​WBC: Vitali Klitschko, fara rival - Victorie prin KO tehnic in fata lui Tomasz Adamek

Duminică, 11 septembrie 2011, 10:25 Sport | Alte sporturi

Vitali Klitschko, victorie prin KO
Vitali Klitschko si-a pastrat centura de campion mondial WBC la categoria grea dupa ce l-a invins, prin KO, in repriza a zecea, pe Tomasz Adamek. Partida a avut loc la Wraclow, pe stadionul Miejski, in fata a aproximativ 42.000 de spectatori.

Vitali a dominat categoric cele zece runde ale partidei cu Tomasz, fratele cel mare din familia Klitschko aparandu-si pentru a saptea oara centura de campion WBC.

Acesta a fost succesul cu numarul 43 (dintre care 40 prin KO) al lui Vitali dintr-un total de 45 de meciuri la profesionisti.

3364 vizualizari

• 0 (2 voturi)
    Succes Adamek (Duminică, 11 septembrie 2011, 10:41)

jacky [anonim]

Am vazut meciul,este adevarat ca Vitali a controlat meciul,dar,trebuie remarcat faptul ca si Adamek este un sportiv tenace si curajos.Sa rezisti 10 reprize unui Klitschko,este o performanta de remarcat,am vazut meciuri,ale acestuia,care s-au terminat dupa citeva secunde.Sportivul polonez va avea sanse sa devina campion mondial la o alta categorie,asa cum spunea Vitali,trebuie sa fi construit,fizic,pentru categoria grea.Succes polonezului,curajosii trebuiesc ,intodeauna ,incurajati.Bravo Adamek!
      Luptator cu inima, Adamek... (Duminică, 11 septembrie 2011, 13:39)

Prostu' satului [anonim] i-a raspuns lui jacky

Asa e, a avut mult curaj, cinste lui. Probabil ca si respectul pentru spectatorii "lui" si acel nationalism bun pentru care polonezii sunt renumiti l-au tinut pe picioare.
      Pana la urma, se poate argumenta ca n-a fost un KO "adevarat", polonezii nu l-au vazut pe-al lor efectiv cazut la podea.
      Altfel, Klitschko a fost din alta liga, parerea mea e ca, daca ar fi vrut cu tot dinadinsul, il putea face KO pe Adamek inca de la sfarsitul reprizei a treia.
      Si oricum, mi se pare ca a exagerat cu trasul de timp; l-a masacrat inutil vreo 3-4 reprize pe polonez, a fost foarte clar inca de prin repriza a sasea ca Adamek nu mai avea nicio sansa. Poate si antrenorul celui din urma ar fi trebuit sa opreasca meciul mai devreme.
      Prea mare diferenta, 15 kilograme si cam tot atatia centimetri... si e absolut incredibila forma fizica a lui Klitschko la 40 de ani.
        adamek are reputatia de mardeias incasator de (Duminică, 11 septembrie 2011, 17:24)

Eneas [anonim] i-a raspuns lui Prostu' satului

exceptie!fratii Klitschko nu se pot retrage decat in glorie,neinvinsi!adamek era pe locul 30 daca nu 40 in clasamente ,deci tot meciul a fost o gluma !maciul a fost trucat dpdv al egalitatii ,altii trebuiau sa lupte cu Klitschko ,dar se feresc si astia 2 frati -e dreptul lor-de adevaratii pretendenti la titlul suprem....
          Se prea poate sa fie cum spui (Luni, 12 septembrie 2011, 11:47)

Prostu' satului [anonim] i-a raspuns lui Eneas

Nu pretind ca-s mare cunoscator, ma mai uit si eu cand si cand la cate-un meci de top.
          Cine-ar fi atunci "adevaratii pretendenti"?
          Macar vreo cativa, sa stiu sa le urmaresc numele...