Hotnews.ro http://www.hotnews.ro HotNews.ro - revista presei, stiri, ziare, TV, radio, documente, download, video ro Mon, 21 Jan 2019 19:26:29 GMT Mon, 21 Jan 2019 19:26:29 GMT Copyright Hotnews.ro 2013 30 Hotnews.ro 144 30 http://www.hotnews.ro http://www.hotnews.ro/images/new/logo.gif VIDEO Napoli vs Lazio Roma 2-1/ Callejon și Milik, decisivi pentru gazde https://sport.hotnews.ro/stiri-fotbal-22924651-video-napoli-lazio-roma-2-1-callejon-milik-decisivi-pentru-gazde.htm Napoli a învins Lazio, scor 2-1, pe teren propriu, în etapa a 20-a din Serie A. Ștefan Radu a fost integralist la oaspeți. Gazdele adună 47 de puncte și se află la șase în spatele liderului Juventus, în timp ce Lazio rămâne pe poziția a cincea, cu 32 de puncte. Mon, 21 Jan 2019 07:06:00 GMT https://sport.hotnews.ro/stiri-fotbal-22924651-video-napoli-lazio-roma-2-1-callejon-milik-decisivi-pentru-gazde.htm Sport/Fotbal VIDEO Lyon, victorie n minutul 90+5 vs AS Saint-Etienne https://sport.hotnews.ro/stiri-fotbal-22924611-video-lyon-victorie-minutul-90-5-saint-etienne.htm <div>Formația Olympique Lyon s-a impus în derbiul Ronului, scor 2-1, în deplasare, împotriva celor de la St. Etienne, într-un meci din etapa a 21-a din Ligue 1. Golul din minutul 90+5 o readuce pe Lyon pe locul al treilea în ierarhia campionatului francez, în timp ce gazdele cad pe poziția a patra.</div> Mon, 21 Jan 2019 06:55:00 GMT https://sport.hotnews.ro/stiri-fotbal-22924611-video-lyon-victorie-minutul-90-5-saint-etienne.htm Sport/Fotbal ​VIDEO Barcelona - Leganes 3-1 / A șaptea victorie consecutivă pentru catalani n La Liga https://sport.hotnews.ro/stiri-fotbal-22924565-video-barcelona-leganes-3-1-saptea-victorie-consecutiva-pentru-catalani-liga.htm Barcelona a câștigat cu 3-1 partida disputată pe teren propriu cu Leganes, ajungând astfel la a șaptea victorie consecutivă în La Liga. Golurile catalanilor au fost marcate de Ousmane Dembele, Luis Suarez și Lionel Messi, ultimul intrând pe teren în minutul 64. Mon, 21 Jan 2019 06:38:00 GMT https://sport.hotnews.ro/stiri-fotbal-22924565-video-barcelona-leganes-3-1-saptea-victorie-consecutiva-pentru-catalani-liga.htm Sport/Fotbal Franţa: Un junior n vrstă de 14 ani a murit după ce a suferit un stop cardiorespirator la un meci https://sport.hotnews.ro/stiri-fotbal-22924066-franta-junior-varsta-14-ani-murit-dupa-suferit-stop-cardiorespirator-meci.htm Un junior în vârstă de 14 ani, legitimat la gruparea franceză de fotbal FC Lescar, a murit, duminică, la Rontignon, în apropiere de Pau, după ce a suferit un stop cardiorespirator la un meci. Sun, 20 Jan 2019 18:42:22 GMT https://sport.hotnews.ro/stiri-fotbal-22924066-franta-junior-varsta-14-ani-murit-dupa-suferit-stop-cardiorespirator-meci.htm Sport/Fotbal ​VIDEO Manchester City, al patrulea succes consecutiv n Premier League (3-0 cu Huddersfield); Tottenham a nvins-o pe Fulham (scor 2-1) https://sport.hotnews.ro/stiri-fotbal-22924052-video-manchester-city-patrulea-succes-consecutiv-premier-league-3-0-huddersfield-tottenham-invins-fulham-scor-2-1.htm Ultimele două partide din etapa cu numărul XXIII din Premier League s-au încheiat cu victoriile formațiilor Manchester City și Tottenham. Trupa lui Guardiola a trecut cu 3-0 de Huddersfield și a ajuns la patru victorii consecutive în campionat. În celălalt meci al zilei, Tottenham s-a impus pe terenul celor de la Fulham, scor 2-1. Sun, 20 Jan 2019 18:32:00 GMT https://sport.hotnews.ro/stiri-fotbal-22924052-video-manchester-city-patrulea-succes-consecutiv-premier-league-3-0-huddersfield-tottenham-invins-fulham-scor-2-1.htm Sport/Fotbal VIDEO Arsenal, victorie n derby-ul cu Chelsea (scor 2-0) - Lacazette și Koscielny au