Hotnews.ro http://www.hotnews.ro HotNews.ro - revista presei, stiri, ziare, TV, radio, documente, download, video ro Wed, 29 Mar 2017 00:47:14 GMT Wed, 29 Mar 2017 00:47:14 GMT Copyright Hotnews.ro 2013 30 Hotnews.ro 144 30 http://www.hotnews.ro http://www.hotnews.ro/images/new/logo.gif WTA Miami Karolina Pliskova, prima semifinalista http://sport.hotnews.ro/stiri-tenis-21687353-wta-miami-karolina-pliskova-prima-semifinalista.htm Jucatoarea ceha de tenis Karolina Pliskova, a doua favorita, s-a calificat in semifinalele turneului de la Miami, dupa ce a trecut de croata Mirjana Lucic-Baroni, scor 6-3, 6-4, potrivit News.ro. Tue, 28 Mar 2017 23:30:21 GMT http://sport.hotnews.ro/stiri-tenis-21687353-wta-miami-karolina-pliskova-prima-semifinalista.htm Sport/Tenis Simona Halep, dupa victoria cu Samantha Stosur: Am fost putin norocoasa, am salvat o minge de meci, dar am si luptat pentru revenire http://sport.hotnews.ro/stiri-tenis-21685519-simona-halep-dupa-victoria-samantha-stosur-fost-putin-norocoasa-salvat-minge-meci-dar-luptat-pentru-revenire.htm Cand totul parea incheiat (6-4, 5-2 pentru adversara), Simona Halep a intors soarta meciului disputat cu Samantha Stosur, calificandu-se in sferturile turneului WTA de la Miami (4-6, 7-5, 6-2). &quot;Am fost putin norocoasa, dar am si luptat pentru revenire&quot;, a precizat Halep. La 5-4, in setul doi, Simona a salvat o minge de meci. Tue, 28 Mar 2017 06:31:00 GMT http://sport.hotnews.ro/stiri-tenis-21685519-simona-halep-dupa-victoria-samantha-stosur-fost-putin-norocoasa-salvat-minge-meci-dar-luptat-pentru-revenire.htm Sport/Tenis ​WTA Miami: Dominika Cibulkova, invinsa de Lucie Safarova in optimi (Rezultatele zilei) http://sport.hotnews.ro/stiri-tenis-21685517-wta-miami-dominika-cibulkova-invinsa-lucie-safarova-turul-trei-rezultatele-zilei.htm Lucie Safarova (locul 36 WTA) a produs surpriza in optimile turneului &quot;Premier Mandatory&quot; de la Miami, eliminand-o pe Dominika Cibulkova (Slovacia, locul 4 WTA), a patra favorita a competitiei. A fost 7-6 (5), 6-1 pentru jucatoarea din Cehia, care o va intalni in sferturile de finala pe daneza Caroline Wozniacki, cap de serie numarul 12. Tue, 28 Mar 2017 06:30:00 GMT http://sport.hotnews.ro/stiri-tenis-21685517-wta-miami-dominika-cibulkova-invinsa-lucie-safarova-turul-trei-rezultatele-zilei.htm Sport/Tenis VIDEO Roger Federer, imperial inca o data: Victorie cu Juan Martin del Potro si calificare in optimile Masters-ului de la Miami http://sport.hotnews.ro/stiri-tenis-21685486-video-roger-federer-imperial-inca-data-victorie-juan-martin-del-potro-calificare-optimile-masters-ului-miami.htm Roger Federer a reusit inca o demonstratie de tenis, elvetianul trecand in doua seturi, scor 6-3, 6-4, de Juan Martin del Potro. Castigator a 18 Grand Slam-uri (ultimul cucerit la inceputul anului, la Australian Open), Fedex a avut o noua evolutie incantatoare, nelasandu-i argentinianului mari sperante. Tue, 28 Mar 2017 06:06:00 GMT http://sport.hotnews.ro/stiri-tenis-21685486-video-roger-federer-imperial-inca-data-victorie-juan-martin-del-potro-calificare-optimile-masters-ului-miami.htm Sport/Tenis ​ATP Miami: Stan Wawrinka si Roger Federer continua competitia de la Key Biscayne (Programul optimilor) http://sport.hotnews.ro/stiri-tenis-21685474-atp-miami-stan-wawrinka-roger-federer-continua-competitia-key-biscayne-programul-optimilor.htm Stanislas Wawrinka, principalul favorit, s-a calificat fara emotii in optimile de finala ale turneului de categorie Masters de la Miami, dupa ce l-a invins in doua seturi pe tunisianul Malek Jaziri. Roger Federer, castigator de doua ori al competitiei de la Key