréb, Milán Karda, Gergő Iszlay, Tamás Részegh, Tibor Albert, Norbert Karda, Cosmin Marinescu, Attila Janovits.
Antrenor: Ottó Keresztes.






















1671 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    De ce-i platim taxe? (Duminică, 17 februarie 2013, 13:01)

    Dicu [utilizator]

    Tara piere si baba se piaptana! Strada Zamore Noua din Busteni e fara asfalt, canalizare si mai nou cu gropi Primarul schimba doar borduri, distruge parcul din centru iar acum "organizeaza " festivale olimpice!


Abonare la comentarii cu RSS



ESRI

Top 5 articole cele mai ...



Hotnews
Agenţii de ştiri

Siteul Hotnews.ro foloseste cookie-uri. Cookie-urile ne ajută să imbunatatim serviciile noastre. Mai multe detalii, aici.
hosted by
powered by
developed by
mobile version
Vineri