decis nvingătoarea https://sport.hotnews.ro/stiri-fotbal-22922905-video-arsenal-victorie-derby-chelsea-scor-2-0-lacazette-koscielny-decis-invingatoarea.htm Arsenal s-a impus în derby-ul de pe teren propriu cu Chelsea, scor 2-0, în etapa a XXIII-a din Premier League. Ambele goluri ale confruntării de pe Emirates Stadium au fost înscrise în prima repriză. Doi francezi au decis derby-ul Londrei: Lacazette (14&#39;) și Koscielny (39&#39;). Sat, 19 Jan 2019 20:29:53 GMT https://sport.hotnews.ro/stiri-fotbal-22922905-video-arsenal-victorie-derby-chelsea-scor-2-0-lacazette-koscielny-decis-invingatoarea.htm Sport/Fotbal VIDEO RB Leipzig - Borussia Dortmund 0-1 / Dortmund păstrează avansul de șase puncte față de Bayern https://sport.hotnews.ro/stiri-fotbal-22922876-video-leipzig-borussia-dortmund-0-1-dortmund-pastreaza-avansul-sase-puncte-fata-bayern.htm Borussia Dortmund a obținut o victorie la limită pe terenul celor de la RB Leipzig, scor 1-0, în etapa cu numărul XVIII din Bundesliga. În urma acestui succes, Dortmund (liderul clasamentului) rămâne la șase puncte distanță față de Bayern Munchen, ocupanta poziției a doua. Sat, 19 Jan 2019 19:49:37 GMT https://sport.hotnews.ro/stiri-fotbal-22922876-video-leipzig-borussia-dortmund-0-1-dortmund-pastreaza-avansul-sase-puncte-fata-bayern.htm Sport/Fotbal VIDEO PSG a făcut instrucție cu Guingamp (scor 9-0) - Hat-trick pentru Cavani și Mbappe https://sport.hotnews.ro/stiri-fotbal-22922810-video-psg-facut-instructie-guingamp-scor-9-0-hat-trick-pentru-cavani-mbappe.htm Guingamp a trăit un adevărat coșmar pe Parc des Princes, fiind învinsă cu 9-0 de PSG, în etapa a XXI-a din Ligue 1. Cele mai multe goluri au fost înscrise de Kylian Mbappe și Edinson Cavani, ambii reușind câte un hat-trick. Sat, 19 Jan 2019 18:28:00 GMT https://sport.hotnews.ro/stiri-fotbal-22922810-video-psg-facut-instructie-guingamp-scor-9-0-hat-trick-pentru-cavani-mbappe.htm Sport/Fotbal VIDEO Real Madrid - Sevilla 2-0 / Galacticii au urcat pe locul trei n La Liga - Casemiro a marcat un gol de generic https://sport.hotnews.ro/stiri-fotbal-22922761-video-real-madrid-sevilla-2-0-galacticii-urcat-locul-trei-liga-casemiro-marcat-gol-generic.htm Real Madrid a câștigat cu 2-0 disputa de pe teren propriu cu Sevilla, contând pentru etapa a XX-a din La Liga. Grație acestui succes, "galacticii" au acumulat 36 de puncte și au urcat pe locul trei în clasament. Casemiro a deschis scorul în minutul 78, cu un șut superb de la aproximativ 25 de metri. Sat, 19 Jan 2019 17:43:00 GMT https://sport.hotnews.ro/stiri-fotbal-22922761-video-real-madrid-sevilla-2-0-galacticii-urcat-locul-trei-liga-casemiro-marcat-gol-generic.htm Sport/Fotbal ​FOTO Adidas a lansat mingea oficială pentru fazele eliminatorii din Champions League https://sport.hotnews.ro/stiri-fotbal-22922392-foto-adidas-lansat-mingea-oficiala-pentru-fazele-eliminatorii-din-champions-league.htm Adidas a prezentat mingea oficială cu care se va juca în fazele eliminatorii ale Champions League, aceasta numindu-se &#39;Madrid Finale 19&#39;. Balonul va fi utilizat în premieră pe data de 12 februarie, când se vor disputa primele meciuri din optimile de finală: Manchester United vs PSG și AS Roma vs FC Porto. Sat, 19 Jan 2019 12:45:00 GMT https://sport.hotnews.ro/stiri-fotbal-22922392-foto-adidas-lansat-mingea-oficiala-pentru-fazele-eliminatorii-din-champions-league.htm Sport/Fotbal VIDEO Hoffenheim - Bayern Munchen 1-3 / A șasea victorie consecutivă pentru bavarezi n Bundesliga - Goretzka a reușit o dublă https://sport.hotnews.ro/stiri-fotbal-22921666-video-hoffenheim-bayern-munchen-1-3-sasea-victorie-consecutiva-pentru-bavarezi-bundesliga-goretzka-reusit-dubla.htm