Bute: Pentru un meci cu Ward, merg si la el acasa/ Ward: Bute inca nu merita un meci cu mine

de A.S.     HotNews.ro
Duminică, 18 decembrie 2011, 18:42 Sport | Alte sporturi

Andre Ward, campionul mondial WBA si WBC
Foto: www.andresogward.com
Lucian Bute, campionul mondial IBF la super-mijlocie, i-a transmis o provocare lui Andre Ward, americanul care detine centurile WBA si WBC, dupa succesul inregistrat in fata lui Froch: "Pentru Ward, merg si la el acasa", spune Bute, intampinand insa un prim refuz din partea lui Ward: "Bute inca nu merita sa boxeze cu mine: el a intalnit pugilisti de categoria B si C, inca nu a ajuns sa invinga pe cineva din clasa A".

Bute: "Sunt dispus sa merg si in Oakland, la el acasa, pentru un meci cu Ward. Sunt gata sa domin categoria. Pe Froch, l-as face chiar KO: el a castigat cu Magee in 11 runde, eu am avut nevoie de mai putin".

Ward: "Nu vreau sa fiu lipsit de respect fata de Lucian Bute, dar el a boxat cu pugilisti de categorie inferioara in vreme ce eu luptam in Super Six. Inca nu merita sansa unui meci cu mine. In orice caz, tinand cont ca am castigat acest turneu, cred ca am dreptul sa-mi aleg urmatorul adversar, in conditiile financiare impuse de mine".




















3511 vizualizari

  • +3 (19 voturi)    
    ... (Duminică, 18 decembrie 2011, 19:01)

    gigel [anonim]

    ward are dreptate, bute mai are mult de tras pana sa ajunga la el
    • +5 (13 voturi)    
      ... (Duminică, 18 decembrie 2011, 19:16)

      alex micu [anonim] i-a raspuns lui gigel

      Ward se trage pe cur, ii e frica de Bute! Daca e asa slab de ce nu-l bate sa-i ia centura si sa aiba 3...
    • -4 (12 voturi)    
      Bute exagereaza... (Duminică, 18 decembrie 2011, 19:58)

      dip [anonim] i-a raspuns lui gigel

      El nu a boxat cu nimeni pana acum si vrea dintro data sa se bata cu cel mai bun!
  • +1 (9 voturi)    
    ward e un papagal... (Duminică, 18 decembrie 2011, 19:28)

    popcorn monta [utilizator]

    bate din gura si cand e de trecut la fapte se murdareste in izmene...are sange in instalatie sa treaca la lupta...mai face si el rost de o centura daca e bun...
  • +6 (8 voturi)    
    ward (Duminică, 18 decembrie 2011, 19:30)

    ko [anonim]

    Desi imi place de Bute, i-a cam tras-o peste ochi Ward.
    Probabil ca asta e perceptia in industrie despre Bute, asa ca trebuie sa dovedeasca contrariul.
    Cred si eu ca Bute a declarat ca merge la Ward, nici nu s-ar fi putut altfel avand in vedere ca Ward are 2 centuri si un Super Six castigat.
  • +2 (12 voturi)    
    Un tampit ... (Duminică, 18 decembrie 2011, 19:34)

    mr hyde [anonim]

    Pentru a unifica centurile Klitscho a acceptat toate provocarile , si este Klitscho ...Acest baiat de culoare obraznic a inceput sa-l copieze in comportament pe Mayweather dar este foarte departe de valoarea lui .Nu el apreciaza cu cine va lupta ci managerii si impresarii asa ca aceasta declaratie este a unui tampit abia iesit din ring...Oricum Bute este foarte incomod pentru ca este tahnic , inalt si puternic , eu cred ca il bate pe Ward fara probleme...Hai Lucian !
  • +5 (13 voturi)    
    FRICA de BUTE este o boala ... NECRUTATOARE !!! (Duminică, 18 decembrie 2011, 19:59)

    SILE [anonim]

