Carl Froch il critica din nou pe Bute: "Nu merita respect, nu a boxat cu nimeni important"

de A.I.     HotNews.ro
Luni, 21 noiembrie 2011, 18:00 Sport | Alte sporturi

Carl Froch
Foto: Captura YouTube
Finalist al turneului SuperSix, Carl Froch a declarat ca un meci de unificare a centurilor contra lui Lucian Bute "nu ar fi mare lucru", britanicul precizand despre "Mister KO" ca este un pugilist care nu conteaza in lupta de la varf. "Nu merita respect, nu a boxat cu nimeni important. Se lupta doar <acasa>, nu are credibilitate", a precizat Froch.

"Mi-ar placea sa am un meci de unificare a titlurilor cu el, dar nu ar fi o confruntare cine stie ce mare pentru mine. Ar fi un meci usor. In CV-ul lui Bute ies in evidenta doar doua nume, Brian Magee si Glen Johnson. Iar eu i-am invins pe ambii intr-un mod mult mai convingator decat a facut-o el. Este el campion IBF, dar se lupta doar acasa si de aceea nu i se acorda credit si respect, pe care oricum nu le merita, pentru ca nu a boxat cu nimeni mare", a declarat Carl Froch citat de Nottingham Post, conform Mediafax.

Carl Froch va lupta in finala SuperSix impotriva lui Andre Ward, in data de 17 decembrie, la Atlantic City. Invingatorul acestei dispute l-ar putea intalni pe Lucian Bute intr-un meci de unificare a centurilor. 


Citeste mai multe despre   



















3418 vizualizari

  • -2 (20 voturi)    
    corect (Luni, 21 noiembrie 2011, 18:17)

    corect [anonim]

    CORECT!

    a pus punctul pe i englezoiul asta.

    nu ca mi-ar fi drag de el, dar ce-i adevarat e adevarat!
  • +7 (17 voturi)    
    ... (Luni, 21 noiembrie 2011, 18:19)

    ToBeOrNotToBe [utilizator]

    Interesant unghi din care priveste Carl, unghiul mort.
    Carl, cum poti sa declari ca l-ai batut pe Glen Johnson int-o maniera mai evidenta decat Lucian? Matematica simpla:
    1) tu i-ai dat lui Glen 100 de pumni iar el tie 99
    2) Bute i-a dat lui Glen vreo 50 de pumni si a primit vreo 5.
    Cine a batut mai evident ? Tu te-ai batut cu Glen ca in curtea scolii, iar Bute l-a batut precum un profesionist adevarat.
    La mijlocul anului viitor Lucian va avea toate centurile importante batandu-l si pe Ward... acesta din urma batandu-te pe tine in finala Super Six. Spor la treaba
  • +3 (17 voturi)    
    Cine se crede fraierul asta? (Luni, 21 noiembrie 2011, 18:21)

    MariusLT [utilizator]

    ...desi il evita in confruntare, isi permite sa comenteze despre cat de valoros sau respectat este Bute.. in final, Bute isi castiga meciurile si comenteaza putin....iar Floch asta sau cum il cheama...o sa fie pus la punct in curand..va promit!
  • +4 (16 voturi)    
    mananca rahat (Luni, 21 noiembrie 2011, 18:33)

    jack [anonim]

    Din totalul de 29 meciuri Froch a luptat 24 acasa. Asa ca sa nu se mai rupa in figuri. Adevarul este ca ultimele 5-6 meciuri le-a avut 'afara' dar asteptam si Lucian sa compenseze.
    Succes Lucian !!!!
  • -3 (17 voturi)    
    adevarul... (Luni, 21 noiembrie 2011, 19:12)

    microbistu' [anonim]

    adevarul va iesi la iveala in curand: bute nu va boxa nici cu ward, nici cu froch... impresarii lui bute nu vor avea curaj sa il 'arunce' intr-o astfel de lupta... ei stiu ca dupa un meci cu ward sau froch, cariera lui bute ar fi terminata, iar el - bute - nu ar mai fi o sursa de venituri pentru ei. asadar... froch are dreptate... (poate ne mai auzim mariuslt, stiu ca tu vei aduna +, iar eu -, dar,,, adevarul va iesi la iveala...)
    • +5 (13 voturi)    
      nu e chiar asa (Luni, 21 noiembrie 2011, 21:33)

      george [anonim] i-a raspuns lui microbistu'

      Froch a fost prezent la gala de la Monteam cand Bute l-a batut prin KO pe Miranda. Dupa meci camerele au surprins fata lui Froch care nu arata prea fericit ba din contra era foarte ingandurat. Comentatorii chiar au spus ca Froch se cam teme de un meci cu Bute
  • -1 (9 voturi)    
    froch are dreptate, zic unii postaci :)) (Marţi, 22 noiembrie 2011, 0:12)

    crap [anonim]

    dar i-am studiat pe amandoi cu atentie. nu pot sa spun decat ca daca bute boxeaza cu froch cum a facut-o cu johnson, froch e istorie.. din nou, fara emfaza de fan, fara emotie, doar la rece. froch pare imposibil de pus jos. dar nu are miscarea, precizia si nici tehnica lui lucian, asta e evident odata ce-i studiezi. mai periculos ptr bute ar parea ward sau kessler, par ca au potentialul sa'l surprinda neplacut pe bute, chiar daca nu au rezistenta lui froch. nu'l vad pe froch invingator in meciul cu bute, sorry ptr froch, care de altfel este chiar al doilea boxer preferat dupa bute. probabil braveaza, semn clar ca se teme.
  • -1 (7 voturi)    
    Bute ca si Selcuk Aydin (Marţi, 22 noiembrie 2011, 10:48)

    Dorinel [anonim]

    Jo Dan e un boxer neprotejat, furat dezavantajat,sa fie atent sa nu pateasca ca Andrade 2, sa fie precaut, inteligent. zicea ca acum merge peste turc din primele reprize. Sa fie inteligent sa nu ia KO ca Andrade. sau sa nu vanda meciul pt o suma frumoasa. . Tot respectul pt JoJo Dan, as vrea sa am acelasi respect si pt Bute dar faptul ca e creat artificial si tinut fortat sus nu ma lasa. Bute peste masura de protejat, pt interese oculte, se aseamana mai mult cu turcul Selcuk Aydin . nici nu stiu ce cauta langa Jo Jo, langa Selcuk se potriveste Bute mai bine.
  • 0 (6 voturi)    
    Bute ca si Selcuk (Marţi, 22 noiembrie 2011, 11:00)

    Dorinel [anonim]

    Cu toate ca si Selcuk are o centura dar nu am vazut pe nimeni din varf sa faca meci in Turcia- Germ. Le e frica la Pacquiao, Floyd, Berto, Mosley, Ortiz, Jones? . . . hmmm . Cei ce nu cunosc sportul si miscarea reala ne fac sa radem . Cat despre Ward, FrocH, Kessler, ei au luptat pe bune cu Miranda, Bika, Andrade, Johnson, Magee. Pe cand in cazut lui Bute mafia a aranjat aproape toate meciurile, unele prin KO. Atunci cand Bute va incepe sa bata in mod direct, fata in fata, din elita, si nu doar pe ocolite-prin comparatie, atunci lumea va incepe sa-l creada. Daca vrea sa fie luat in serios sa nu se mai tina de glume.