Hoffenheim și Bayern Munchen au dat vineri startul returului din Bundesliga (etapa a XVIII-a). Formația lui Niko Kovac a plecat cu toate punctele de pe stadionul "Wirsol Rhein-Neckar", după o victorie cu 3-1. Bavarezii au ajuns la al 12-lea succes în actualul sezon din campionatul Germaniei și la al șaselea consecutiv. Sat, 19 Jan 2019 06:45:18 GMT https://sport.hotnews.ro/stiri-fotbal-22921666-video-hoffenheim-bayern-munchen-1-3-sasea-victorie-consecutiva-pentru-bavarezi-bundesliga-goretzka-reusit-dubla.htm Sport/Fotbal Contestaţia clubului Levante, respinsă pentru că a fost depusă prea trziu/ FC Barcelona continuă n Cupa Spaniei https://sport.hotnews.ro/stiri-fotbal-22921138-contestatia-clubului-levante-respinsa-pentru-fost-depusa-prea-tarziu-barcelona-continua-cupa-spaniei.htm Carmen Perez, judecătoare care reprezintă comisia de competiţii a federaţiei spaniole, a decis să nu accepte contestaţia clubului Levante după meciul cu FC Barcelona, din Cupa Spaniei, deoarece a fost depusă prea târziu. Fri, 18 Jan 2019 18:28:00 GMT https://sport.hotnews.ro/stiri-fotbal-22921138-contestatia-clubului-levante-respinsa-pentru-fost-depusa-prea-tarziu-barcelona-continua-cupa-spaniei.htm Sport/Fotbal ​VIDEO FC Barcelona s-a calificat pe teren n sferturile Cupei Spaniei, dar ar putea fi eliminată la masa verde/ Betis și Espanyol merg mai departe https://sport.hotnews.ro/stiri-fotbal-22919778-video-barcelona-calificat-teren-sferturile-cupei-spaniei-dar-putea-eliminata-masa-verde-betis-espanyol-merg-mai-departe.htm FC Barcelona a învins, joi, pe teren propriu, cu scorul de 3-0 (2-0), formaţia Levante, în manşa a doua a optimilor de finală ale Cupei Spaniei. Chiar dacă s-au calificat pe teren în sferturi, catalanii ar putea fi excluși din competiție pentru folosirea unui jucător de la echipa B, care se afla în stare de suspendare. În turul următor merg și Betis Sevilla și Espanyol. Fri, 18 Jan 2019 09:07:00 GMT https://sport.hotnews.ro/stiri-fotbal-22919778-video-barcelona-calificat-teren-sferturile-cupei-spaniei-dar-putea-eliminata-masa-verde-betis-espanyol-merg-mai-departe.htm Sport/Fotbal Jose Mourinho: Cea mai mare reușită a mea a fost cnd am terminat cu United pe locul doi n Anglia https://sport.hotnews.ro/stiri-fotbal-22919261-jose-mourinho-cea-mai-mare-reusita-mea-fost-cand-terminat-united-locul-doi-anglia.htm Jose Mourinho a acceptat oferta televiziunii BeIN Sports și a devenit analist sportiv, însă, fostul tehnician al echipei din Premier League, Manchester United, a precizat că nu are de gând să pună punct carierei de antrenor, potrivit Mediafax. Thu, 17 Jan 2019 20:57:00 GMT https://sport.hotnews.ro/stiri-fotbal-22919261-jose-mourinho-cea-mai-mare-reusita-mea-fost-cand-terminat-united-locul-doi-anglia.htm Sport/Fotbal După polemicile din jurul Supercupei Italiei, 15.000 de suportere prezente pe stadion la Jeddah https://sport.hotnews.ro/stiri-fotbal-22917811-dupa-polemicile-din-jurul-supercupei-italiei-15-000-suportere-prezente-stadion-jeddah.htm Nu mai puţin de 15.000 de spectatoare au fost prezente la Supercupa Italiei la fotbal, dintre Juventus Torino şi AC Milan, desfăşurată miercuri seara, la Jeddah, în Arabia Saudită. Thu, 17 Jan 2019 09:11:16 GMT https://sport.hotnews.ro/stiri-fotbal-22917811-dupa-polemicile-din-jurul-supercupei-italiei-15-000-suportere-prezente-stadion-jeddah.htm Sport/Fotbal VIDEO Real Madrid și Sevilla pierd, dar se califică n sferturile Cupei Spaniei/ Atletico Madrid, eliminată de Girona https://sport.hotnews.ro/stiri-fotbal-22917403-video-real-madrid-sevilla-pierd-dar-califica-sferturile-cupei-spaniei-atletico-madrid-eliminata-girona.htm Real Madrid și Sevilla au fost