Biscayne, a trecut la randul sau de vicecampionul olimpic de la Rio, Juan Martin Del Potro, scor 6-3, 6-4. Tue, 28 Mar 2017 06:03:00 GMT http://sport.hotnews.ro/stiri-tenis-21685474-atp-miami-stan-wawrinka-roger-federer-continua-competitia-key-biscayne-programul-optimilor.htm Sport/Tenis ​VIDEO Condusa cu 6-4 si 5-2, Simona Halep a revenit incredibil si a castigat meciul cu Samantha Stosur http://sport.hotnews.ro/stiri-tenis-21685451-video-condusa-6-4-5-2-simona-halep-revenit-incredibil-castigat-meciul-samantha-stosur.htm Simona Halep a avut un meci cu o evolutie incredibila impotriva jucatoarei Samantha Stosur: condusa cu 1-0 la seturi si cu 5-2 in al doilea, numarul 5 WTA a revenit miraculos, a salvat o minge de meci, a intors soarta disputei si s-a calificat in sferturile turneului &quot;Premier Mandatory&quot; de la Miami (4-6, 7-5, 6-2). Cum a fost posibil? <strong>Intra in material pentru a vedea rezumatul partidei. </strong> Tue, 28 Mar 2017 05:44:00 GMT http://sport.hotnews.ro/stiri-tenis-21685451-video-condusa-6-4-5-2-simona-halep-revenit-incredibil-castigat-meciul-samantha-stosur.htm Sport/Tenis WTA Miami Johanna Konta s-a calificat in sferturile de finala ale Miami Open si ar putea juca impotriva Simonei Halep http://sport.hotnews.ro/stiri-tenis-21685332-wta-miami-johanna-konta-calificat-sferturile-finala-ale-miami-open-putea-juca-impotriva-simonei-halep.htm Jucatoarea britanica Johanna Konta, locul 11 WTA si cap de serie numarul 10, a invins-o, marti, cu scorul de 7-5, 6-1, pe sportiva spaniola Lara Arruabarrena, locul 72 WTA, calificandu-se in sferturile de finala ale Miami Open, potrivit News.ro Tue, 28 Mar 2017 01:42:27 GMT http://sport.hotnews.ro/stiri-tenis-21685332-wta-miami-johanna-konta-calificat-sferturile-finala-ale-miami-open-putea-juca-impotriva-simonei-halep.htm Sport/Tenis WTA Miami: Simona Halep - Samantha Stosur 4-6; 7-5; 6-2/ De la agonie la extaz, de la mediocru la tenis de calitate/ Sferturi cu Johanna Konta http://sport.hotnews.ro/stiri-tenis-21685290-live-score-miami-open-simona-halep-samantha-stosur-4-6-1-2.htm Simona Halep a trecut greu, in trei seturi, scor 4-6; 7-5; 6-2, de australianca Samantha Stosur, in optimile turneului WTA de la Miami. Stosur a avut meciul in mana, a castigat primul set si conducea in al doilea cu 5-2, dar Halep a avut o noua revenire de senzaie, a jucat din ce in ce mai bine si a castigat setul cu 7-5. Stosur s-a blocat psihic dupa ratarea unei sanse uriase, iar Halep a defilat in decisiv. Urmeaza un sfert de finala extrem de dificil impotriva britanicei Jihanna Konta. Tue, 28 Mar 2017 00:10:00 GMT http://sport.hotnews.ro/stiri-tenis-21685290-live-score-miami-open-simona-halep-samantha-stosur-4-6-1-2.htm Sport/Tenis Miami Open: Muguruza a abandonat in meciul cu Wozniacki http://sport.hotnews.ro/stiri-tenis-21685145-miami-open-muguruza-abandonat-meciul-wozniacki.htm Jucatoarea spaniola de tenis Garbine Muguruza, locul 6 mondial, a abandonat in meciul cu daneza Caroline Wozniacki, favorita 14, in optimi la Miami Open, potrivit News.ro. Mon, 27 Mar 2017 20:46:00 GMT http://sport.hotnews.ro/stiri-tenis-21685145-miami-open-muguruza-abandonat-meciul-wozniacki.htm Sport/Tenis Horia Tecau si Jean-Julien Rojer, eliminati in turul doi la dublu, la Miami Open http://sport.hotnews.ro/stiri-tenis-21685092-horia-tecau-jean-julien-rojer-eliminati-turul-doi-dublu-miami-open.htm Perechea Horia Tecau si Jean-Julien Rojer a fost eliminata, luni, in turul doi la turneul Masters 1000 de la Miami (SUA), dotat cu premii in valoare totala de 6.993.450 de dolari, potrivit News.ro. Mon, 27 Mar 2017 19:58:10 GMT