    Degeaba invoca varii motive toti cei care refuza un meci cu LUCIAN, deoarece FRICA este motivul ADEVARAT. Atat Froch , Ward si altii sunt constienti ca odata pierdute centurile pierd si enorm de multi bani ....
    In nici un caz atunci cand te "crezi ???" cel mai puternic "alegi" ... parteneriii .
    Atunci cand nu-ti este frica de nimeni , lupti cu oricine.
    BUTE vrea sa lupte cu ei !!! El este cel mai puternic ! Nu o spun doar pt. ca sunt roman, o spun pt. ca este varianta cea mai apropiata de ADEVAR (daca nu cumva SINGURA varianta posibila ) !
    In consecinta :
    FRICA de BUTE este o boala ... NECRUTATOARE !!!
  • +4 (8 voturi)    
    Adevarul este ... (Duminică, 18 decembrie 2011, 20:07)

    des [anonim]

    Bute ar trebui sa traga cu dintii ca acest meci sa aiba loc! Personal nu cred ca se va intampla asta.... din pacate!
    Ward nu are nimic de dovedit... A aratat destul pana acum... Este totusi castigatorul Super Six, campion WBA si WBC, organizatii mult mai prestigioase decat IBF!
    Eu sunt roman, il sustin pe Bute.... dar ne place sau nu, Ward este un profesionist desavarsit in timp ce Bute s-a batut numai cu adversari slabi!
    • 0 (6 voturi)    
      oare de ce a avut bute adversari slabi??? (Duminică, 18 decembrie 2011, 20:38)

      popcorn monta [utilizator] i-a raspuns lui des

      poate din cauza ca boxeri ca ward,pavlik,etc...au morcovul adanc infipt in dos si refuza sa boxeze cu el...eu cred ca nu le strica o centura in plus...dar cand nu esti barbat te ascunzi dupa vorbe...goale...
    • +4 (8 voturi)    
      Oare!? (Duminică, 18 decembrie 2011, 21:20)

      mitica [anonim] i-a raspuns lui des

      In box, chiar daca(sau in special daca) ai cistigat un titlu trebuie sa sustii meciuri de aparare a acelui titlu , ca nu-i ca la scoala, ai dat examen o data si gata, esti absolvent!In box, dupa ce ai cistigat un titlu nu mai conteaza citi si cum ai batut, daca nu cistigi urmatorul meci, pierzi titlul. Si daca nu lupti cind si cu cine stabileste federatia, iar pierzi titlul.Noroc ca Bute e la IBF, nu-i obliga nimeni sa lupte.Da' la Ward cred ca-i frica, nu de alta, dar Bute este totusi campion mondial IBF, daca-i chiar mai tare decit toti adversarii avuti pina acum?!Daca regulamentele nu-l obliga pe Ward sa lupte cu Bute, se da si el mare.Da'unu care se crede cel mai bun ar trebui s-o arate in ring, c'asa-i in box!
  • +4 (6 voturi)    
    Respect (Duminică, 18 decembrie 2011, 20:28)

    Lucian [anonim]

    Ward este un gentleman, spre deosebire de Froch caruia sper ca Bute ii va rupe botul cat de curand.
  • +3 (3 voturi)    
    asta nu mai e sport (Duminică, 18 decembrie 2011, 23:04)

    nomail [anonim]

    banul face legea.. nu bute sau ward stabilesc meciurile, ci managerii de centuri sau de federatii, sau cum vreti sa le spuneti. nu se vor unifica centurile.. vor lupta pt suprematie dar isi vor pastra identitatea si zona de influenta. nu isi vor ceda nimic din zone.. chestie de bani... de ce a-ti fi asa de idioti, nu stiu.. bute e doar cel ce executa, nimic nu e de capul lui.. si de partea celorlalti, la fel.. sunt doar niste mascarici carora li se da voie sa se desfasoare doar in ring , dar in meciurile controlate de ei. asa a ajuns boxul si toate sporturile la ora actuala.. o afacere d facut bani, nimic nu mai e sportiv.. totul e doar chestie de bani..
  • +1 (3 voturi)    
    totusi ... (Luni, 19 decembrie 2011, 0:55)

    pacifistu [anonim]

    ce a spus omul atat de rau .. ?

    fraza de incheiere este esentiala : a castigat ce avea de castigat, isi rezerva dreptul de a isi alege viitorul adversar in conditiile financiare impuse de el. se bate , dar pe banii pe care ii cere. daca bute, managerii in fapt, se inteleg la bani eu cred ca lupta va avea loc, dar omul prefera sa se bata cu altul pe mai multi bani decat cu bute pe putini bani . om trai si om vedea