învinse de Leganes, respectiv Athletic Bilbao (ambele scor 1-0), însă s-au calificat în sferturile Cupei Spaniei după ce au câștigat partidele tur. Rivalii madrileni ai Realului, Atletico, au fost eliminați de Girona, după un meci terminat cu scorul de 3-3 (1-1 în tur). Thu, 17 Jan 2019 07:42:00 GMT https://sport.hotnews.ro/stiri-fotbal-22917403-video-real-madrid-sevilla-pierd-dar-califica-sferturile-cupei-spaniei-atletico-madrid-eliminata-girona.htm Sport/Fotbal Sport Report - Update la știri de ieri: Manchester City refuză să comenteze pentru UEFA acuzațiile că ar fi ncălcat regula de fair-play financiar; Tennis Australia vrea o ntlnire de mpăcare ntre Tomic și Hewitt https://sport.hotnews.ro/stiri-fotbal-22916955-sport-report-update-stiri-ieri-manchester-city-refuza-comenteze-pentru-uefa-acuzatiile-incalcat-regula-fair-play-financiar-tennis-australia-vrea-intalnire-impacare-intre-tomic-hewitt.htm Manchester City are visteria plină de petrodolari, dar este zgârcită în a da informații privind (in)corectitudinea financiară / Lleyton Hewitt, atacat de starurile din echipa de Cupa Davis, este susținut cu tărie de marele John Newcombe. Thu, 17 Jan 2019 02:21:00 GMT https://sport.hotnews.ro/stiri-fotbal-22916955-sport-report-update-stiri-ieri-manchester-city-refuza-comenteze-pentru-uefa-acuzatiile-incalcat-regula-fair-play-financiar-tennis-australia-vrea-intalnire-impacare-intre-tomic-hewitt.htm Sport/Fotbal Juventus a nvins AC Milan n Supercupa Italiei (1-0)/ Cristiano Ronaldo, decisiv pentru Bătrna Doamnă https://sport.hotnews.ro/stiri-fotbal-22916781-juventus-invins-milan-supercupa-italiei-1-0-cristiano-ronaldo-decisiv-pentru-batrana-doamna.htm Juventus a câștigat Supercupa Italiei, după ce a învins AC Milan cu scorul de 1-0, la Jeddah (Arabia Saudită). Cristiano Ronaldo a marcat singurul gol al partidei în minutul 61. Wed, 16 Jan 2019 20:01:00 GMT https://sport.hotnews.ro/stiri-fotbal-22916781-juventus-invins-milan-supercupa-italiei-1-0-cristiano-ronaldo-decisiv-pentru-batrana-doamna.htm Sport/Fotbal VIDEO Simona Halep și pasiunea pentru fotbal - Am jucat mult fotbal cnd eram mică. Hagi era eroul meu https://sport.hotnews.ro/stiri-fotbal-22915772-video-simona-halep-pasiunea-pentru-fotbal-jucat-mult-fotbal-cand-eram-mica-hagi-era-eroul-meu.htm Lider mondial în tenisul feminin, Simona Halep a demonstrat de mai multe ori că se descurcă destul de bine și cu mingea de fotbal. Românca a vorbit, într-un interviu pentru site-ul FIFA, despre pasiunea sa pentru fotbal şi abilitatea de a jongla cu mingea, dar și despre eroul său din copilărie: Gheorghe Hagi. "Am jucat mult fotbal când eram mică, pe stradă, cu verii mei şi cu fratele meu. Cred că sunt norocoasă, abilitatea de a jongla vine natural", a spus Halep. Wed, 16 Jan 2019 11:46:00 GMT https://sport.hotnews.ro/stiri-fotbal-22915772-video-simona-halep-pasiunea-pentru-fotbal-jucat-mult-fotbal-cand-eram-mica-hagi-era-eroul-meu.htm Sport/Fotbal Harry Kane, indisponibil pnă n luna martie/ Englezul va rata dubla cu Borussia Dortmund din Champions League https://sport.hotnews.ro/stiri-fotbal-22914883-harry-kane-indisponibil-pana-luna-martie-englezul-rata-dubla-borussia-dortmund-din-champions-league.htm ​Echipa Tottenham Hotspur nu va conta până în martie pe cel mai cunoscut atacant al său, Harry Kane, care a suferit o accidentare la ligamentele gleznei stângi în timpul meciului pierdut duminică în faţa lui Manchester United (0-1) în campionatul de fotbal al Angliei. Tue, 15 Jan 2019 23:30:10 GMT https://sport.hotnews.ro/stiri-fotbal-22914883-harry-kane-indisponibil-pana-luna-martie-englezul-rata-dubla-borussia-dortmund-din-champions-league.htm Sport/Fotbal