http://sport.hotnews.ro/stiri-tenis-21685092-horia-tecau-jean-julien-rojer-eliminati-turul-doi-dublu-miami-open.htm Sport/Tenis WTA: Victoria Azarenka vrea sa revina in circuit in luna iulie - US Open, marea miza din acest an http://sport.hotnews.ro/stiri-tenis-21683869-wta-victoria-azarenka-vrea-revina-circuit-luna-iulie-open-marea-miza-din-acest.htm Victoria Azarenka a anuntat ca isi doreste sa revina in circuitul WTA in luna iulie a acestui an, iar marele sau obiectiv pentru 2017 este participarea la US Open (28 august - 10 septembrie, New York), ultimul Grand Slam al sezonului in curs. Mon, 27 Mar 2017 07:48:00 GMT http://sport.hotnews.ro/stiri-tenis-21683869-wta-victoria-azarenka-vrea-revina-circuit-luna-iulie-open-marea-miza-din-acest.htm Sport/Tenis ​VIDEO Depasit categoric cu 6-0 in primul set, Rafael Nadal a revenit si s-a calificat in turul patru de la Miami, la meciul cu numarul 1000 din cariera http://sport.hotnews.ro/stiri-tenis-21683822-video-depasit-categoric-6-0-primul-tur-rafael-nadal-revenit-calificat-turul-patru-miami-meciul-numarul-1000-din-cariera.htm Rafael Nadal (7 ATP) a ajuns la cota 1000 de partide disputate in circuitul profesionist, iar meciul a fost unul pe care cu siguranta nu il va uita toata viata. In turul trei al turneului de la Miami, Rafa a pierdut incredibil primul set al disputei cu Philipp Kohslchreiber (31 ATP), scor 6-0, dar a avut puterea sa revina si sa se califice in optimile competitiei de categorie Masters. Mon, 27 Mar 2017 07:26:00 GMT http://sport.hotnews.ro/stiri-tenis-21683822-video-depasit-categoric-6-0-primul-tur-rafael-nadal-revenit-calificat-turul-patru-miami-meciul-numarul-1000-din-cariera.htm Sport/Tenis ​VIDEO Cum a jucat Simona Halep in meciul cu Anett Kontaveit - Victorie in 55 de minute http://sport.hotnews.ro/stiri-tenis-21683760-video-cum-jucat-simona-halep-meciul-anett-kontaveit-victorie-55-minute.htm Impotriva jucatoarei Anett Kontaveit (Estonia - 112 WTA - venita din calificari), Simona Halep a reusit una din cele mai bune evolutii din acest an, victoria conturandu-se din doar 55 de minute (6-3, 6-0). <strong>Intra in material pentru a vedea rezumatul partidei de la Miami. </strong> Mon, 27 Mar 2017 06:53:00 GMT http://sport.hotnews.ro/stiri-tenis-21683760-video-cum-jucat-simona-halep-meciul-anett-kontaveit-victorie-55-minute.htm Sport/Tenis ​WTA Miami: Simona Halep vs Samantha Stosur se va disputa in noaptea de luni spre marti http://sport.hotnews.ro/stiri-tenis-21683715-wta-miami-simona-halep-samantha-stosur-disputa-noaptea-luni-spre-marti.htm Simona Halep, cap de serie numarul trei, o va intalni pe Samantha Stosur (Australia - cap de serie numarul 14) in optimile turneului WTA de la Miami. Disputa va avea loc in noaptea de luni spre marti. Mon, 27 Mar 2017 06:28:00 GMT http://sport.hotnews.ro/stiri-tenis-21683715-wta-miami-simona-halep-samantha-stosur-disputa-noaptea-luni-spre-marti.htm Sport/Tenis Simona Halep: Am jucat cel mai bun tenis din acest an, m-am simtit usoara pe teren http://sport.hotnews.ro/stiri-tenis-21683582-simona-halep-jucat-cel-mai-bun-tenis-din-acest-simtit-usoara-teren.htm Simona Halep a declarat, luni, că a jucat cel mai bun tenis din acest an &icirc;n meciul cu Anett Kontaveit, preciz&acirc;nd că se bucură de faptul că a putut face efort fără a avea probleme la genuchiul la care a fost accidentată, scrie news.ro Mon, 27 Mar 2017 04:23:37 GMT http://sport.hotnews.ro/stiri-tenis-21683582-simona-halep-jucat-cel-mai-bun-tenis-din-acest-simtit-usoara-teren.htm Sport/Tenis Simona Halep, in optimi la Miami: Succes lejer cu Anett Kontaveit, scor 6-3, 6-0 