VIDEO Tragedie in Skicross: Nick Zoricic (29 de ani) a murit dupa o cazatura

de A.I.     HotNews.ro
Sâmbătă, 10 martie 2012, 17:28 Sport | Alte sporturi

Nick Zoricic si-a pierdut viata la Grindelwald, Elvetia
Foto: Captura YouTube
Canadianul Nick Zoricic (29 de ani) a murit sambata dupa ce a suferit o cazatura in timpul Cupei Mondiale de skicross de la Grindelwald, Elvetia, informeaza Gazzetta dello Sport. Cu toate ca a fost transportat de urgenta cu elicopterul la cel mai apropiat spital, sportivul nu a mai putut fi salvat.

Nick a lovit violent bariera de protectie cu putini metri inainte de linia de sosire, iar cazatura i-a fost fatala.
 
"In pofida incercarilor de resuscitate, Nick Zoricic nu a mai putut fi salvat. El a murit din cauza traumatismelor cerebrale", a anuntat Federatia Elvetiana de Skicross intr-un comunicat de presa.

Vezi aici accidentul in urma caruia Nick Zoricic a murit:



Citeste mai multe despre   



















10223 vizualizari

  • +5 (5 voturi)    
    Dumnezeu sa-l ierte (Sâmbătă, 10 martie 2012, 17:56)

    Dan123 [utilizator]

    Ce cazatura nefericita
    • -9 (9 voturi)    
      plictisit de singuratate dumnezeu bate oameni (Sâmbătă, 10 martie 2012, 18:59)

      jango cage [anonim] i-a raspuns lui Dan123

      .
      • +4 (4 voturi)    
        >>>>>>> (Sâmbătă, 10 martie 2012, 21:39)

        Invincible [utilizator] i-a raspuns lui jango cage

        Plictisit de singuratate, vorbesc si tu in dodii, sa te bage cineva in seama insa, la urma, ai sfarsit a fi bagat in altceva.
  • +3 (3 voturi)    
    Greseala de organizare (Sâmbătă, 10 martie 2012, 19:10)

    R.A.Muresan [utilizator]

    Schiul e foarte periculos mai ales pentru amatorii care peste an nu fac nici un fel de alt sport.
    Aici insa nu e cazul: cred ca e vina organizatorilor. Toate obiectele de margine ar fi trebuit sa fie facute ca sa absoarba socurile.
  • +3 (3 voturi)    
    de protectie? (Sâmbătă, 10 martie 2012, 19:12)

    ana [anonim]

    dar la ce folosea bariera de protectie pe care a lovit-o sportivul?
    • 0 (0 voturi)    
      Da. (Sâmbătă, 10 martie 2012, 19:42)

      Manole [anonim] i-a raspuns lui ana

      Proteja spectatorii.
    • 0 (0 voturi)    
      protectie (Sâmbătă, 10 martie 2012, 21:47)

      bors cu miere [utilizator] i-a raspuns lui ana

      pentru a-i proteja pe spectatori
    • 0 (2 voturi)    
      protectie (Sâmbătă, 10 martie 2012, 21:47)

      bors cu miere [utilizator] i-a raspuns lui ana

      pentru a-i proteja pe spectatori
  • +4 (6 voturi)    
    spectacolul (Sâmbătă, 10 martie 2012, 22:26)

    PedaGogu [utilizator]

    Ce era schiul acum 20 de ani si ce a ajuns acum... un spectacol de gladiatori... si atunci, de ce sa ne miram ca unii mor? La ce te astepti cand dai drumul la 3-4 insi pe o prtie atat de ingusta? Sa ajunga toti cu bine la final sau sa sara unul sau chiar doi din schema, pentru spectacol? Toti spectatorii aia ar trebui sa-l aiba pe constiinta.
    • 0 (0 voturi)    
      Concluzionistule (Duminică, 11 martie 2012, 3:37)

      NTZ [anonim] i-a raspuns lui PedaGogu

      Nistorescu tu esti ? Gata, ai uitat ca trebuia sa fii in inchisoare ca ai omorat om pe trecerea de pietoni ? Iar vii cu concluziile tale de 2 lei ?
    • 0 (0 voturi)    
      corect (Duminică, 11 martie 2012, 8:02)

      MirceaA [utilizator] i-a raspuns lui PedaGogu

      ai mare dreptate. Toate sporturile au ajuns foarte apropiate de luptele de gladiatori. Toate sunt la limita, toate au ajuns sa fie sporturi extreme. Schiul, bobul, saniuta sunt deja cascadorii. Ce sa mai vorbim de F 1, Indi sau K1?
  • 0 (0 voturi)    
    Schiorii nostri... (Duminică, 11 martie 2012, 2:14)

    Canadian [anonim]

    ...Anul acesta , in mai putin de doua luni am pierdut 2 shiori de inalta clasa. A fost mai intai Sarah Burke, si acum Nik.
    RIP , May your memory be eternal, dear brother and sister, worthy of blessedness and everlasting memory.