http://sport.hotnews.ro/stiri-tenis-21683520-simona-halep-optim-miami-succes-lejer-anett-kontaveit-scor-6-3-6-0.htm Simona Halep, locul 5 WTA si cap de serie numarul 3, a invins-o, luni, in 55 de minute, cu scorul de 6-3, 6-0, pe sportiva Anett Kontaveit din Estonia, locul 112 WTA, venita din calificari, si s-a calificat in optimile de finala ale Miami Open, anunta News.ro. Mon, 27 Mar 2017 01:38:00 GMT http://sport.hotnews.ro/stiri-tenis-21683520-simona-halep-optim-miami-succes-lejer-anett-kontaveit-scor-6-3-6-0.htm Sport/Tenis Patricia Tig, invinsa de Venus Williams la Miami http://sport.hotnews.ro/stiri-tenis-21683403-patricia-tig-invinsa-venus-williams-miami.htm Jucatoarea de tenis Patricia Maria Tig, venita din calificari si locul 95 WTA, a fost invinsa, duminica, de Venus Williams, cap de serie numarul 11 si pozitia 12 in ierarhia mondiala, in turul trei al turneului de categorie Premier Mandatory de la Miami, iar Simona Halep o va intalni pe Samantha Stosur in optimi, daca va trece de Anett Kontaveit, anunta News.ro. Sun, 26 Mar 2017 21:34:00 GMT http://sport.hotnews.ro/stiri-tenis-21683403-patricia-tig-invinsa-venus-williams-miami.htm Sport/Tenis WTA Miami: Simona Halep si Patricia Maria Tig vor juca in noaptea de duminica spre luni http://sport.hotnews.ro/stiri-tenis-21682290-wta-miami-simona-halep-patricia-maria-tig-vor-juca-noaptea-duminica-spre-luni.htm Simona Halep (locul 5 WTA), cap de serie numarul 3, si Patricia Maria Tig (l95 WTA) vor evolua in noaptea de duminica spre luni, in turul trei la turneul de categorie Premier Mandatory de la Miami. Halep o va intalni pe Anett Kontaveit (Estonia, locul 112 WTA), jucatoare venita din calificari, in timp ce Tig o va infrunta pe americanca Venus Williams (12 WTA), cap de serie numarul 11. Sun, 26 Mar 2017 07:02:00 GMT http://sport.hotnews.ro/stiri-tenis-21682290-wta-miami-simona-halep-patricia-maria-tig-vor-juca-noaptea-duminica-spre-luni.htm Sport/Tenis VIDEO ATP Miami: Roger Federer si Stan Wawrinka, calificati in turul trei/ Dominic Thiem, invins de Borna Coric (Rezultatele zilei) http://sport.hotnews.ro/stiri-tenis-21682267-video-atp-miami-roger-federer-stan-wawrinka-calificati-turul-trei-dominic-thiem-invins-borna-coric-rezultatele-zilei.htm Roger Federer, cap de serie numarul patru, si Stan Wawrinka, principalul favorit, au debutat cu dreptul la turneul de categorie Masters de la Miami, calificandu-se in runda a treia a competitiei. Federer l-a invins pe Frances Tiafoe, in timp ce Wawrinka a trecut de Horacio Zeballos. Austriacul Dominic Thiem, cap de serie numarul 6, a fost invins de Borna Coric, scor 6-1, 7-5, in turul al doilea. Sun, 26 Mar 2017 06:47:05 GMT http://sport.hotnews.ro/stiri-tenis-21682267-video-atp-miami-roger-federer-stan-wawrinka-calificati-turul-trei-dominic-thiem-invins-borna-coric-rezultatele-zilei.htm Sport/Tenis WTA Miami: Karolina Pliskova si Dominika Cibulkova s-au calificat in optimi; Agnieszka Radwanska, eliminata (Rezultatele zilei) http://sport.hotnews.ro/stiri-tenis-21682246-wta-miami-karolina-pliskova-dominika-cibulkova-calificat-optimi-agnieszka-radwanska-eliminata-rezultatele-zilei.htm Poloneza Agnieszka Radwanska (locul 8 WTA), favorita numarul 5, a fost invinsa de Mirjana Lucic-Baroni, poziţia 29 WTA, in turul trei al turneului de la Miami. Croata s-a impus categoric, scor 6-0, 6-3, dupa doar 68 de minute. In optimi s-au calificat, printre altele, Karolina Pliskova, Dominika Cibulkova, Garbine Muguruza si Caroline Wozniacki. Sun, 26 Mar 2017 06:22:00 GMT http://sport.hotnews.ro/stiri-tenis-21682246-wta-miami-karolina-pliskova-dominika-cibulkova-calificat-optimi-agnieszka-radwanska-eliminata-rezultatele-zilei.htm Sport/Tenis